Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ake max. disky na 1.4i?


vlado1

Recommended Posts

Ake disky mate zapisané v TP na Peugeote 306 1.4i ?? Ja mam v technicaku zapisane len R13 a nic viac:( Take disky mi pripadaju na take auto smiesne a male. Pisal som mail aj do peugeotu a ze vraj to je maximalna velkost rafku pre tuto motorizaciu. Odpisali mi \"v schvaleni na Vase vozidlo su uvedene nasledovne pneumatiky:

165/70 R13 79T rafik 5Bx13 a 175/70 R13 82T rafik 5.5Bx13.

Nechce sa mi tomu velmi verit. Chcel som na leto nahodit \"legalne\" aspon 14ky elektrony ale asi to nepojde :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, můžeš tam dá jakoukoli velikost, aby Ti alternativně seděla k rozměru 165/70/13 (tomu origo). Já osobně bych u 1,4ky větší, jak 14tky nedával, mezní strop 15tky, ale spíš těch 14. Na to, že to bude legálně ale zapomeň, Peugeot Ti to určitě nepovolí, ale obecně nebudeš-li tam mít nějakou hrůzu, co tam nepatří, tak tě policajti prudit nebudou. Jedinej problém může nastat, když bys zavinil nějakou nehodu a vrtala se v tom pojišťovna ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano tak to som si myslel ze mi to nikto nepovoli. No co uz. Mam vyhliadnute jedne origo peugeot hlinikove disky tak snad to policajti prehliadnu :cool:

A to s poistovnou no dufam ze ma havarie a ine neprijemnosti budu obchadzat :D

Foto vyhliadnutych diskov prikladam :P

post-0-141095998201_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Tiež mám 1.4i, r.v.1995. No a keď som písal do peugeota, aké alternatívy môžem dať, tak to tiež skončilo pri 13tkach. Sranda bola v tom, že rozmer pneu mi napísali jedine 165/70 R13. 175 ani nespomenuli a pritom na aute mám nálepku s rozmerom 175 a v techničáku tak isto. Rozmýšľal som mailovať priamo do Francúzka, ale viaceré zdroje mi potvrdili, že ak tam nebudem mať nejaké kolesá z drezíny typu 16 - 18, tak si to ani nevšimnú. Ale také 14, aké si vyhliadol, by som chcel tiež.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlado1

No tieto su 15ky. Ale na 306ku si myslim ze su suprove. Ale take 14ky si nemyslim ze sa niekde vyrabali. Ak ano tak ma opravte :super

Tyto se dělaly jenom v 15tkách a dávaly se na 306 S16, takže GTičkaři, kteří je nebudou moci sehnat Tě budou zajisté milovat ... :aut;) Ale osobně si myslím, že cajti neřeknou ani popel, jediným otazníkem bude ta pojišťovna při event. nehodě, jak jsem psal již výše ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Spiroextra

Ahoj.

Tiež mám 1.4i, r.v.1995. No a keď som písal do peugeota, aké alternatívy môžem dať, tak to tiež skončilo pri 13tkach. Sranda bola v tom, že rozmer pneu mi napísali jedine 165/70 R13. 175 ani nespomenuli a pritom na aute mám nálepku s rozmerom 175 a v techničáku tak isto. Rozmýšľal som mailovať priamo do Francúzka, ale viaceré zdroje mi potvrdili, že ak tam nebudem mať nejaké kolesá z drezíny typu 16 - 18, tak si to ani nevšimnú. Ale také 14, aké si vyhliadol, by som chcel tiež.:super

Tiež by som sa chcel na to spýtať pežoťákov, kam si to posielal?

Všeobecne treba dodržať, aby celkový rozmer kolesa sedel, len tak s tým auto nebude mať problémy (nehovorím o policajtoch a poisťovni). Čiže čím väčšie elektróny tým menší profil gúm. Platí, že čím je menšia neodpružená hmota (váha gumy a disku) tým menej trpia nápravy. Takže čo najväčší ľahký disk a najmenšia ťažká guma. Samozrejme nie na naše cesty :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nooo, to co ty odpisali s toho peugeotu, je maximalna blbost.

Ja mam 306 sedan, 98cku, 1.4 i. Mam od prveho majitela, mam k tomu original servisnu knizku aj manuali. Priamo v servisnej knizke su napisane alternativne rozmery kolies ktore mozes osadit na 306, 1.4 i sedan, kombi, hatchback.

Medzi nimi su styri 13 tkove rozmery, a 2 strnastkove rozmery. Takze sa daju aj 14ky.

Keby si mal zaujem presne, vecer s domu ty mozem poslat presne tie rozmery ktore su povolene v knizke.

A co sa tyka toho, treba mat nejakeho znameho v peugeote alebo na inspektorate. BOl som sa pytat v peugeote, mne nechceli vyhovet. Volal tam svagor znamemu, a povedal ze s prizmurenym okom mi tam povolia 15ky.

Kamarat dokonca obisiel cely PEUGEOT. Policajt si u nho daval servisovat PC, on si od neho nic nevypytal, dosiel na inspektorat, zobral mu technicky, dal mu novy zo zapisanimy gumamy, presne take ake chcel on. Zaplatil len 150Sk za kolok. To bolo tak asi pred rokom.

Ja by som tam chcel dat v blizkej dobe nove 15tky, a gumy 195 / 45 / 15. Tie mi tam pasuju najvac. 14 ky su ale jednoznacne lepsie ako 13. Inac momentalne mam 13 ky aj ja, rozmer 175/70/13.

Ale tiez to tam nechcem, je to tam smiesne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale co je podstatne, priamo vyrobca garantuje v knizke moznost alternativnych kolies s rozmerom 14. Takze to co vam napisali s peugeotu, to sa im asi len nechcelo robit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co sa tyka policajtov a nehodovosti, tak tu moj kolega s prace, ma kupene grande punto. Original rozmer v TP ma 15ky.

Na aute ma nahodene 17ky elektrony, pneumatiky 225/35/17 pirelli, elektrony na tom aute svietia ako svina, a nikto mu nic nepovedal, ani policajti.

A to sa prosim podrzte, tuto zimu kolega dostal dobry smyk, a hukol v dobrej rychlosti do obrubniku. Poskodil si gumu, dojebal si elektron, tlmic, rameno, cap.

Poistovna mu uhradila aj opravu toho elektronu , aj kupu novej pneumatik(ma havarijnu). A to sa na to koleso pozeral detailne, aj ho fotil.

Pritom za opravu elektronu dala poistovna 1200SK, a za novu pneu 7200SK ...

takze pekna palka. A ocividne, to maju v pici :D Takze asi tak. Ale tiez by som to tam mla radsej riadne zapisane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taaakze pridavam rozmery s manualu na 306ku.

Homologované pneumatiky - benzinove motory

165/70 R 13 T

175/70 R 13 T

175/65 R 14 T

185/60 R 14 H

Cize toto su rozmery ktore su vyrobcomHOMOLOGOVANE. Cize by som sa opytal v tom znackovom servise ci su normalny, ked takuto picovinu nevedia. Dneska robi autorizovany servis fakt hocikto.

Pokial chces mam aj zimne rozmery, kde su dokonca povolene 15tky kolesa. Mam aj kody diskov, tlaky a podobne.

Na zimne kola je povolene navyse

185/55 R 15V

195/55 R 15 V

Cize preto mi asi povedal ze zazmury oko pri letnych a dovolia mi tam 15ky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi sa v peugeote s takymi prkotinami ako povolenie zapisu nazapodievaju. Ked oni z toho nic nemaju tak preco by asi mali:grr Napisu ze nie a hotovo. Skusim to poriesit este cez jedneho znameho co ma kontakty v peugeote v Bratislave a uvidim ci sa mi nieco podari. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co sa tyka toho, je to ich uloha. Vystupuju ako autorizovany servis, pod logom PEUGEOT. To im peugeot povolil aj preto, aby mohli robit taketo ukony.

Isiel by som tam este raz, a opytal sa, preco ty to povedali, ked je to priamo v manuali a je to homologovane priamo Peugeotom. Tak nech ty vysvetlia preco ty to nechcu povolit.

Buzernati....... AAAAAAAAAAAAAAA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...
Taaakze pridavam rozmery s manualu na 306ku.

Homologované pneumatiky - benzinove motory

165/70 R 13 T

175/70 R 13 T

175/65 R 14 T

185/60 R 14 H

Cize toto su rozmery ktore su vyrobcomHOMOLOGOVANE. Cize by som sa opytal v tom znackovom servise ci su normalny, ked takuto picovinu nevedia. Dneska robi autorizovany servis fakt hocikto.

Pokial chces mam aj zimne rozmery, kde su dokonca povolene 15tky kolesa. Mam aj kody diskov, tlaky a podobne.

Na zimne kola je povolene navyse

185/55 R 15V

195/55 R 15 V

Cize preto mi asi povedal ze zazmury oko pri letnych a dovolia mi tam 15ky.

Toto al emusí byť pekná cípovina...ja mám tiež 185/65R14 a to sú najštandartnejšie rozmery na 306...

Ľudia, sa tu už k tejto téme dosť popísalo, tak kukajte...ale čistou cestou je aj kúpiť new hliníky, k nim dostať typový list k danému autu a na tomto typovom liste sú aj povolené rozmery pneu...

Napr:http://www.uloz.to/8326527/skmbt-c45008011707510-pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...