Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jak na zamrzle celni sklo


broukson

Recommended Posts

me tohle delalo i na prednim skle, pokud byl vetsi mraz.

kamarad mi poradil abych nez zamknu auto na chvilku nechal otevreny dvere a vyvetral. a ono to fungovalo :)

jak sedis v aute, tak ho \"zadychas\" a vzduch bude vlhky, vlhkost se ti pak vysrazi na skle jakozto nejstudenejsi casti interieru. ale kdyz mrzne, je vzduch venku temer bez vlhkosti, takze kdyz poradne vyvetras, nema se co srazet :)

jedina hloupa vec na tom je ze kdyz dorazis musis nejakou dobu postat v mrazu :( tak akorat dat si cigarko... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, ze vim z ceho to je, vlhkosti tam mam asi 3 tuny ;) - snih z podrazek bot. Podle mne je nerealne to vsechno vyvetrat. A jeste ke vsemu jsem nekurak. A co kdyz venku nemrzne a zacne az v noci?

Pamatuju si recept meho dedecka na odmrazovani - mel soli naplneny plateny pytlik a tim potiral sklo. V dnesni dobe me to prijde dost surovy, prece musi existovat nejaka chemie, ne?

309 nikdy vyhrivani celniho skla nemely ...

TO rebik: take nepouzitelne, ani tu zahradu nemam :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no můžeš použít takový ten rozmrazovací sprej na odstraňování námrazy z oken, akorat ho nesmíš stříkat v interiéru na sklo, ale na hadřík a pak to sklo tím hadříkem utřít... během jízdy dej topení na max, to odmrazí ten zbytek a pak auto pořádně vyvětrej, případně vylej vodu z gumovejch koberečků...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu startovani ... nekde jsem cet, ze by se v zime nemel studeny motor nechavat delsi dobu na volnobeh, ale co nejdrive ho zahrat klidnou jizdou, moc to netocit, jinak za studena hur maze a dochazi k vetsimu opotrebeni. Logicke to je, ale opravdu se to projevi i v praxi?

radsi to sklo oskrabu, nez v -15 behat venku ve slipech a bez bundy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem broukson

Jasne, ze vim z ceho to je, vlhkosti tam mam asi 3 tuny ;) - snih z podrazek bot. Podle mne je nerealne to vsechno vyvetrat. A jeste ke vsemu jsem nekurak. A co kdyz venku nemrzne a zacne az v noci?

309 nikdy vyhrivani celniho skla nemely ...

mno zkus to ;) a snih se da vyklepat, resp. vylejt. to zvladnes misto toho cigarka :) me to tak fungovalo letosni zimu i v tech nejhorsich mrazech.

a k tomu vyhrivani, me to zarazilo ze jsi psal ze mas starsi model co nemel vyhrivani celniho skla :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Rebik

Já vždycky promnu oči, povzbudím ducha, přebíhám ve slipech zasněženou zahradu, žhavím, startuji traktor, poüštím topení a ventilátor naplno a prchám rozmrznout do sprchy -))) Odjíždím za 20 min v teplíčku.

dobra rani rozcvicka :)

ale na Strahove je to nepouzitelne, po 5 minutach ve sprse by odjizdel autem nekdo jiny :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělám to jako Rebik, ale nemusím ven :D Jmenuje se to dálkový start. Technický princip spočívá v tom, že ráno mezi holením a kafem člověk zmáčkne čudlík na dálkovém ovladači. Pegina nastartuje, a když do ní páníček nasedne, je v autě už teplíčko a sklo čisté jak panna... Pořídil jsem si to v říjnu k narozeninám a teď v zimě se za to móóc chválím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobra rani rozcvicka :)

ale na Strahove je to nepouzitelne, po 5 minutach ve sprse by odjizdel autem nekdo jiny :mad:

myslím, že by tam nevydržel ani minutu :D

je fakt, že to může dělat jen ten, co má pěknou zahradu u baráku a tu já taky nemám:( Hele ona stači garáž:cool: Ale tu taky nemám, tak čas od času prostě budu škrabat i vnitřek auta. Je fakt, že když se naštvu, tak na to nacákám tu srajdu nan venkovní skla a rozfidlám to hadříkem (jak tu někdo tlumočil...) Jinak na skllo jsem koupil takovej sprej, kterej údajně zabraňuje pocení, ale asi tak 3 dnech až po týdnu to přestane fungovata musel bych zase to sklo pucovat. V zimě se mi to teda dělat nechce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdárěk k tomu zamrzání:

zvenku dávám Flasch off - takový ten co se v dešti nemusej používat stěrače ( mimochodem je to dost dobrý i na venkovní plasty )

zevnitř používám Clin pěna na čištění oken proti zamlžení ( to taky trochu pomuže

Ale nejspolehlivější jak tu všichni píšou je vyvětrat ( ja mám plast. deflektory oken takže občas nechávám cca 5mm přiotevřená přední okénka, to také pomůže. mk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem mk405

nazdárěk k tomu zamrzání:

zvenku dávám Flasch off - takový ten co se v dešti nemusej používat stěrače ( mimochodem je to dost dobrý i na venkovní plasty )

zevnitř používám Clin pěna na čištění oken proti zamlžení ( to taky trochu pomuže

Ale nejspolehlivější jak tu všichni píšou je vyvětrat ( ja mám plast. deflektory oken takže občas nechávám cca 5mm přiotevřená přední okénka, to také pomůže. mk

Hehe,ale taky by to mohlo tech 5mm pomoct zlodejum....:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...