Sign in to follow this  
Followers 0
Jarda Muller

P205 a centrál

7 posts in this topic

Nazdárek, mám Peugeota 205 XE a schází mi centrál.Jaký mám použít a kolik to tak může stát. Poradte mi,kde ho koupím a kde mi ho namontují. :papa P.S. pokud má s tím někdo zkušenosti . Díky

Optej se Oddieho. Možná bude mít celou sadu i s headunit. Serva budou stejný jako v 309/405, ale neysem si jistej, jestli nebudou na zámkách potřeba konzolky na uchycení serv. Navíc budeš muset asi natahat kabely, ale to by si u novýho musel stejně a tady to budeš mít levnější.

Ne, nemám. A není to stejné.

Shodné je to jen u 205 a 309 - ty mají i stejné dveře. Zde se používá jednotka centrálu umístěná v řidičových dveřích - vedou do ní 4 dráty - a do ostatních vedou je dva dráty (centrálně to odmyká jen od řidiče). Než tohle, je lepší koupit nějakou univerzální sadu, např. od toho Jabkotronu.

405 má centrál úplně jiný, klasické 5-drátové motorky a oddělenou řídící jednotku. Má spec. motorky přímo zacvaknuté do tělesa zámku. Zde naopak doporučuju použít originální motorky např. z vrakoviště, než univerzály.

Pro 405 bych jednu sadu dohromady dal, pro 205/309 nemám.

To znamená že a? koupim original z 205/309 nebo ten z jabkotronu stejně budu muset vrtat dveře a dělat uchycení motorku

205/309 má ve dveřích připravené díry na motorky, nic se vrtat nemusí. Do těch děr sedí jak orig (pochopitelně :) ), tak Jabkotron.

U 405, jak jsem psal, se používají jiné typy motorků, uchycené - zacvaknuté - přímo do tělesa zámku.