Sign in to follow this  
Followers 0
Guest MMMMM

Co si myslite o plneni pneu dusikem?

7 posts in this topic

Slysel jsem ze to auto potom sedi lepe na silnicich a setris tlumice. Kolik stoji naplneni vsech kol, kde to plni? Mate s tim nejake zkusenosti?

Viz clanek ==>

Pneumatiky! Sú práve tie, ktoré sa na automobile veľmi zanedbávajú aj keď ich stav výrazne ovplyvňuje nie len bezpečnos? a kvalitu jazdy, ale aj životnos? niektorých súčastí vrátane samotných pneumatík.

Okrem stavu dezénu, tlaku a kvality pneumatiky je dobré dba? aj na druh náplne. Veľmi výhodnou alternatívou vzduchu, ktorý sa dnes bežne používa je dusík. Dusíkom naplnené pneumatiky sú pri stredných a vyšších rýchlostiach tichšie. Z toho dôvodu, že molekuly dusíka sú väčšie, pneumatiky pružia lepšie keďže dusík neuniká medzi mikropórami pláš?a a disku. K lepšiemu tlmeniu nárazov vo veľkom prispieva aj jeho stlačiteľnos?, ktorá je vyššia ako u vzduchu. Vďaka lepšiemu tlmeniu nárazov sa predlžuje aj životnos? tlmičov.

Čo sa týka plnenia v prípade núdze je možné pneumatiky dofúknu? aj vzduchom, čím sa však plyn znehodnotí. Menšou nevýhodou je že plnenie pneumatík dusíkom stojí peniaze, i keď je to zanedbateľná čiastka. Musím však spomenú? že plynom plnené pneumatiky treba dofukova? po dvakrát dlhšej dobe ako pneumatiky plnené vzduchom. Netreba zabúda? ani na to, že vynaložené úsilie a prostriedky sa v krátkej dobe vrátia v podobe ušetrených financií, ktoré by sa museli vynaloži? na nové tlmiče a pneumatiky.

Výborná věc! Nejlepší způsob, jak zhodnotit flašku z Linde o 1000% :D

No vzhledem k tomu, že normální vzduch je tak ze tří čtvrtin dusík, tak taky vlastně plním pneu dusíkem...

Máme pneu plněné dusíkem - stálo to nějakých 60 Kč (přesně si to nepamatuju) a jezdím to kontrolovat jednou za tří měsíce - za tu kontrolu nic nechtějí i když to trochu dofoukne, tak mu vždycky vrazím dvacku na pivo. Pohoda.

No co se týká šetření tlumičů, tak to nevím - smrtelník to asi jen tak nepozná. No a s tím tichem taky nevím - diesel když si brumlá tak to ti může být jedno jestli pneu hučí o 1dB míň nebo víc.

Ja jsem si nechal v Barumu naplnit kola jejich specialni smesi (asi tam bude ten dusik jeste s necim) a stoji to (aspon v zari stalo) 25,-Kc za jedno kolo (jakekoliv). Dofukovani kdykoliv potom v jakekoliv provozovne Barum je zdarma. Clovek, co me to plnil rikal, ze krome toho, ze to mene uchazi, tak se ta smes s teplem tolik neroztahuje, tudiz se tlak v pneu tolik nemeni, v zavislosti na teplote.

Na tomto proincipu je to cele zalozeno. Slo o to, ze vduch (vcetne cca 63% N):D je celkem nestabilni a pri zmene teploty meni dost silne objem a tim se samozrejme meni tlak v pneu. Plneni \"cistym\" dusikem se tento jev eliminuje. Je potom jasne, ze pneu jsou temer po celou dobu zateze stejne nafouknute na pozadovany tlak a to je opravdu pro pneumatiky lepsi. Kdo se neboji trosku priplatit, tak do toho jdete, kdo neni narocny, myslim, ze to nijak nepozna. Doporucuji pro ty, kteří jezdi na delsi vzdalenosti a najedou nekolik tis km za mesic. V opracnem pripade to nema cenu. Pneu jsou delane na dva roky (aby si zachovali svoji smesnou kvalitu). Potom je jasne, ze kdyz mate ziomni a letni, tak byste je nestacili ani opotrebovat.:D Pokud je piouzivate dele, jako asi vetsina z nas, tak je plneni dusikem dle meho nazoru trochu zbytecne. Mozna jen pro ty tlumice....

Jo souhlasím s petrolineckem. Je to obvzláště vhodný do oblastí s vyskokejma teplotama. Určitě se tím nic nepokazí.

No já nevím, ale mě to doporučil člověk, který jezdí tak 80-90 000 km ročně.Nejdřív jsem to vyzkoušel na tátovo filcce(1.9 d) a po projetí jsem hned mazal do pneuservisu.Ze svý zkušenosti můžu potvrdit, že pneu jsou míň hlučný a auto v zatáčkách , zvláš? těch táhlých sedí o něco líp.A ta cena není zas tak hrozná.