Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

(ANKETA) Máte založený kontokorent???


Neon

(ANKETA) Máte založený kontokorent???  

  1. 1. (ANKETA) Máte založený kontokorent???


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Před měsícem jsem se dostal do situace, že jsem měl všechny svoje AKTIVA \"mezi lidmi\" (jak krásně ekonomicky nazvané). A bylo mi vcelku trapné si půjčovat od rodičů, nebo od někoho známého. Potřeboval jsem nutně zapltit cca. 18000,- telefony, inkaso, ručení, splátka úvěru, GEkuchyň, životko, tak jsem volal kámošce, co dělá v bance, kde se mi starají o moje finance a řekla, že na můj STUDENTSKÝ (menzácký, jak tomu interně říkají) účet je to možné (když je na účtě nějaký kladný pohyb (příjmy)) až do výše 20000,- s 12% ním ročním navýšením a vedení prý mám jako \"menzák\" bez poplatků, což by udělalo z 20000,- za měsíc asi 200,-. Tak mne napadlo, kolik lidí vůbec využívá tuto službu, když se dostanou do úzkých, nebo potřebují na chvilinku \"založit\".

Myslim, že je to lepší, než něco ve stylu PROVIDENT a podobné lichvy ... Tak se pochlubte!

EDIT: já mám možnost C zvažoval, nakonec mi peňauze došly, takže pohoda, ale myslím, že u mojí banky, kor u STUDENTSKÉHO účtu se to dost vyplatí. Normální BĚŽNÉ účty to prý u nich mají do 24% + nějaká ta káble za vedení ... což je pořád z 20000,- ročně nějakých 4800,- +ta káble navrch ... ;)

[upravil dne 23/3/2008 Neon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, na přechodné výpůjčky je to prima, kdo má dlouhodobě účet u banky, nemá s tím problém a úroky jsou lepší než u spotřebáků, o lichvářích nemluvě... takže není co řešit.... ale je fakt, že je snadné se chytit do pasti těhle rádobyvýhodně půjčených peněz, nikdy jsem to nepoužila na provozní věci, ale spíš na hašení akutních průserů .... a pak rychle dorovnat a je vymalováno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kontorkorent využívám už snad 20 let, u mě je to nutnost už kvuli tomu že ČSSZ rozhoduje o ID třeba i tři měsíce a to bych byl bez peněz, oni to pak pošlou najednou:bojim, někdy se to zhoupne do hloubky kvuli tomu že prachy dorazí o tři dny později, jindy mi to bodlo při opravě auta kdy zrovna na to nebylo atd atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja ho mam. A za tech par let jsem porad v minusu. Vyplatou ho vzdy vyrovnam a neresim to. zvykl jsem si na to a ten urok neni zas tak hrozny aby me to polozilo. Myslim si, ze kontokorent je dnes pomalu zaklad. Stejne jako kreditni uverova karta od banky, u ktere je ucet. PReci jenom snazime se zaradit mezi vyspele zeme.

A to same plati o platbach kartou. v penezence mam vzdy jne tak cca 100czk a tam kde to jde platim kartou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, mam, obcas se to hodi na vykryti nenadalych vetsich vydaju, ale je to spise vyjimecna situace... vzhledem k tomu, ze na BU mam minimum penez (vicemene urcene na provozni vydaje) a zbytek je na lepe urocenych mistech, obcas se nezadari dobre synchronizovat prevody pro nenadale vydaje, pak se to hodi.

naopak jsem si docela zvyknul pouzivat kreditku, preci jen proc si nepujcit zadarmo penize, ze :) jen se musi vratit vcas, zatim se dari a predpokladam ze bude i nadale.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontokorent i kreditku využívám a nestydím se za to - beru to prostě jako běžnou součást životních operací (netvrdím, že jsem v mínusu každý měsíc, ale když se to přihodí, tak je to elegantní řešení, jak docílit svého a neobtěžovat své okolí). Samozřejmě jakmile to situace dovolí, je potřeba své finance narovnat - dostat se do začarovaného kruhu, kdy člověk vykrývá své dluhy různými úvěry je velice jednoduché (ale to už je poněkud jiná písnička, která končí většinou velice zle).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: subin

Ne ani o tom neuvažuji,je to silně nevýhodné.Jsou i lepší řešení

prozrad, jake je lepsi reseni, kdyz potrebujes na tyden bura, nebo treba dvacitku? nebo treba na dva dny? na mesic? (mineno v tisicich, pochopitelne)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neon: Snad se ti trefím do toho na co se ptáš: Mám nějakou \"kreditní\" kartu (ne platební). Kde mohu použít 10000 Kč, a když tím zaplatím v obchodě, tak pokud to vrátím do 15. násl. měsíce, tak je to bez poplatku. Mám to od ČS...

Při výběru z bankomatu jdou úroky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

Původně zaslal: subin

Ne ani o tom neuvažuji,je to silně nevýhodné.Jsou i lepší řešení

prozrad, jake je lepsi reseni, kdyz potrebujes na tyden bura, nebo treba dvacitku? nebo treba na dva dny? na mesic? (mineno v tisicich, pochopitelne)

Jsou různé ůvěrové karty u kterých je možno doplnít na cílovou částku jednorázově a nebo je doplatit po dohodnutých částkách,nehrozí u nich při příchodu výplaty odečtení dlužné částky a následné čerpání kontokorentu-v tom vidím hlavní nevýhodu tohoto produktu,ale samozřejmě je každého věc jestli ho má nebo ne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

macik.83: naprostej souhlas:super

Mam taky nejaky ten \"kredit\" v bance, ale vyuzivam ho v pripadech opravdove nouze - dlouha nemoc a tak na zaplaceni inkasa a podobnych veci a nedostava se financi. Nedokazu zit s vedomim, ze nekde neco dluzim. Vydelavam tolik kolik vydelavam a na co nemam, to si nekoupim.

[upravil dne 23/3/08 permonik7]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: subin

Původně zaslal: Vvitty

Původně zaslal: subin

Ne ani o tom neuvažuji,je to silně nevýhodné.Jsou i lepší řešení

prozrad, jake je lepsi reseni, kdyz potrebujes na tyden bura, nebo treba dvacitku? nebo treba na dva dny? na mesic? (mineno v tisicich, pochopitelne)

Jsou různé ůvěrové karty u kterých je možno doplnít na cílovou částku jednorázově a nebo je doplatit po dohodnutých částkách,nehrozí u nich při příchodu výplaty odečtení dlužné částky a následné čerpání kontokorentu-v tom vidím hlavní nevýhodu tohoto produktu,ale samozřejmě je každého věc jestli ho má nebo ne

vzhledem k tomu, ze minimalne v CS je kontokorent soucasti BU a chova se jako BU (tj. neni tam zadny poplatek za cerpani kontokorentu, jen se zacne castka urocit) tak nevidim problem v tom, ze prichozi platba automaticky zatahne nejdriv kontokorent (cimz snizi pujcenou castku a uroky z ni). Proste se to chova jako kdybys mel na BU o limit KU vetsi zustatek. Vetsina uverovych karet co znam ma totiz vyrazne vyssi uroky, a stejne to jednou zatahnout musis, tak co...

horsi to bylo napr. u IPB, resp CSOB, kde je kontokorent extra a pokud se clovek pohybuje +- kolem nuly, tak se neustale prelevaji prostredky mezi BU a KU, coz generuje spoustu polozek na vypisu a prodrazuje neumerne pujcku...

Dalsi nevyhoda takovych uverovzch karet je ze z nich nelze zaplatit veci prevodem, coz u KU jde - takze to zatahne samo napr. inkaso, atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

Původně zaslal: subin

Původně zaslal: Vvitty

Původně zaslal: subin

Ne ani o tom neuvažuji,je to silně nevýhodné.Jsou i lepší řešení

prozrad, jake je lepsi reseni, kdyz potrebujes na tyden bura, nebo treba dvacitku? nebo treba na dva dny? na mesic? (mineno v tisicich, pochopitelne)

Jsou různé ůvěrové karty u kterých je možno doplnít na cílovou částku jednorázově a nebo je doplatit po dohodnutých částkách,nehrozí u nich při příchodu výplaty odečtení dlužné částky a následné čerpání kontokorentu-v tom vidím hlavní nevýhodu tohoto produktu,ale samozřejmě je každého věc jestli ho má nebo ne

vzhledem k tomu, ze minimalne v CS je kontokorent soucasti BU a chova se jako BU (tj. neni tam zadny poplatek za cerpani kontokorentu, jen se zacne castka urocit) tak nevidim problem v tom, ze prichozi platba automaticky zatahne nejdriv kontokorent (cimz snizi pujcenou castku a uroky z ni). Proste se to chova jako kdybys mel na BU o limit KU vetsi zustatek. Vetsina uverovych karet co znam ma totiz vyrazne vyssi uroky, a stejne to jednou zatahnout musis, tak co...

horsi to bylo napr. u IPB, resp CSOB, kde je kontokorent extra a pokud se clovek pohybuje +- kolem nuly, tak se neustale prelevaji prostredky mezi BU a KU, coz generuje spoustu polozek na vypisu a prodrazuje neumerne pujcku...

Dalsi nevyhoda takovych uverovzch karet je ze z nich nelze zaplatit veci prevodem, coz u KU jde - takze to zatahne samo napr. inkaso, atd...

Děkuji za vysvětlení.Mám zkušenosti v rodině právě s tím extra kontokorentem.A u CS nemám ani já ani nikdo ze známých ůčet A co se týče výsledku máš pravdu stejně to musíš zaplatit a ani v jednom případě na tom nejsou banky škodný.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...