Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

\"lepidlo\" v olejový vaně


ptuhacek

Recommended Posts

Vyznáte se někdo dobře v mazání motorů (benzín 1.6)? V září po 14000 se mi po jednom chladném ránu rozsvítila kontrolka mazání. Po kontrole měrkou byl motor suchý resp. ve vaně nic nebylo. Po doporučení mého servisu jsem tam nalil 1l SHELL 5W/40, Když jsem pak ujel cca 100 km, tak jsem zjistil, že ten motor je přelitý cca 3,5 cm nad horní rysku. Ráno asi ten olej pouze nestekl dolů. Dvakrát mi to upouštěli. A jak teď byly mrazy, tak mi se mi na displeji objevilo hlášení o chybějícím tlaku oleje. To zmizlo po zahřátí motoru. Při kontrole v servisu zjistili, že odešlo olejový čerpadlo. Při výměně vyndali z vany cca 0,5 l nějakýho sajrajtu, který se při nízkých teplotách mění v \"lepidlo\". Prý to právě vzniklo po nalití shellu. Tak jsem ten vzorek vzal a domluvil jsem se s SHELLem, že udělají rozbor. Podle jejich mínění se pravděpodobně bude jednat o průsak chladící kapaliny nebo benzínu do motoru. Vně nic není vidět. Máte někdo stejný názor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...