Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jste pro nulovou toleranci alkoholu za volantem?


macik.83

Jste pro nulovou toleranci alkoholu za volantem?  

  1. 1. Jste pro nulovou toleranci alkoholu za volantem?


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Původně zaslal: Demo

Chlast za volant nepatri... Jsem pro zachovani nuly...

JJ já taky pro nulu.Někdy si rád dám pivko,ale když vím,že ráno pojedu tak si klidně odpustím.:roker Jednou jsem byl na kafe v baru a nacouval mi do auta starý pán který právě vyšel z baru a měl pivo a tři borovičky.Prosil mě ať nevolám policii,že nemůže na nohy,že se mi nějak revanžuje.Nakonec jsem nic neviděl a ještě jsem musel za něho lítat po pojišťovně.Dnes bych policii zavolal.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na začátek si řekněme, že existuje něco jako \"fyziologická hranice\", tj. určité množství etanolu, které se vyskytuje (může vyskytovat) v těle bez ohledu na požití či nepožití alkoholu. Vzniká běžnými fyziologickými procesy našeho těla (kvašení při trávení, štěpení cukrů,...) a množství alkoholu pod touto hranicí je tedy považováno za naprosto běžné a normální, tedy beztrestné. Tato fyziologická hranice se pohybuje mezi 0,03 - 0,1 promile. (některé zdroje uvádějí dokonce 0,2: http://web.quick.cz/zikmund/alkohol.htm)

Jinými slovy: nyní máme toleranci 0,1 promile a nikdo o tom nekecá. ;)

Tzv. \"nulová tolerance\" je pitomost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Na začátek si řekněme, že existuje něco jako \"fyziologická hranice\", tj. určité množství etanolu, které se vyskytuje (může vyskytovat) v těle bez ohledu na požití či nepožití alkoholu. Vzniká běžnými fyziologickými procesy našeho těla (kvašení při trávení, štěpení cukrů,...) a množství alkoholu pod touto hranicí je tedy považováno za naprosto běžné a normální, tedy beztrestné. Tato fyziologická hranice se pohybuje mezi 0,03 - 0,1 promile. (některé zdroje uvádějí dokonce 0,2: http://web.quick.cz/zikmund/alkohol.htm)

Jinými slovy: nyní máme toleranci 0,1 promile a nikdo o tom nekecá. ;)

Tzv. \"nulová tolerance\" je pitomost.

A to jo, taky je pravda ze to jedno pivo na kazdeho reaguje uplne jinak, ze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se někdy taky může stát,že člověk má v krvi tzv. zbytkový alkohol,aniž by si to uvědomoval.V německu je sice nějaká tolerance,ale co tam mám několik kamarádů tak nejezdí ani po jedné skleničce.Mimochodem mám pocit,že tolerance je ze strany policajtů,ale pojišťoven ne.Musel bych to zjistit přesně až budu mluvit s někým z nich.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: macik.83

Taky rikam ze ne, ale jaktoze to treba v Nemecku funguje v pohode?:nevim

Existuje spousta rozdílů mezi Německem a ČR. Podrobný rozbor by se mohl někoho dotknout, ale rozdíly v některých ohledech jsou zcela zásadní.

Jsem za nulovou toleranci, už tak je to na silnicích dost o držku.

Jde o disciplinovanost ve všech směrech, např. u nás se toleruje přejetí plné čáry v zatáčce (ne předjíždění), v Německu se to víc respektuje. (u nás \"vždyť vo co de?\")

A u toho alkoholu - jak můžete chtít po někom pevnou vůli, aby si další sklenku nedal, nebo pokud si dal, tak aby pak nejel, když požitím alkoholu se odbourává právě ta disciplinovanost, tedy kontrolní mechanismus.

[upravil dne 22.3.2008 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem pro nulu, nicméně bych se ještě zamyslel nad současným stavem, kdy je vždy vinen řidič, který požil alkohol, alkohol za volant určitě nepatří, ale nepřijde mi fér, pokud někdo nedá přednost a bohužel poškozený si dal jedno pivo, aby byl automaticky viník jako je to nyní, trest za alkohol ano, ale nehodu vyšetřit a za nehodu potrestat skutečného viníka

je to pouze návrh k diskutování, jsou věci, které by se museli nějakým způsobem ošetřit, ale v současnosti, když někdo evidentně nehodu způsobil a máte v sobě i minimální hodnotu i zbytkového alkoholu, viník se Vám směje do ksichtu jak na to hezky vyzrál a ještě mu budete resp. Vaše pojišťovna platit opravu a jiné náklady co se dají z ručení případně uplatnit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...