Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co dokáže mráz !!!


merkurek

Recommended Posts

Musím vám zdělit co se mě včera přihodilo ráno když jsem jel s noční.. Nastartoval jsem ráno svého pežotka ujel jsem tak zhruba 5km na benzínku kde jsem potřeboval tankovat .. Zastavím u benzínky a co nevidím děsnej kouř z přední kapoty už jsem jednu chvilku myslel že hořím .. Otevřu haupnu a co nevidím všude vystříkanej olej prostě běs.. Nakonec jsme s kámošem zjistili že jsem měl zmrzlé sítko co je na nalevacím víčku na olej.. Jak se vypařují výpary z motoru pak to vede hadicí z5 do motoru proste mě to zamrzlo a nemělo to kam jít tak si to našlo cestu přes měrku na olej a vycákalo mě to asi půl litru oleje no běs.. Tak si na to dávejte bacha .. :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest NiceOne

To je pro mě (bohužel) známá věc:( Mě to zamrzlo taky. Bohužel mě to nevystříkalo měrkou ale vyletělo mi těsnění pod víkem ventilů, kudy vytekly asi 3 litry oleje. Pokud ti můžu poradit, tak nemusí být zamrzlý jenom to víčko. Já měl pořádně zamrzlou tu silnější hadici, co vede od víčka do sání. Teďka v zimě v ní pěkně kondenzuje pára a protože je dvakrát zahnutá (aspoň na mé 1.6) tak ji občas musím vylít ven, protože sama se neodpaří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu si gratulovat,sakra. . . Potkalo mne to dnes ráno taky. Stěna která dělí motorový prostor od cockpitu byla od oleje zeblitá od hora dolů. Vyděsil jsem se jak Pokemon a do ted\' jsem nevěděl co dělat. Kdybych vás neměl tak ráno zase otravuju Vašendu. UUUUUfffffffffffffffffff :o

Jdu se na to kooooknoooooot. Díky. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem LIBOuRák

Můžu si gratulovat,sakra. . . Potkalo mne to dnes ráno taky. Stěna která dělí motorový prostor od cockpitu byla od oleje zeblitá od hora dolů. Vyděsil jsem se jak Pokemon a do ted\' jsem nevěděl co dělat. Kdybych vás neměl tak ráno zase otravuju Vašendu. UUUUUfffffffffffffffffff :o

Jdu se na to kooooknoooooot. Díky. :D

:::::::::::::: Tak jsem zkontroloval propustnost olej.víčka--O.K. Vyndal jsem hadici co vede od víčka k vzd.filtru ( 4x zahnutá - do \"U\".) Funím do ní a ejhle - nic. Ucpaná tak že jsem měl málem bláto na hřišti. Narovnal jsem ji - uvnitř zakřupal led - protáhl jsem ji tlustým drátem. Vypadly z toho kousky hnědýho ledu a pár kapek hnědý tekutiny. Protáh jsem to ještě s hadrem a dal jsem to zpět. Tedy skoro-konec co vede k vzd.filtru jsem nechal volně viset pod auto - bylo to tak když jsem to koupil a jelo to, tak ty výpary a sraženiny snad budou odtékat ven a bude klid. Zajímalo by mne ale jestli může zamrznout i hadice která vede od motoru k nádobce pod olej. víčkem-směrem k motoru. (alespoň u mne) Už to někdo čistil ????
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně ta mi asi zamrzla - dnes ráno jsem sundal víčko - drátěnka zamrzlá, hadice úplně tuhá, když jsem s ní zahýbal, křupal v ní led. Tu hadici od vzduch. filtru jsem nezkoušel (6:00 ráno, 7 pod nulou, žádná garáž, totální nas*ání :-)). Doufám, že těsnění pod víkem vydrželo, ale sám to asi nepoznám. V servisu možná přijdou na to, co se stalo, ale mrznout to bude dál...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem od včerejška najel asi 40 kilásků a je to v poho. Straší mne ještě ale jedna věc. Za posledních 6 měsíců mi 3x praskla taková plastová spojka či co která je na spojkovým pedále a snad je k ní přichycený spoj.lanko. Mám teď 2 měsíce novou celou spojku a jedna ta plastová potvora už s ní křupla taky. Samozřejmě že pokaždé jsem dojezdil. 1x odtah za 1500,- ,1x mne táhl kámoš a naposledy při parkování v servisu kam jsem si přijel pro křidýlko. Plast se s dědou mrázem nekamarádí tak mi teď při každým sešlápnutím spojky vstávají chlupy na hřbetu. Už mne napadlo nastříkat jehlou vazelínu nebo olej do bovdenu k lanku abych snížil tření ale bojím se aby to v týhle zimě nezatuhlo. Doufám že tu někdo zná lepší řešení,help. :mad::mad::mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky dost dobrý příspěvek k tématu \"co dokáže mráz\". Minulý týden jsem vyrazil služebně do Belgie a k této příležitosti jsem dostal i nové auto - Renault Mégane combi. Cesta zpět domů byla dost prudézní (sníh, náledí,...), když jsem po ujetí cca 1200km ráno kolem 4:30 zaparkoval před domem, pořádně jsem si oddychnul. Vypnu motor, sundám ruce z volantu a ozve se rána jak z děla... Sesunul jsem se pod volant a čekal, co se stane - měl jsem dojem, že na mne někdo střílí... Po chvíli, když se nic nedělo, jsem vystoupil, obešel auto a nic. Tak jsem šel pro věci do kufru a ejhle - pavučina na zadním okně a okno dál praskalo!! Prostě a jednoduše - okno nevydrželo a po chvilce se celé vysypalo do kufru. Tak jsem kolem ještě šaškoval s igelitem, a? mi do něj nenasněží a ráno jsem telefonoval do firmy, co se stalo. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že jsem nebyl sám a ze čtyř koupených Meganů prasklo za poslední týden zadní sklo u třech z nich...

A perla na závěr - u Renaultů to nechtějí uznat jako reklamačku...

Takže - bacha na Renauty, spec. na Megane combi a vivat Peugeot!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vivat Peugeot? Těm praskaj ty zadní skla úplně stejně! Zvláš? 309-ka na to bývala hodně náchylná, a pak prakticky všechny kombíky.

Stejným způsobem praskaj zadní skla u octávek (znám člověka, co má už čtvrté), pak si dost stěžovali u Punta... rozhodně to není nic vyjímečného. U kolegovy 406-ky už se to řešilo taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi pripomina ten vtip :

Doktor : Halo, je tam servis? Muzete mi rict, kolik jste minuly tyden prodali tech novych motorek ?

Servis: 15

Doktor: Tak to by me zajimalo, kde se flakaj jeste ti dva.

_________________________

2jbily: No, co nadelame. Resenim by bylo jim dat do huby, ze ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem jbily

Já mám taky dost dobrý příspěvek k tématu \"co dokáže mráz\". Minulý týden jsem vyrazil služebně do Belgie a k této příležitosti jsem dostal i nové auto - Renault Mégane combi. Cesta zpět domů byla dost prudézní (sníh, náledí,...), když jsem po ujetí cca 1200km ráno kolem 4:30 zaparkoval před domem, pořádně jsem si oddychnul. Vypnu motor, sundám ruce z volantu a ozve se rána jak z děla... Sesunul jsem se pod volant a čekal, co se stane - měl jsem dojem, že na mne někdo střílí... Po chvíli, když se nic nedělo, jsem vystoupil, obešel auto a nic. Tak jsem šel pro věci do kufru a ejhle - pavučina na zadním okně a okno dál praskalo!! Prostě a jednoduše - okno nevydrželo a po chvilce se celé vysypalo do kufru. Tak jsem kolem ještě šaškoval s igelitem, a? mi do něj nenasněží a ráno jsem telefonoval do firmy, co se stalo. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že jsem nebyl sám a ze čtyř koupených Meganů prasklo za poslední týden zadní sklo u třech z nich...

A perla na závěr - u Renaultů to nechtějí uznat jako reklamačku...

Takže - bacha na Renauty, spec. na Megane combi a vivat Peugeot!!

to nemůše byt opchravněná reklamace monsiňor! asi stche na to okchno poušchíval špchatný dhruch žáby!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno taky mam nekdy pocit ze mi praska v mrazu sklo..dela to jen nez ujedu par km. Mezi tesnenim a sklem je zmrzla voda a jak auto najede na nerovnost, tak se samo pohne cela karoserka, byt jen o setinky milimetru, ale slysim, jak tam rupe ten led, kterym jet o primrznute :) Jak se rika...mrazi me v zadech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maník, co už tam má čtvrté, jej taky měl v rámci reklamace, ale potřetí a počtvrté se už musel dost hádat... Prasklo mu to vždycky, když zapnul či vypnul vyhřívání (jasně že ne při každém zapnutí, ale když to pak prasklo, tak právě po zapnutí či vypnutí toho vyhřívání).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...