Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zakouřený interiér


corsair.cz

Recommended Posts

Koupil jsem káru po kuřákovi a stále se nemůžu zbavit nepříjemného zápachu po v autě vypálených cigaretách. Nevíte někdo jak se toho lehce zbavit (2 \"jiri.wolf\" kromě výměny interiéru;) )? Moc mě toho nenapadá, kromě rozvěšení stromečků:P Ten zápach se sice dá přežít ale není to moc příjemné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: corsair.cz

Koupil jsem káru po kuřákovi a stále se nemůžu zbavit nepříjemného zápachu po v autě vypálených cigaretách. Nevíte někdo jak se toho lehce zbavit (2 \"jiri.wolf\" kromě výměny interiéru;) )? Moc mě toho nenapadá, kromě rozvěšení stromečků:P Ten zápach se sice dá přežít ale není to moc příjemné.

Jelikož jsem kuřák a několik aut jsem již prodával, mám zkušenost ocet do zavařovačky a nechat v zavřeném autě. Je známo že ocet váže na sebe pachy. Pokud však budou sedačky a strop úplně prohulený ( to já tedy nikdy neměl) pak je to celé asi na vyčištění u firmy. Dnes to již dělají běžně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prý se ten zápach úplně odstranit nepodaří nikdy. Mám podobnou zkušenost a bylo to cítit hlavně když na auto zasvítilo slunce.

Po koupi auta jsem kompletně vytepoval vnitřek (voda + vysát + nějaký prášek) a mohu říci, že nejvíce určitě pomohlo vytepování stropu. Tam totiž kouř ulpívá nejvíce a nevím zda toto vůbec firmy čistí, protože hrozí že se udělají mapy. Původně měl strop nažloutlou barvu, po prvním čištění se udělaly mapy od dehtu a asi po čtvrtém kolečku nebylo konečně po zaschnutí nic vidět a strop krásně zesvětlal. Od té doby je to o 95% lepší, ale ideální už to asi nebude nikdy (ocet jsem také zkoušel, ale jen se mi zdálo, že auto smrdí po octu a moc to nepomohlo). Těch 5% přerazí nějaká vůně.

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tedy auto nikdy nesmrděla, jsem občasný kuřák. Ono nejlepší je jezdit s při kouření s naplno otevřenými okny a klepat do popeláku. Smrádek jde pak ven... Nepatřím ale k těm huličům, co dají dvacku za volantem deně...to bych si radši zastavil. Na smrad pomůže pouze stále dokola čistit, čistit, čistit. Minulé auto jsem měl po silným kuřákovi a zbavoval jsem se toho dvaroky a asi 7 krát jsem čistil vše komplet mokrou cestou, aktivní pěnou a tak...Nezapomeň na tapec dveří...tam je taky hodně smradu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Leo

Prý se ten zápach úplně odstranit nepodaří nikdy. Mám podobnou zkušenost a bylo to cítit hlavně když na auto zasvítilo slunce.

Po koupi auta jsem kompletně vytepoval vnitřek (voda + vysát + nějaký prášek) a mohu říci, že nejvíce určitě pomohlo vytepování stropu. Tam totiž kouř ulpívá nejvíce a nevím zda toto vůbec firmy čistí, protože hrozí že se udělají mapy. Původně měl strop nažloutlou barvu, po prvním čištění se udělaly mapy od dehtu a asi po čtvrtém kolečku nebylo konečně po zaschnutí nic vidět a strop krásně zesvětlal. Od té doby je to o 95% lepší, ale ideální už to asi nebude nikdy (ocet jsem také zkoušel, ale jen se mi zdálo, že auto smrdí po octu a moc to nepomohlo). Těch 5% přerazí nějaká vůně.

:papa

Díky všem za rady, o víkendu se na to musím vrhnout. Přesně jak psal Leo: moc to nebylo cítit ale teď se do toho opřelo slunce a když jsem auto otevřel tak jsem málem padnul. Tak teda ocet, chemii, rejžák a hurá tepovat.:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Georginho_cz406

Mě tedy auto nikdy nesmrděla, jsem občasný kuřák. Ono nejlepší je jezdit s při kouření s naplno otevřenými okny a klepat do popeláku. Smrádek jde pak ven... Nepatřím ale k těm huličům, co dají dvacku za volantem deně...to bych si radši zastavil. Na smrad pomůže pouze stále dokola čistit, čistit, čistit. Minulé auto jsem měl po silným kuřákovi a zbavoval jsem se toho dvaroky a asi 7 krát jsem čistil vše komplet mokrou cestou, aktivní pěnou a tak...Nezapomeň na tapec dveří...tam je taky hodně smradu...

Mně taky ne a to jsem ve starém hulil. (teď v autě už nekouřím). Okno jsem měl otevřené jen to u řidiče a jen škvírku cca 3 cm. Cigáro v levé ruce (podtlak tahal kouř ven) a nikdy jsem neklepal do popelníku.

Na smrad po kouření se dají sehnat i neutrální spreje, které samy nesmrdí, ale pohlcují (nevím jak) smrad z kouře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve firmě jsem kdysi dostal auto po kolegovi - kuřákovi (opravdu silném !!!) a jízda s tou prouzenou čabajkou pro mě byla dlouhodobým očistcem. Bomba byla, že když jsem po něm auto převzal, tak jenom na zprůhlednění čelního skla padly cca 3 hodiny a víc než malé množství ironu. Takže všechny, co koupí nebo musí jezdit v autě po milovnících tabákového dýmu upřímně lituju - s tou dodávkou po kolegovi jsem jezdil cca rok (pak se kousnul motor a šéf rozhodl, že už nemá cenu opravovat) a cítit to tam bylo furt (je fakt, že Honza klidně za den vyhulil i tři krabky, takže poněkud extrém).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem koupil svoji 406, tak taky byla cítit po tabáku a jelikož jsem citlivý na kouř z cigaret (oči), tak jsem jej dal v Č.Budědějovicích vyčistit a mohu říříci, že interier auta vyčistili tak, že po ,,smradu\" ani památky a vše prokouklo. Ráno jsem to tam po telefonické dohodě dal a v poledne si to vzal. Od té doby není nic cítit!!!:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vycisteni auta sou firmy ale uctujou si za to peknej balik. Pri cisteni ti kompletne vytrhaji vcechyn koberce, sedacky a tapec a vycisti to ze neni poznat ze si v tom aute nekdo nekdy zapalil. Stinovymu tchanovi takze dali do poradku pasata. Dela to nejaka firma v jihlave ale nazev nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, je to tak. Jen to chce potom teplo, aby to dobře vyschlo. Dají na sedačku igelit aby ses nenamočil. Alespoň u mě. Já to pak nechal v garáži pěkně doschnout. Idkyž se to dá u vysušit ale já to nechal ,,přírodní\" cestou. Měl jsem to lehce vlhlké. Myslím, že mě to tenkrát stálo 800,-Kč ale i ted by se do 1000,- Kč mělo stačit:myslim A to se vyplatí, než to pytlíkovat doma.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s tebou nemuzu souhlasit. Pasat nemusel do garaze na dosuseni a prej to bylo uplne v pohode. Vycistili a vysusili temer dokonale. Muzu se zeptat na nazev firmy a cenu. Ale kdybych videl jak mi rozebiraji interier....... to bych asi neprekousl a musel bych rychle pryc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M-A-X

To s tebou nemuzu souhlasit. Pasat nemusel do garaze na dosuseni a prej to bylo uplne v pohode. Vycistili a vysusili temer dokonale. Muzu se zeptat na nazev firmy a cenu. Ale kdybych videl jak mi rozebiraji interier....... to bych asi neprekousl a musel bych rychle pryc

Nechal jsem jej otevvřené v gráži, až úplně vyschlo. Neviděl jsem, jak mi to dělají. Ale hlavně, že bylo vše v pořádku a interier pěkně voněl.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je maximalna hlupost, ze sa nazbavite smradu. Treba to dat len vytepovat do kvalitnej firmy. Ja som tiez fajciar, ale ani na jednom aute som v zivote neklepol do popolnika, a takisto fajcim len pri otvorenom okne.

A to vzdy vodicove, a naplno otvorene. Je to mozno smiesne, ale smrad s cigariet nemam ani ja rad.

Moj peugeot bol po riadnom fajciarovi. Dal som ho do trnavskej hondy poriadne vytepovat, zacaloval som za to 1800SK, ale to mi vytepovali uplne vsetko 2 krat za sebou, aj kufor, aj strop, koberceky, podlahu, vsetko.

Po smradu ani stopa. Sice je pravda ze som ho musel dosusovat u mna v garazi, ale stalo to zato. NAvyse ako niekto pisal, i strop nabral novu farbu.

A inac odporucam aktivny osviezovac na mriezku ventilacie. Taky cez ktory prudi vzduch z ventilacie. To ty bude voniet vzdy, ked nastartujes auto, a das ventilaciu aspom do polohy 1... A kupis si k tomu naplne. Je to investicia cca 200Sk aj s nahradnymi naplnami, a vydrzi ty to tak pol roka. A auto mas stale vonave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Původně zaslal: Georginho_cz406

Mě tedy auto nikdy nesmrděla, jsem občasný kuřák. Ono nejlepší je jezdit s při kouření s naplno otevřenými okny a klepat do popeláku. Smrádek jde pak ven... Nepatřím ale k těm huličům, co dají dvacku za volantem deně...to bych si radši zastavil. Na smrad pomůže pouze stále dokola čistit, čistit, čistit. Minulé auto jsem měl po silným kuřákovi a zbavoval jsem se toho dvaroky a asi 7 krát jsem čistil vše komplet mokrou cestou, aktivní pěnou a tak...Nezapomeň na tapec dveří...tam je taky hodně smradu...

Mně taky ne a to jsem ve starém hulil. (teď v autě už nekouřím). Okno jsem měl otevřené jen to u řidiče a jen škvírku cca 3 cm. Cigáro v levé ruce (podtlak tahal kouř ven) a nikdy jsem neklepal do popelníku.

Na smrad po kouření se dají sehnat i neutrální spreje, které samy nesmrdí, ale pohlcují (nevím jak) smrad z kouře.

Přesně tak, nepoužívat popelník. Já sem dokázal hulit v autech tak aby to nikdo nepoznal.

Dělá se nějakej AmbiPur do kuřáckých aut ale jestli to pomáhá nevím.

Hlavne vyndej poplníky pokud sou špinavý, to smrdí nejvíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vydrhnout budu muset beztak celej tapec, asi to zkusim nejdriv sam a pak v nejhorsim nejakou firmu. V Brne nebo Budejovicich neco urcite neco najdu. Cloveka normalne nenapadne kdyz to kupuje kouknout do popelniku, to jsem udelal az posleze, no na to ze puvodni majitel byl German tak veskera nemecka poradnost zustala od auta nekde hodne daleko. Jo dostat ho do ruky :bacha Kazdopadne diky vsem za rady:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl taky auto po silném kuřákovi a nemohl jsem se pořád zbavit smradu i když jsem všechno čalounění vyčistil. Nakonec jsem jednou (při výměně manžety řadící páky) vyndal komplet popelník a pod ním bylo tohle peklo:

pred.jpg

:bacha :bacha :bacha

Luxoval jsem to pěknou dobu, bylo to napadané všude v tom středovém tunelu - od té doby mám celkem pokoj a obyč osvěžovač vzduchu na mřížce ventilace hezky auto navoní. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...