Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

repase vstřikovačů LPG DGi - už vím jak na to


Ferry

Recommended Posts

u toho DGi toho k diagnostice a nastavovani moc neni, nastavuje se tam akorat poloha plynoveho pedalu (pozice volnobeh/plny plyn) a daji se tam vypsat zakladni udaje o vstrikovani (teplota plynu, cas vstriku atd)

u SGi a jinych sekvencnich vstriku se toho nastavuje podstatne vic, nahrava se tam kompletni mapa podle typu motoru a jeho ridici jednotky a pak se jeste odladuje primo pro konkretni motor (v podstate stejny princip jako chiptuning)

DGi ma tedy ridici jednotku uz z vyroby nastavenou pro konkretni motor a jeho puvodni ridici jednotku, neda se upravit na jine auto, vsechny novejsi sekvencni vstriky se daji odladit na jakekoliv auto, takze i kdyz bys mel to zarizeni v nejakem aute, pak ho zrusil (napr. nehoda nebo vymena za novejsi typ), zarizeni LPG vyndal a zastavel do uplne jineho auta, tak bude po nahrati spravne mapy fungovat bez problemu v tom novem aute

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno, mel bys k tomu mit nejaky papiry, jako prilohu k velkemu technicaku, kde jsou uvedeny homologacni cisla jednotlivych komponent a taky jejich typova oznaceni. No a nebo pak precist udaje na plynove ridici jednotce (ta byva schovana v kastliku u puvodni benzinove RJ motoru) a nebo dej alespon fotku motoru ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud byste měli někdo problém se vstřikovačem DGi (protržená membrána) projevující se především cukáním motoru, nepravidelným volnoběhem a chcípání při přepnutí z benzínu na LPG, tak už jsem přišel na levnější možnost než koupit nový vstříkovač za 12000Kč ;) momentálně to testuju :super

ahoj , mám problém, nemůžu přijít na to, jak rozebrat pístek ve střikovači LPG (viz. foto) je to ten kus, ve kterém je ta tlustá gumička. Asi by to nějak mělo jít rozebrat, když mi Fedorauto tu gumičku prodali ..... pomoz prosím, už fakt nevím :)

post-22914-1410961920562_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 7 měsíců později...

Dobrý den. Nemáte někdo zkušenost, čím by mohlo být způsobeno, že pokud přepnu na plyn, vzadu slyším cvaknutí ventilu, ale do vstřikovače se prostě plyn nedostává............ sem laik, takže netuším co všechno se po \"cestě plynu z nádrže do motoru\" vyskytuje.............. Třeba se jedná něco takto neřešitelného, ale třeba se jedná o běžný a banální problém.

Děkuji za nápady.

Špalek

[upravil dne 14/4/12 14:37 od Spalda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
mas na mysli silu te membrany? 0.4mm

Ferry asi bych chtěl trochu moc kdybys mi napsal i průměry těch gumicek?:mad:

A ještě takový dotaz to DGI mi přepína dost pozdě,na zahřátém motoru to přepne za cca 5min

dá se v diagnostice nastavit kratší čas,nebo pčepínání při určité teplotě?

mám na jiném autě BRC a tam není problém to nastavit

jo a ještě takový dotázek dá se někde sehnat nebo půjčit diagnostika na to DGI,nejblíž to dělají u FEDORA,ale jet tam 200km s nejistým výsledkem to fakt nevím :aut

zatím díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musim to zmerit, z hlavy ted nevim.

to prepinani se ridi podle teploty plynu, ta se snima ve vstrikovaci, dava se tam misto nej ale externi teplotni cidlo, ktere se prilepi na hadici teple vody a pak to prepina o neco driv.

od toho diag kabelu nic moc necekej, daj se s nim akorat vycist nejake provozni udaje a naprogramovat hodnoty potenciometru skrtici klapky, jinak nic, je to obyc DOSovskej program spoustenej z prikazovy radky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musim to zmerit, z hlavy ted nevim.

to prepinani se ridi podle teploty plynu, ta se snima ve vstrikovaci, dava se tam misto nej ale externi teplotni cidlo, ktere se prilepi na hadici teple vody a pak to prepina o neco driv.

od toho diag kabelu nic moc necekej, daj se s nim akorat vycist nejake provozni udaje a naprogramovat hodnoty potenciometru skrtici klapky, jinak nic, je to obyc DOSovskej program spoustenej z prikazovy radky

To mě taky napadlo ,že to nejspíš snímá teplotu plynu jen mi není jasné když jedu se zahřátým autem cca 90 stupňů,na chvilku vypnu motor a znova nastartuju(auto je zahřáténa 90) tak to stejně přepne po 5 minutách

to čidlo je to v kroužku?

post-39093-14109623838263_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Pistek se rozebira tak, ze telo pistku (valecek) si podrzite pomoci nejake tycky za diry, ktere vedou skrze nej a zeshora dovnitr pistku strcite inbus (vel. 3 nebo 4).

Me auto spatne startovalo a skubalo kvuli protrzene spodni membrane, kterou pruzina pritlacuje k tele civky - zatim se povedlo nahradit ventilem z jednorazoveho respiratoru za 10kc - uvidime, jestli to vydrzi vic jak 100km :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...