Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P 406 - Výměna zadního ložiska - fotky


bagr

Recommended Posts

  • O 8 měsíců později...
  • O 4 měsíce později...

Nejspíš se blbě zeptám,ale v chytré knize píšou,že po stažení ložiska musíme použít novou matici a nový kryt.

Chtěl bych ,no spíš musím vyměnit ten levný plechový kryt kotoučové brzdy a zarazila mě tato poznámka v chytré knize. 

Moje otázka zní: Musím opravdu vyměnit celé ložisko i s matkou a zátkou i když je to v pořádku? 

Po sundání se to opravdu celé posere a nejde to dát zpátky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

matica (jej pliesok po obvode) sa zaklepava do osky(zaistuje) po dotiahnuti  ked staru maticu povolis tu zaistovaciu cast poskodis  cize na druhy krat to uz bude problem zaistit  preto nova matica zatka podla mna nieje nutna nova ak po nasadeni bude pevne drzat a tesnit  ono stejne ked kupis sadu loziska tak matka aj zatka +podlozka tam bude respektive hladaj kompletnu sadu 

 

k lozisku   ty to lozisko v tomto pripade stahujes uchytenim za naboj ( vonkajsia cast loziska) inak to nejde a to je pre lozisko smrt  ak ho vytiahnes v jednom kuse mozes si zatlieskat ,su tam velke sily  pri stahovani ak by si ho tahal za vnutorny prstenec budis pozries stav ak je ok tak naspet ale to sa tu neda bohuzial

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tuhle procedůru výměny zadních štítů brzd podstoupil na jaře. Dělal sem obě strany. Ona na tom plechu totiž drží parkovací brzda, takže bych to nepodceňoval. Náboj sem stáhl stahovákem plech vyměnil. Jeden ze zádrhelů je povolit ty 3 šrouby co drží ten odlitek na kterém je přichycený plech. Ty sem v pežo koupil nový, hlavy to nevydržely. Rovnou sem repasoval i třmeny. Štíty se dají koupit druhovýroba cca 1400-1700 za kus. Našel sem na elitu, kelly a možná i badisák. Já sehnal slušné 400kč a nechal opískovat 200kč a natřel je. No a ložiska sem vrátil zpět, trošku jim přidal nové vazelíny a dodnes jezdí bez problémů... ťuky ťuk...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...