Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

RD4 a bluetooth


AnotherOne

Recommended Posts

Mám RD4 rádio (dúfam, že si myslím správne, je to to bez možnosti vloženia SIM karty s menším počtom tlačítok). Auto rok výroby 05/2005. V príručke z netu čítam, že by tam mal byť aj bluetooth, dokonca aj v menu na obrázku je zvlášť položka pre ovládanie BT, ktorú ja ale nemám. Samozrejme mobiĺ mi nič nenájde. Nikde som sa nedočítal, že by mali byť viacero verzií RD4. Objsaní mi to niekto? Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že ne. Je to, myslím, vstup do rádia pro mobil a externí navigaci- pro klasické propojení mobilu s rádiem hands free (funkce MUTE a přenos hlasu do reproduktorů + mikrofon z mobilu). Tou \"krabičkou\" jsem myslel sadu Bluetooth s externím mikrofonem, aby mobil mohl zůstat v kapse. Propojení s rádiem přes AUX 2 by nahrazovalo Bluetooth v rádiu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Já mám 407 z r. 2006, na radiu je tlačítko TEL, ale momentálně mi Bluetooth nefunguje. Na stropě u předního osvětlení je perforace jak pro mikrofon. Musim možnost nastavení Bluetooth v PC někde ověřit - nevíte někdo?

V manuálu je zobrazeno hlavní menu se čtyřmi ikonami. Zobrazení s mobilem - mobil je zobrazen místo klimatizace.

Je vůbec nějaké řešení jak mít Bluetooth? Vyměnit radio,....?

Mějte se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to samé nedávno řešil. V manuále mám, že rádio má jak bluetooth, tak umí přehrávat MP3. Bohužel praxe ukázala, že neumí ani jedno. Jel jsem do servisu a jal jsem se to s nima řešit. nakonec z nich vylezlo, že mám \"akční\" model (samozřejmě do něj chytráci nacpou všechny starý jebky, co jim ve Francii zbyly ve skladu), a že teda bohužel zrovna já mám starší model rádia bez BT a MP3. Tak jsem si nechal namontovat BT od Parrota přímo v Peugeotu za bratru 5700,- a má celkem klid. Chjo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Cyclope

Tak jsem to samé nedávno řešil. V manuále mám, že rádio má jak bluetooth, tak umí přehrávat MP3. Bohužel praxe ukázala, že neumí ani jedno. Jel jsem do servisu a jal jsem se to s nima řešit. nakonec z nich vylezlo, že mám \"akční\" model (samozřejmě do něj chytráci nacpou všechny starý jebky, co jim ve Francii zbyly ve skladu), a že teda bohužel zrovna já mám starší model rádia bez BT a MP3. Tak jsem si nechal namontovat BT od Parrota přímo v Peugeotu za bratru 5700,- a má celkem klid. Chjo.

Ktorý model presne toho Parrota máš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Prečítal som tu toho o aux vstupoch a bluetooth naozaj hodne,ale jasno v tom nemám.Aux1 by mal slúžiť pre klasické pripojenie externého zdroja zvuku.Aux 2 by mal byť  podľa prílohy aj podľa toho čo som sa vyčítal pri napojení na diagnostiku vstup pre navigáciu,alebo mobil  pripojený káblom.Nahrádza teda pripojenie mobilu káblom bluetooth v tom zmysle,že zvuk z telefónu počujem v repro v aute ?Ak áno, ako potom funguje mute ? Aux 2 by malo byť možné aktivovať okrem source aj privedením signálu mute na pin 14.Čo alebo ako ten signál tam dovedie?Ako to vlastne funguje ?Idem  do 407-čky dorábať tablet a nejaké rozumy som už vytiahol od člena ladák.Jeho riešenie sa mi pozdáva,ale stále nerozumiem tomu aux 2. :myslim

add-aux.pdf

Upraveno uživatelem milanblatnica
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi  máte pravdu, obidva vstupy sú programovateľné , iba aux 2 je od výroby nastavený na automatickú aktiváciu signálom mute, aux 1 je od výroby programovaný ako neaktívny.Diagnostikou sa dajú ale ľubovolne prestaviť obidva.Aspoň sa to tak pri napojení diagnostiky tvári.Skúšal som aj prehadzovať,ale odskúšané fyzicky to zatiaľ nemám.Že  signál mute sa privádza na pin 14 je mi jasné.Viem aj kde je :) .Len neviem ako ho priviesť externým zariadením.Asi nijako, pretože ten signál by muselo to ext. zariadenie napr. telefón po prijatí hovoru poslať práve na ten pin14,tým sa vypne rádio a  počúvam zvuk z ext zariadenia .Proste vyslanie signálu mute asi musí ext. zariadenie podporovať.Audiom som sa nikdy nezaoberal,ale myslím že to funguje takto.Asi budem musieť zostať iba pri manuálnom prepínaní tlačítkom  source. Na aux 1 pripojím tablet,aux 2 iba tak vyvediem,keby niečo.  Ako elektricky funguje tlačítko tel na rádiu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

obvod mute vacsinou byva v zariadeniach integrovany. jedna sa o logiku ktora na tento pin privadza potrebny signal,

pozri napriklad tu:

http://amapro.cz/public/digi/sound_1_5.php

pripadne pre zaujimavost si kukni tento link

http://skodatuningteam.wz.cz/below_page/azes.html

Upraveno uživatelem Marcel00
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahojte, nechci zakládat další téma, jelikož můj dotaz se taky týká Bluetooth. Já se z mým autem pomocí originál BT spojím , sice to trvá jak hladnemu s..ní , ale dotaz zní, zda se dá z tlf poslat muzika do radia a pokud ano, tak pomocí jake aplikace. Má kombinace: radio RD4 a Sony Experia E1. Předem děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...