Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

STK a zadni mlhovky


-mArA-

Recommended Posts

Zdarte lidi, nebudete tomu snad ani verit co se me stalo pred asi tydnem.

Odjedu si na STK s klidnym svedomim, ale jake bylo me rozcarovani, kdyz me technik STK oznamil, ze me spatne funguji mlhovky. Ne ze by nesvitily, ci nebyl indikovan jejich stav oranzovym svetlem u tlacitka, vytykal me, ze se mlhovky, MUSI zapinat POUZE jednim vypinacem.

Nevim jak u vas, ale ja mam jeste krome spinace s oranzovou LED na panelu otocny prstencovy spinac na prepinacu u volantu (to je ten na blinkry a svetla). Ten kdyz neotocim do polohy zapnuto, tak mlhovky nesviti (a ani se pri sepnutem spinaci na panelu nerozsviti oranzova LED)

Dal bych ruku za to, ze to tak bylo a ma byt. Jak to tam mate vy? ...snad jsem ho neumlatil nepravem... :cool: (P405 SRI 1993) Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nevim.. vyhlaska rika, ze mlhovky nesmi svitit s obrysovkama, a ze se maji pouzit za \"snizene\" viditelnosti (tj. huste deste a mlhy).

Na STK se kontroluje, jestli sviti, nic vic a nic mene... podle me se Ferdovi nerozsviti hned napoprve a tak se Ferdovi v hlave nerozsvitilo (ja bych taky 2 vypinace necekal) a vymyslel si novy predpis, aby zamaskoval neznalost.

Nepravem bych ho nemlatil, ale zkusil bych to s napravou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vostik: byl tady o tom nejaky flame kdysi, kde mi bylo vysvetleno, ze nesmi svitit s obrysovkama... ale ze s dalkovejma muzou.

Nicmene ruku do ohne za to nedam.. me se to taky zdalo nelogicky, ale podle 361 to snad tak je...

Jestli budu mit naladu, mrknu se do 361 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja jen, ze je uplne nelogicke, aby pri zapnuti mlhovek zhasl zbytek auta nebo aspon obrysovky (chapu dobre, ze parkovacky?) To je prece nesmysl. K cemu by to bylo dobre?

Navic s tim dalkovym to mam odkoukane ze sveho auta a tam je to origosh francoooozisch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osvětlení vozidel

§ 32

(1) Vozidlo musí mít za jízdy při snížené viditelnosti rozsvícena obrysová a potkávací nebo dálková světla, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu

a

(5)Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.

P.S::

me taky prijde nelogicke, aby se v mlze mohlo svitit dalkovyma, ale jak je videt, je to mozne.

Nicmene svitit parkovackama se vicemene zakazuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám taky zapojený tak, že se mi zadní mlhovka rozsvítí teprve v okamžiku, kdy zapnu na páčcce světla - a mám dojem, že se rozsvítí už při parkovačkách a při dálkovejch zhasíná ... tak nevim ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze vim co ma dotycny namysli - Kdo ma 306-ku tak to tak ma taky. Jedna se o to, ze kdyz jsem chtel u me 306-ky zapnout mlhovku, musel jsem na pacce pod volantem pootocit prstencem a teprve pote jsem mohl na panelu zapnout mlhovky tlacitkem - ty se rozsvitili a or. signalka se rozsviti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že je to poměrně logické. K čemu by bylo, kdyby auto bylo ze zadu vidět (rozsvícená mlhovka) a ze předu to do něj někdo napral, nebo řidič neviděl na cestu (nesvítící obrysovky či potkávačky).

Ten technik je ale \"Kré?an\".

:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proste samotny mlhovky by svitit nemely. Nevim, co se na tom technikovi nezdalo...

Kdyz uz jsme u tech mlhovek, tak bych chtel rict, ze nektrym lidem bych je z auta s chuti vykopal. Neni nad to, kdyz clovek v mirnem desti potka blbce, ktery sviti mlhovkama :mad::mad::mad::mad: A ze jich je. Nekdo tady citoval vyhlasku a je tam vyslovne receno \"pri hustem desti\", ale to co bylo ted v nedeli mezi HK a Prahou urcite husty dest nebyl. Ale \"mlhovkaru\" jelo zase pozehnane.:mad::mad::mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr605 :

No, vis s tema mlhovkama.. kdyz jsme si je za tech 10.000,- jako extra vybavu koupili, prece nam nebudou hnit nekde dole. Ostatni prece musi videt, ze na to mame.

Ale nejlepsi je to v noci, kdyz potkavam v patek ty diskometence... prehorely jedno vlakno v lampe (ono 100 W se na te zivotnosti projevi) + 2 mlhovky. Jeste, ze maj polsky (ty moc nesvitej :D ).

BTW: ty pri viditelnosti 2 kilometry tu HUSTOU mlhu a TROPICKY dest na silnici nevidis ? Dojdi si k ocari :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sepp na to kapnul - pod volantem je ten prstenec, ktery se musi otocit a pak jde zapnout i ta zadni mlhovka. Samozrejme se musi rozsvitit i svetla. Nakonec se da jezdit se stale zaplou mlhovkou a zapinat ji a vypinat jen tim prstencem pod volantem.

Jak je videt, tak kazdy to ma trochu jinak, a jak se zda, pravda je taky ta, ze pokud mlhovky radne funguji, nemel by se dotycny \"odbornik\" na STk o vic zajimat, natozpak jak se spinaji mlhovky. Na traktoru to bude jinak a jinak to bude asi treba v buldozeru. Ale jiste je, ze musi svitit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sepp na to kapnul - pod volantem je ten prstenec, ktery se musi otocit a pak jde zapnout i ta zadni mlhovka. Samozrejme se musi rozsvitit i svetla. Nakonec se da jezdit se stale zaplou mlhovkou a zapinat ji a vypinat jen tim prstencem pod volantem.

Jak je videt, tak kazdy to ma trochu jinak, a jak se zda, pravda je taky ta, ze pokud mlhovky radne funguji, nemel by se dotycny \"odbornik\" na STk o vic zajimat, natozpak jak se spinaji mlhovky. Na traktoru to bude jinak a jinak to bude asi treba v buldozeru. Ale jiste je, ze musi svitit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Petr 605: Mám jednoho známého, on má jedno oko normální a druhé skleněné. Taky jsme spolu před časem při hovoru narazili na tohle téma, já jsem soptil, jak bych mlhovkáře, co s nimi svítí pořád, vraždil, protože na delší trase ti první až stý nevadí, ale pak už je to fakt záhul na oči... A víš, co mi řekl? Že prý on sám má přední mlhovky na svém Mondeu zapnuté vždycky. Proboha proč? A památná věta: \"No víš, jak pak krásně vidím, a můžu tomu pak hezky šlápnout na krk?\" Není co dodat. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem vix

Osvětlení vozidel

§ 32

(1) Vozidlo musí mít za jízdy při snížené viditelnosti rozsvícena obrysová a potkávací nebo dálková světla, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu

a

(5)Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.

P.S::

me taky prijde nelogicke, aby se v mlze mohlo svitit dalkovyma, ale jak je videt, je to mozne.

Nicmene svitit parkovackama se vicemene zakazuje

To neni pravda... parkovacky (jinak obrysovky) svitit MUSI, jinak ti nebudou svitit ani potkavacky :cool:

To s tema dalkovyma je tak trosku pul napul.... nekdy s nima vidim v mlze dal a nekdy zase nic..... zalezi na druhu hmly :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Garfield: K tomu neni co dodat.

Ale jsi uz druhy clovek, ktery zna nekoho, kdo ridi auto a vidi jenom na jedno oko. Divil jsem se, ze takovi lidi muzou mit papiry. Nic proti nim, ale vychazim ze sve zkusenosti, kdy jsem mel nekolik dnu jedno oko zavazane a videl jenom tim druhym. Absolutne jsem ztratil odhad na vzdalenost. Nedovedl jsem ani odhadnout, jestli na nejakou vec dosahnu rukou, nebo je o neco dal, nebo jsem do veci rukama nechtene strkal, protoze byly bliz nez jsem si myslel. Mozna ale, ze si to ten mozek po case nejak prebere a zacne ten odhad fungovat nejak lip. A nebo pak musi mit clovek pri jizde autem porad zapnute mlhovky...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mlhovky by měli svítit pouze při potkávacích světlech, jinak ne. mám to tak na své 205-ce. když přepnu na dálkové nebo na obrysovky tak zadní mlhovka zhasne.

možná technikovi vadilo, že se musí zapnou ten čudl na panelu + to kolečko pod volantem.

btw: když jsem byl já na technické, tak zadní světla nekontrolovali vůbec, jen seřízení předních světel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...