Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nevyrazíte někdo v létě na okruh..?


Jessie

Recommended Posts

No, já jezdím tak 4x ročně do Mostu. Je to kratší okruh, tak mě to víc baví, v Brně jsem byl jednou a taky to mám do Mostu blíž. Ale nevím nevím... se mnou nikdo nechce závodit, přeci jen motor 150PS uprostřed, laminátová karoserie , podvozek Spax a pneu Bridgestone je celkem povedená kombinace :myslim:cool:

Autodrom Most

[upravil dne 23/3/08 MichalTalbot]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když sem jel nedávno kolem, taky mě napadlo že by to bylo fajn místo na vyblbnutí. Jenže ty ceny sou dost brutální. Navíc se obávám, aby se tam vůbec skrz všechen ten provoz blbnout dalo. Možná kdyby někdo věděl o volně přístupným letišti, byla by to lepší sranda ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MichalTalbot

Miras: myslíš Brno nebo Most? V Mostě se platí 700,-Kč na půl hoďky, což není tak strašný a provoz tam nebývá nijak tragický, většinou mám skoro pocit, že jsem na okruhu sám :D

Je pak né málo zpráskanejch...

Protože všechny předjedeš! A pak, když tam najedeš, tak si radši ostatní zajdou na svačinku, aby pak neutírali slzy že je předjela červená laminátová placka... :D :D :D

Jessie: Okruh? Snad někdy do budoucna...

[upravil dne 23/3/2008 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Brně píšou 400,- za půl hoďky. Možná to není zas tak moc, třeba i člověku tý půl hoďky bohatě stačí, nevím, zatím sem neměl tu čest.

Ale jet dvě hodiny tam a dvě zpátky kvůli půl hodině, to mi zas tak zajímavý nepřipadá.

Kdyby se podařilo nějaký podobný zařízení pronajmout dejme tomu na půl dne za rozumný peníze, sešlo se tam tak akorát lidí aby se náklady rozumně rozdělily, klidně bych zajel napříč přes republiku. Ale to je asi jen těžko realizovatelnej sen :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

V Brně píšou 400,- za půl hoďky. Možná to není zas tak moc, třeba i člověku tý půl hoďky bohatě stačí, nevím, zatím sem neměl tu čest.

Ale jet dvě hodiny tam a dvě zpátky kvůli půl hodině, to mi zas tak zajímavý nepřipadá.

Kdyby se podařilo nějaký podobný zařízení pronajmout dejme tomu na půl dne za rozumný peníze, sešlo se tam tak akorát lidí aby se náklady rozumně rozdělily, klidně bych zajel napříč přes republiku. Ale to je asi jen těžko realizovatelnej sen :D

Ještě připočitej nějaký pneumatiky, ono pokud si chceš pořádně zajezdit tak tam nějakejch pár mm necháš:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

]Ještě připočitej nějaký pneumatiky, ono pokud si chceš pořádně zajezdit tak tam nějakejch pár mm necháš:D

Pneumatiky a benzín, atd. No, když chce člověk zablbnout, asi nesmí na finance moc koukat. Nicméně, jen tak orientačně, takovej vejlet na půl hoďky na okruh do Brna by mě vyšel se vším všudy na cirka 5 portrétů Palackýho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, za půl hoďky toho máš dost.

Za prvý musíš mít helmu, což je sice fajn, protože si připadáš jak pilot opravdovýho okruhovýho speciálu (pokud teda nejedeš ve Fobii 1,2 HTP ;) )

a motor v maximálních otáčkách má v helmě celkem zajímavej zvuk :) ale je v ní vedro a já třeba v Matře jsem opřenej o strop, což mi na pohodě nepřidává,

za druhý už je Ti pak líto ložisek, čepů a vůbec celýho auta a

za třetí, ač se to nezdá, je to dost náročný fyzicky i na soustředění.

Já posledně jezdil s kamarádem co má Camaro 400PS s upraveným podvozkem a okruh má v malíčku. Je z toho i video na Youtube.

Byli jsme tam spolu asi měsíc předtím a dával jsem mu strašně na prd.el, po třech zatáčkách jsem zdvojnásobil vzdálenost mezi námi.

Jenže jak jsem tam byl s tím kamarádem co to natáčel, tak těch jeho 80kg už bylo asi znát a taky jsem si pitomec moc nafoukal kola, a tak jsem ho nemohl dát.

Vždycky v zatáčkách bych ho předjel, ale nechtěl jsem riskovat poškození aut, a na výjezdu jsem na ten krouťák jeho převrtanýho motoru z 5,7 na 6,2 litru, prostě neměl.

Takže jsem pak dělal jednu chybu za druhou a skončilo to hodinama.

Není to legrace, když si na cílový rovince nadáváš, že jsi měl na výjezdu z šikany dát místo trojky dvojku a najednou zjistíš, že jsi 50m před ostrou pravou a na tacho máš 180km/h, prostě jsem se takhle zapomněl a bylo to v háji.

A ty hodiny co tam nejsou jsem taky udělal kvůli pitomý chybě, protože jsem tomu na výjezdu naložil plnej moc brzo a prostě to auto zabralo a už jsem se točil :roll

Gumy to trochu odnesou, ale kdyby to člověk přepočítal na koruny, tak to za tu zábavu stojí. Motor taky zas tak netrpí, je to pro něj menší zátěž než 20km po dálnici v kuse na maximálku, ale chudáci čepy, ložiska, silentbloky... atd.

[upravil dne 23/3/08 MichalTalbot]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já do Brna jedu...:super

pneu, čepy atp. prostě neřeším... budu na okruhu poprvé, tak si to chci užít... :aut

navíc pochybuji, že by čepy trpěly na okruhu více, než při jízdě po našich tankodromech... jediné co bude více trpět jsou brzdy a pneu...(si myslím)

[upravil dne 23/3/2008 @re]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojeďme do Mostu... kucí... já chci do Mostu...

Jo a pronájem okruhu třeba pro firmu na celej den stojí 300t Kč, ale mám tam kontakt, takže by se dala zarezervovat třeba hodina za normální poplatek (700,-/auto) jen pro vybranou společnost.

@re: jo, ale hlavně opatrně!!! Mám v živý paměti, jak jsem byl s tátou v Brně. Já s Tagorou, táta za mnou šimral plyn ve svý S-klasse AMG a najednou v zrcátku vidím, jak ho před zatáčkou zuřivě předjel venkem starej Brouk,

hned po předjetí se mu zakouřilo od zadních kol a těsně před tátou to plácnul kolmo do svodidel !!! Takže respekt k fyzikálním zákonům je nejdůležitější.

[upravil dne 23/3/08 MichalTalbot]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MichalTalbot: Tak ještě doplň víc technickejch údajů, beztak to máš v hlavě ;) (zrychlení, maximálka, výkon, krouťák, při jakejch otáčkách, ...)

A jinak Most je koukám opravdu o kus blíž, ale \"horší\" cesta (což nemusí bejt nutně na škodu, aspoň člověk potrénuje pozornost :))

No, kdyby se vymyslel termín a sešlo se rozumný množství zájemců, asi by bylo super mít na nějakou chvilku okruh jen pro nás. Rozřadit auta do výkonnostních tříd a trochu si zařádit, to by bylo určitě fajn...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrychlení tenkrát psali asi 7,9 sec a Vmax 214km/h, krouťák 196Nm asi při 3600ot/min.

To všechno jen díky tomu, že je to model \"S\" kterých se vyrobilo pouhých 480ks.

Normální 2,2 měly 118PS a to mělo 0-100 asi za 8,6 a Vmax 204km/h.

V Mostě je člověk za chvilku - po dálnici na Teplice a pak u Lovosic po silničkách do Mostu - pohoda!

Už plánuju něco podobnýho pro veterány - no spíš youngtimery - ze 70. a začátku 80.let tak se domluvíme, třeba na jarním srazu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...