Sign in to follow this  
Followers 0
Michal.B

Xenony na 406 zkušenosti

50 posts in this topic

zdarec,chtěl bych si koupit xenony a tak bych se chtěl zeptat na zkušenosti kdo ma xenony na 406.Kde a zakolik se daji levně koupit,zavady,montáž atd.

[upravil dne 23/3/08 Michal.B]

Do hledání vlevo nahoře si dej xenony a uvidíš, co tam toho je.

LEDky a vyřešeno:aut Přední světla v Audi R8 postavena čistě z LED

peta | Zajímavé využití LED | 5.3.2007

Audi R8 - Philips Lumileds oznámil, že do nového sportovního Audi R8 bude dodávat své Luxeon Automotive LED. To by nebylo až zas tak překvapivé, kdyby z těchto LED nebyly postaveny potkávací i dálková světla. Jednou z hlavních výhod je životnost osvětlení po celou dobu životnosti auta, takže odpadají výměny žárovek. :aut

[upravil dne 23.3.2008 peugeotkovic]

jen ty nejlepší,a pokud můžu poradit dej si tam max.do 6000 k a nej.jsou 4300 a jdou i do old modelů,bez čiré optiky.....

Původně zaslal: kobra

docela mě zarazila ta životnost 2 000 hodin

málo či hodně :myslim:myslim:myslim:myslim

Původně zaslal: peugeotkovic

LEDky a vyřešeno:aut Přední světla v Audi R8 postavena čistě z LED

peta | Zajímavé využití LED | 5.3.2007

Audi R8 - Philips Lumileds oznámil, že do nového sportovního Audi R8 bude dodávat své Luxeon Automotive LED. To by nebylo až zas tak překvapivé, kdyby z těchto LED nebyly postaveny potkávací i dálková světla. Jednou z hlavních výhod je životnost osvětlení po celou dobu životnosti auta, takže odpadají výměny žárovek. :aut

[upravil dne 23.3.2008 peugeotkovic]

mam ledky v parkovackach a po 2 mesiacoch jedna prestala svietit.dal som to reklamovat a dali mi okamzite druhu sadu.tiez som si myslel ze su dozivotne

Xenony mám, som s nimi veľmi spokojný, v 406 je hodne miesta na montáž \"ballastov\" takže s tým taktiež nieje problém. Parkovačky mám LED, kúpil som ich s tým, že mali byť všesmerové, aby osvetlili reflektor a nie iba kužeľ pred sebou, avšak opak je pravdou, jedná sa o klasické 8mm číre LED. Tak som ich trošku vytunil :D Pilníkom som zarovnal vrch LEDky a ešte vrtákom 8mm navŕtal do LED z vrchu čím som vytvoril takú priehlbinu a LEDky teraz svietia tak ako som chcel, všade aj do reflektora.

Tu je úprava LED:

dsc00020cb5.jpg

A výsledný efekt :mrk

dsc00028au0.jpg

[upravil dne 24.3.2008 loque]

Původně zaslal: sarkomi

málo či hodně :myslim:myslim:myslim:myslim

No sakra málo, při svícení 5 hodin denně by vydrželi jen 400 dní, to je rok a kousek.

Ale zase při průměrný rychlosti 60km/hod je to na 120000 km

[upravil dne 24/3/08 Radek Hurvajz]

Xenony se mi sice libi, ale desi mi ta cena a vydrz. Nemam tuseni, kolik by se stala samostatna xenova zarovka. Kdyz po roce praskne, jak to prokazeme, ze byla vadna? Prodejna muze tvrdit, ze skoncila zivotnost i kdyz podle zakona je 2 roky zaruka, ale tech 2000 hodin neni na 2 roky. Osram prodava i extra silne zarovky az o 50 procent. Sice vykonejsi zarovky maji kratsi zivotnost, ale 400 Kc za zarovku to me nezabije.

mám tiež xenony 6000k h7 už asi 2 mesiace. je to fakt rozdiel pri jazde. no a čo sa týka náhradných xenonov tak cena za 1 ks od kamoša čo ich vozí z nemecka cca 500 - 600sk

Slusna cena samostatneho Xenove zarovky. Muzes nam prozradit za kolik jsi poridil vcetne montaze kompletni prestavbu na Xenove zarovky? ;)

Původně zaslal: JeanK

Slusna cena samostatneho Xenove zarovky. Muzes nam prozradit za kolik jsi poridil vcetne montaze kompletni prestavbu na Xenove zarovky? ;)

no pokud si dobre pamatuji tak ferry se vešel do 3000 tisic ,montoval si to sám.

Díval jsem se na ceny xenonu a daji se sehnat už od 2500kč,a co jsem se díval tak xenonove žárovky stoji kolem 750kč.Asi bych bral ty 8000k líbí se mi ta modra barva.

8000K ale bude svitit naprd, nekoukej na barvu, koukej na intenzitu svetla a ta je nejvetsi okolo 5500K, cili bud 4300K jako ma vetsina seriovych xenonu, nebo pokud chces vice bile svetlo tak 6000K ale to je pro prakticke pouziti max

[upravil dne 25/3/08 Ferry]

průměrná životnost KVALITNÍ žárovky H7 je kolem 150h - myslíš že 2000h garantovaná u xenonu je málo? :D:D:D