Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spotřeba o P 605 TD 2,5


Bůček

Recommended Posts

Petr 605 mne tímto vyzval k odpovědi, ale odpovědě vlastně za mne. Po městě při normální jízdě i s klimou se dá jeddit za 8 l. Delší štreky pod 8l. Zkrátka dá se to uživit pokud nemáš sloní nohu a nejezdíš brzda plyn. Za to pohodlíčko a svižnou jízdu i v plném obsazení to stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u nafty se stejně na spotřebě moc neprojeví jízdní styl max. cca o litr, u benzínu to jde vidět více znatelně, např. u mě není problém jet za 9 ale taky klidně když se udělají víry v nádrži tak za 15, a když jedu s dieselem tak můžu jet 90 i 140 téměř za stejnou spotřebu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Dress: Ale nejezdis za 5 litru prumer, vid?:D:D Nekde jsem tady dal k dobru zkazku o mem znamem, ktery se stejnym motorem jako mas Ty, ale s Citroenem XM, jezdi za 4.8 litru/100km. Teda aspon to kazdymu tvrdi. ;);)

P.S. Co to mas za volant? Podle te fotky vypada nejak jinak, nez jaky tam mam ja. Uz se na to chci davno zeptat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne za pět litrů nejezdím, už vůbec ne s třílitrem stím okolo 10 ale hodně záleží na tom stylu, pokud přesedláš na sportovní jízdu bude daloko vyšší než 10 l.

Ale tu naftu jsem myslel vážně, tam to žere téměř pořád stejně +-litr

přiznám se že ta fotka není z mého vozu, protože nemám digifoto, ale chtěl jsem mít u jména nějakou fotku tak sem tam mlask tohle, snad to nevadí.... Já mám klasický volant \"starý\" model, ale líbí se mi ten z novějšího modelu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Dress: Aha. No, me to nevadi. Jen ten volant me zaujal. Ja jsem taky chtel ten z novyho modelu, protoze ten co jsem tam mel, byl prodrenej v mistech kde se drzi levou rukou (taky ridis s loktem na dverich?). Ale dostal jsem nabidku na ten stejnej za 500, a byl jako novej, tak jsem ho vzal.

S tou spotrebou u nafty je to pravda. Co to mam, tak jezdim za tech 8 litru se sloni nohou. Zkouset na kolik se to da stahnout bych asi nevydrzel. Znamenalo by to ujet aspon 200 km ve stylu kloboucnika a to bych nevydrzel. Uz mnohokrat jsem si rikal, kdyz jsem vyjizdel, ze nebudu tentokrat predjizdet a ze pojedu pekne pijanko a vzdycky se to zvrhlo...;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, presne tak, ta 2,1 (mam ji ve 406ce si proste vezme tech 7,8-8 a nejak se to stahnout neda, kolikrat si rikam, ze to zkusim, ale jet si za nejakym kriplem 90 nebo 100 kdyz ti ta posrana felda hazi porad sajrajt na sklo a potom kdyz ji predjedu, tak se zachvili objevi dalsi a tak to je porad. A je fakt, ze pri predjizdeni se to trochu seslapne a kdyz uz to jede, tak preci nebudu brzdit :D Hele jak si myslite, ze ma vliv na spotrebu brzdeni motorem a nebo vyrazovani rychlosti? U benzinu se vstrikem je to jednoznacne tak 1 litr na 100km, kdyz brzdis motorem. Nepusti to tam ani kapku paliva. Jak je to u tehlech TDicek? Slysel jsem, ze to je uplne jedno.:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

petrolinecek .. mam tiez 406 s 2,1td ..vonku robim spotrebu 5,5-5,8 pri jazde do tych 140km (odkedy mam vypnute egr isla mi spotreba dole cca o liter) a v meste 7,5-7,7 ...(plyn - brzda)

kvaltujem to 1,2,3,5...styrka ani nema zmysel pri tom tocaku...auto hore kopcom taha od 1200ot/min.

v meste sa da zajazdit s tymto motorom 7litrov (otec mi to chcel dokazat) ;)) on nejazdi viac ako 60 ;))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se me nezda, ani vyrobce neuvadi takovou spotrebu mimo mesto... Ja se nedostanu pod 7 litru. Kroutak je sice peknej, ale jak tam neni 1800 a nesepne turbo, tak to je liny jako cip.Potom to zarehta a je citit obrovsky tah a auto se lehounce vytoci. Jak rikam, jet 60-70 na 5 u me neni mozne. To je vylozene trapeni a duseni auta. Mozna to mas nejak vyladene... Mam s tim za mesic najeto asi tak 1600km, takze jeste nevim, jak to vse bude.Naftu tam liju ze sudu, takze az vyjedu sud, tak to teprve zmerim presne.Ale odhad je tak tech 7,5 l/100. Jezdim vetsinu km do prace a to je 20km tam a potom nazpet. Zbatek je vyvazeny vetsinou mesto a sem tam nejaka ta dalka nad 60km. Pokud jsi to nejak steloval, tak by me zajimalo co a jak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se me nezda, ani vyrobce neuvadi takovou spotrebu mimo mesto... Ja se nedostanu pod 7 litru. Kroutak je sice peknej, ale jak tam neni 1800 a nesepne turbo, tak to je liny jako cip.Potom to zarehta a je citit obrovsky tah a auto se lehounce vytoci. Jak rikam, jet 60-70 na 5 u me neni mozne. To je vylozene trapeni a duseni auta. Mozna to mas nejak vyladene... Mam s tim za mesic najeto asi tak 1600km, takze jeste nevim, jak to vse bude.Naftu tam liju ze sudu, takze az vyjedu sud, tak to teprve zmerim presne.Ale odhad je tak tech 7,5 l/100. Jezdim vetsinu km do prace a to je 20km tam a potom nazpet. Zbatek je vyvazeny vetsinou mesto a sem tam nejaka ta dalka nad 60km. Pokud jsi to nejak steloval, tak by me zajimalo co a jak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky pánové za uznání :) Taky si myslím, že by se to nemělo zase s těma otáčkama přehánět. Je nejlepší jezdit v optimu, tak jak se má... Myslím tím kolem 2 tis. a potom i více, když jedeš třeba 160, tak se to dole drží špatně :D Ale nevyjádřili jste se kolem toho vyřazování, nebo brždění motorem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mouj otec ma sice P405TD 94 a ohledne toho vyrazovani:Pri brzdeni motorem tam nejde ani kapka.Je to poznat k ranu pri studenym motoru jak kouri bilou paru a pak jedes z kopce se zarazenou rychlosti a nejde z vyfuku skoro nic.Jen to jak se vzduch ohreje od sten valcu a pak trosininku kondenzuje.Ale urcite poznas rozdil.Proste se uzavre regulacni tyc privodu paliva.Palivo se tam zacne vstrikovat,kdybys se zarazenou rychlosti dosahl az volnobeznych otacek.Pak ti to zacne skubat.U benzinaku je to podobny(vstrik)Ale mam pocit,ze je to posazeny o nejakych 200 otacek nad volnobehem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...