Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co znamená zkratka GRD ?


motl

Recommended Posts

Z toho, co už mi prošlo rukama, mám dojem, že ty zkratky neznamenaj vůbec nic, že je dávali na auta, jak je napadlo. Např., mám jedno XRD - má centrál, okna v el. a obyč. střešní okno. A pak mám druhé XRD, to nemá ani centrál, natož el. okna, zato má velký šíbr. Pak jsem měl GRD a XLD - ty se od sebe nelišily vůbec... prostě, Peugeot si z nás tím dělá evidentně srandu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie je to uplne tak, oznacenie udava, co je v standardnej vybave vozidla. Neobsahuje to vsak to, co kupujuci kupil v ramci noveho vozu navyse. Ja trebars pridem do predajne a poviem, chcem 405GL ale dajte mi tam aj stresne okno. Potom samozrejme sa ten voz uz presne nezhoduje s oznacenim GL. Takto to chapem ja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a dalsi vec je ta, ze temer vsechny 5kove rady byly dovezene ze zapadu jako bouracky a pak byly lepene z ceho se dalo, takze i to muze byt duvod.

Ja mam napr. P205 XS a ma el. okna, central a motor 1.6i. Podle toho, co jsem cetl vsak byly XS jenom 1.4, takze v tom mam tedka takovy gulas, jako nikdy, ale kaslu na to.... 2 nebo 3 pismenka nedelaji auto, ze..... :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze je tady uplne zbytecne to rozebirat, protoze se stejne dopatrame takove pravdy, ze zjistime, ze jsou ty oznaceni jen takova kmuflaz a taky tam jsou proto, aby zvysovaly vahu auta a nakonec taky spotrebu.

BTW: dokazete si vubec prdstavit, jak ty vystouple 2, 3 nebo 4 pismenka ovlivnujou aerodynamiku?! :D No radsi ani nemyslet.

PS: neberte me vazne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono, nejen ty štítky s typem tam plácali, jak je napadlo. Horší je, že tímhle způsobem, jak je zrovna napadlo, plácali dohromady i funkční celky. Viz třeba brzdy - Bendix vs. Girling - naprosto nezávisle na roku či modelu. A když už neměli víc možností, tak to aspoň udělali tak, aby ty auta pokud možno šly co nejhůř opravovat. Inu Francouzi - ale víno maj dobrý... (a sejra taky :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

No tema pismenama bych se nezabyval je to proste oznaceni. Ja jsem sundal ze dveri vsechny original napisy a az je nastrikam tak tam flaknu samolepku Peugeot clubu a bude vymalovano. Jo a s tema brzdama a opravama a pristupem ke vsemu krome filtru oleje to je teda pravda..... Ale mam ho rad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

309, to pořádně neví asi ani u Peugeotu. To byl prostě nějaký úlet, krok stranou. Chtěli tím prý odlišit, že to auto není následovníkem 305-ky (309 je trochu menší). Každopádně, zadělali si tím na problémy, když už teď je na světě 307, za chvíli bude 308 - a co pak???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...