Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Xenony na 406 zkušenosti


Michal.B

Recommended Posts

Původně zaslal: JeanK

Slusna cena samostatneho Xenove zarovky. Muzes nam prozradit za kolik jsi poridil vcetne montaze kompletni prestavbu na Xenove zarovky? ;)

VÝBOJKY - proboha VÝBOJKY! to jen pro upřesnění, cena náhradní výbojky HID H7 se pohybuje kolem 500Kč, takže poměr výkon/životnost/cena vs. halogen za 400kč je bez diskuze. Já tahám HID sady z Hong Kongu přes burzu Ebay za cenu kolem 1600,- Kč komplet i s dopravou, takže mužu doporučit, sežeń si někoho kdo má na ebay účet a mužeš mít xenony za hubičku :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

8000K ale bude svitit naprd, nekoukej na barvu, koukej na intenzitu svetla a ta je nejvetsi okolo 5500K, cili bud 4300K jako ma vetsina seriovych xenonu, nebo pokud chces vice bile svetlo tak 6000K ale to je pro prakticke pouziti max

[upravil dne 25/3/08 Ferry]

mám 8000K a ža by byli naprd sem si ještě nevšiml, mají stejný jas jako všechny ostatní, kolem 6500 cd/cm2 a tok cca 3200 lm, takže je to čistě subjektivní, jestli odstín ledově modrý bude svítit míň než jen bílý :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: minimaxa

Původně zaslal: Ferry

8000K ale bude svitit naprd, nekoukej na barvu, koukej na intenzitu svetla a ta je nejvetsi okolo 5500K, cili bud 4300K jako ma vetsina seriovych xenonu, nebo pokud chces vice bile svetlo tak 6000K ale to je pro prakticke pouziti max

[upravil dne 25/3/08 Ferry]

mám 8000K a ža by byli naprd sem si ještě nevšiml, mají stejný jas jako všechny ostatní, kolem 6500 cd/cm2 a tok cca 3200 lm, takže je to čistě subjektivní, jestli odstín ledově modrý bude svítit míň než jen bílý :super

Jas bude stejný, ale bude horší viditelnost za mokra než při 6 000 °K to je barevná teplota Slunce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kobr

Původně zaslal: minimaxa

Původně zaslal: Ferry

8000K ale bude svitit naprd, nekoukej na barvu, koukej na intenzitu svetla a ta je nejvetsi okolo 5500K, cili bud 4300K jako ma vetsina seriovych xenonu, nebo pokud chces vice bile svetlo tak 6000K ale to je pro prakticke pouziti max

[upravil dne 25/3/08 Ferry]

mám 8000K a ža by byli naprd sem si ještě nevšiml, mají stejný jas jako všechny ostatní, kolem 6500 cd/cm2 a tok cca 3200 lm, takže je to čistě subjektivní, jestli odstín ledově modrý bude svítit míň než jen bílý :super

Jas bude stejný, ale bude horší viditelnost za mokra než při 6 000 °K to je barevná teplota Slunce

jo, to jo, a hlavně na tmavém pozadí :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na těch fotkách je přesně - názorně vidět, jak odražené světlo (zpětně od skla reflektoru) oslńuje řidiče co pojedou proti tobě (viz prostor na tím krásným :D kolem)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Místo bílý je to modrý :myslim Jinej rozdíl nevidím :D

Ono záleží taky na tom, jak se k tomu focení postavíš. Takový to focení na \"automatiku\" digi foťákem udělá pokaždý jinou fotku:aut

Jinak z mého pohledu. H7 žárovky 2 x 150Kč = 300Kč Výdrž 1rok (minimálně - najezdím toho fakt málo)

HID sada xenon cca 3000,- (nějaká trošku kvalitní) výdrž do konce žiovota auta (snad?)

Takže pokud porovnám 300 vs 3000 ... 10let mít auto snad nebudu, takže volím žárovky :D:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

Místo bílý je to modrý :myslim Jinej rozdíl nevidím :D

Ono záleží taky na tom, jak se k tomu focení postavíš. Takový to focení na \"automatiku\" digi foťákem udělá pokaždý jinou fotku:aut

Jinak z mého pohledu. H7 žárovky 2 x 150Kč = 300Kč Výdrž 1rok (minimálně - najezdím toho fakt málo)

HID sada xenon cca 3000,- (nějaká trošku kvalitní) výdrž do konce žiovota auta (snad?)

Takže pokud porovnám 300 vs 3000 ... 10let mít auto snad nebudu, takže volím žárovky :D:aut

Místo bílý je to modrý jinej rozdíl nevidím rozdíl poznáš v noci na mokré cestě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kobr

Původně zaslal: MJSytic

Místo bílý je to modrý :myslim Jinej rozdíl nevidím :D

Ono záleží taky na tom, jak se k tomu focení postavíš. Takový to focení na \"automatiku\" digi foťákem udělá pokaždý jinou fotku:aut

Jinak z mého pohledu. H7 žárovky 2 x 150Kč = 300Kč Výdrž 1rok (minimálně - najezdím toho fakt málo)

HID sada xenon cca 3000,- (nějaká trošku kvalitní) výdrž do konce žiovota auta (snad?)

Takže pokud porovnám 300 vs 3000 ... 10let mít auto snad nebudu, takže volím žárovky :D:aut

Místo bílý je to modrý jinej rozdíl nevidím rozdíl poznáš v noci na mokré cestě

Jako, že bude vidět ho*no :o To je mi jasný :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zzip

a co na ty xenony říkají na STK a policajti???? v německu za to berou techničáky:nevim

[upravil dne 25.3.2008 zzip]

Jo ?? Sakra, jezdím celkem často do Rakous i do Němec tak snad mě nechytnou :D

Jinak doporučení,taky se mi líbili ty 4300 K ale bohužel jsem je kupoval před vánocema takže už nebyly na 6000 K bych musel čekat buhví jak dlouho,a jediný co byly na skladě byly 8000 K a je fakt že jsou dobrý,ale asi ty 4300 K by byly lepší,ale i tak jsou parádní,cena byla 2500 kč tuším z aukra,adresu nevím,samomontáž byla v pohodě,i do old modelu bez čiré optiky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xenony jen doporucuju. mel sem ich na predchozi 406 teplota svetla 6000 Kelvin....viz muj web...je to o hodne rozdil.lepe je videt do delky, taky krajnici a taky intenzita svetla ktera osvetluje vozovku je lepsi takze svetlo neunavuje oci jako bezne halogeny. s xenonu doporucuji teplotu svetla 6000K. jsou krasny pro efekt, barva svetla je ladove bila a pri desti je s nimi relativne dobre videt. samozrejmne do destiveho pocasi jsou nejlepsi 4300K ale podle mne nejhorsi pro efekt. barva svetla je u nich zluta :nevim. nejhorsi do destiveho pocasi jsou 8000K a vyse. montaz zvladne kazdy zrucni clovek a u 406 neni treba vyndavat reflektory. montaz podle me skusenosti pul hodiny. zivotnost kolem 2500 az 400 hodin proti 2000-2500 je fakt rozdil takze tam neni co resit. k LEd diodam bych rekl jen to. ty co se bezne prodavaji v tuning obchodech jsou staveni pro napeti 12V a to je v aute malokdy. vetsinou a po spravnu je to 14,75 V. proste LED diody budu svitit dele kdy budu mit stabilizator napeti jinak jsou odsuzeny na kratkou zivotnost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...