Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

405 - spinac svetel


jacko

Recommended Posts

Zdravim,

tak nedavno v noci me potkala nemila prihoda. Proste zapnu svetla a nic, funguji jen parkovaci, predni mrtva, nerozsviti se ani kontrolka na palubce. Znamej elektrikar me tvrdi, ze chyba bude nejspis ve spinaci u volantu, ze je to zapojeny primo bez rele. Pry cena okolo 2500kc v servisu. Je to realne? Auto mam 405 1.9 SRI Combi, r. 1991

[Editován dne 2/2/04 jacko]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zeptej se oddieho, treba spinac mit bude ( oddie ma totiz vsechno ;) )

Ze by svetla byla zapojena primo, tj bez rele, se mi nechce verit. Jestli se nepletu, tak bez rele byla zapojenu u S 105/120 svetelna houkacka a asi po nekolika sekundach se to zacalo palit. Ono drzet pres 10A stale (!!) na kontaktech, je docela osemetne.

Ja bych to tipl na spinacku, nebo rele (ktere tam podle tveho elektrikar neni) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na některých typech jsou světla skutečně bez relé a dělává to velké problémy (např. naše 306 relé nemá - chystám se dodělat až bude teplo - už jsem taky měnil přepínací páčku). Dodělání těch relé by nemělo být nic složitého. Prostor na ně by měl být ve skříňce pojistek v motorovém prostoru. Oddie o tomto problému ví víc. Snad napíše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je to zapojené přímo, bez relé.

Závada tohoto přepínače je dost častá, buď prostě vyhoří, a nebo se tam ulomí packa a přestane přepínat na dálkové. Prostě, jedna z častých pažoutích bolestí.

Já mám udělanou úpravu takovou, že mám přes relé a přepínač den/noc k parkovačkám přiřazené i potkávačky - ve dne tedy na první polohu svítí rovnou potkávačky, funguje i světelná houkačka, a proud jde přes relé. Na noc se to vypne a funguje to jako původně. To je ta nejjednodušší varianta, lepší je použít relátka i na dálkové...

To platí jak pro 405-ky (starý model), tak i pro veškeré 205 a 309 - starý i nový model.

Jednu páčku bych měl ještě mít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...