Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

(ANKETA) Máte založený kontokorent???


Neon

(ANKETA) Máte založený kontokorent???  

  1. 1. (ANKETA) Máte založený kontokorent???


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Mám kreditnú kartu, občas ju použijem, ale nikdy nie na spotrebné výdaje. Občas sa mi stane že mám všetky peniaze u zákazníkov a potrebujem kúpiť tovar, vtedy ju použijem a snažím sa čím skôr vrátiť. Povolené prečerpanie na účte mám už pár rokov a nikdy som ho nepoužil. Je ukľudňujúce vedieť že je tam rezerva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam debetny ucet a platim len vtedy, ked si poziciam odtial prachy a je to veeelmi malo. Ale ked mi naburali auto a musel som to rychlo riesit, tazko sa presviecalo dakoho nech mi pozicia 40 tacov na cca 1.5 mesiaca. este 10 litrov od znamych sa da ale 40 :bojim:bojim a uroky mam cca 16% RPMN ale co je to proti pozicaniu na jeden mesiac? skratka je to dobra rezerva

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem začal pracovat v Continentale tak jsem si z donucení založil účet, ale stejně hned po vejplatě jsem si peníze vybral a teď dostávám každý měsíc peníze na ruku, takže jsem účet zrušil a mám klid. Prostě na peníze jsem stará škola, co nemám v ruce jako kdybych neměl vůbec. Stějně po zaplacení všech plateb a natankování mi toho zase tolik nezbyde a když potřebuju tak jen šáhnu do šuplíku, no a pokud potřebuju víc tak většinou krátká půjčka od táty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dress

může mě někdo prosím vysvětlit ten kontokorent v čsob? Systém kontokorentu znám pouze z čs, u čsob je to jako zvláštní konto, podobně jako kreditní účet ke kreditní kartě?

nevim, jestli to plati porad, ale nejakou dobu to fungovalo asi takhle

mas KU a BU (kontokorentni ucet a bezny ucet)

na BU 4000, na KU 0

zaplatis nekde 6000 -> dva tisice ti banka prevede na BU (coz vygenerovalo ucetni polozku a 5,-), BU 0 a KU -2000

prijde ti ucet za telefon 500 -> banka prevede 500 z KU na BU, vygeneruje ucetni polozku, BU stale 0, KU -2500

prijdou ti penize za prodany nahradni dil z aukra 600, banka prevede 600 z BU na KU, cimz vygeneruje ucetni polozku, BU stale 0, KU -1900

prijde ti zaloha od znameho 2500 -> banka prevede 1900 na KU, cimz vygeneruje ucetni polozku. BU 600, KU 0

zaplatis plnou nadrz na benzince (1800) -> banka ti prevede chybejicich 1200 z KU, opet ucetni polozka. BU 0, KU -1200

prijde ti kapesne od rodicu 3000, banka prevede 1200 na KU.... atd....

takze pri cerpani KU neplatis jen uroky, ale jeste za kazdou platbu jednu ucetni polozku. velice vyhodny system... ale mozna uz to zmenili, nevim, s touto bankou se snazim nemit nic spolecneho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

Původně zaslal: Dress

může mě někdo prosím vysvětlit ten kontokorent v čsob? Systém kontokorentu znám pouze z čs, u čsob je to jako zvláštní konto, podobně jako kreditní účet ke kreditní kartě?

nevim, jestli to plati porad, ale nejakou dobu to fungovalo asi takhle

mas KU a BU (kontokorentni ucet a bezny ucet)

na BU 4000, na KU 0

zaplatis nekde 6000 -> dva tisice ti banka prevede na BU (coz vygenerovalo ucetni polozku a 5,-), BU 0 a KU -2000

prijde ti ucet za telefon 500 -> banka prevede 500 z KU na BU, vygeneruje ucetni polozku, BU stale 0, KU -2500

prijdou ti penize za prodany nahradni dil z aukra 600, banka prevede 600 z BU na KU, cimz vygeneruje ucetni polozku, BU stale 0, KU -1900

prijde ti zaloha od znameho 2500 -> banka prevede 1900 na KU, cimz vygeneruje ucetni polozku. BU 600, KU 0

zaplatis plnou nadrz na benzince (1800) -> banka ti prevede chybejicich 1200 z KU, opet ucetni polozka. BU 0, KU -1200

prijde ti kapesne od rodicu 3000, banka prevede 1200 na KU.... atd....

takze pri cerpani KU neplatis jen uroky, ale jeste za kazdou platbu jednu ucetni polozku. velice vyhodny system... ale mozna uz to zmenili, nevim, s touto bankou se snazim nemit nic spolecneho.

díky za osvětu, to je systém, co ostatní banky, stejný systém jako u čs nebo systém čsob?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2dress: netusim, projdi si jejich nabidky, nebo se informuj u tve banky, jak to tam funguje...

2kobra: ale proooc, oni to maji vymyslene dobre :)

treba v KB me nabizeli hypoteku na druzstevni byt, a moznost ruceni byla slozenim odpovidajici castky na terminovany ucet u nich.... jinymi slovy vezmu ctyri mega, ulozim je do KB na terminak za 2% a pak si muzu za 5 ty ctyri mega zase pujcit, dobry ne? :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...