MartinT

závit svíčky? 16mm?

5 posts in this topic

Ahoj Peugeo?áci,

chtěl jsem měnit zapalovací svíčky u mé P406 a ejhle jedna má větší závit. Potom jsem zjistil, že to někdo předemnou strhnul, vytočil nový (o 2mm větší), na svíčku dal originál přechodku a bylo to.

Ale ta už nejde ze svíčky dolu. Nevíte někdo kde se dá taková přechodka koupit? Závit svíčky je asi 14mm a tý přechodky 16mm.

foto: http://www.mjt.wz.cz/img/svicky14_16mm.jpg

Díky všem Martin T.

Nejlepší asi nechat udělat podle staré novou, ten závit určitě bude s jemnějším stoupáním než klasika.

Ono niekedy sa stane ze sa strhne zavit na hlave a potom sa nic neda robit. Mne to poriesili servisaci a mal som o robotu postarane. Potom my to spravil jeden chlap co opravuje hlavy. Dole hlava navrtanie novej diery a vyrobenie vlozky so spravnym zavitom. tato vlozka sa tam nejak nalisovala, a teraz mam svaty pokoj. Tie vlozky spravil z tvrdeho matrosu a teraz skor sa poserie zavit na sviecke ako na hlave. Toto je jedna z moznosti len je to nakladnejsie lebo musi ist ta hlava dole, a samozrejme nove tesnenie, atd...

V servise mi řekli, že u některých hlav se to dělalo již při výrově. Hliníková hlava s ocelovejma vložkama. A ta se mi právě uvolnila. Tak ji tam zatočili s lepidlem a novejme svíčkama.

Uvidím časem jesti měli pravdu.

MartinT