Sign in to follow this  
Followers 0
Mart.in73

sklopení sedadla a pojezd u P206 3dv

9 posts in this topic

Zdravím, nesetkali jste se někdo s tímto:

Mám 206 r.v.2000 3 dvéřovou a při sklopení přední sedačky by měla jít i posunout směrem dopředu. Na obou sedadlech sice sklopit jde,ale nejde s ní hnout (včera ještě u spolujezdce šla i posunout,dneska už nejde ani jedna). Samotný posun bez sklopení provést jde. Nevíte kde by mohl být problém, na co se zaměřit, jaký díl případně vyměnit a zvládnu to sám?

díky za rady.

a ještě jeden dotaz, není mezi vámi někdo kdo by mi přečetl z diagnostiky závadu a je z Ostravy? Dneska se mi rozsvítila kontrolka autodiagnostiky motoru. Nechci hned letět do značkového servisu.

Co se sedaček týče, tak tady je každá rada drahá. Ten mechanizmus je dost divokej, v podstatě bys musel sedadlo asi odčalounit a rozebrat, ale byl by to opruz. Sedačky jsme tu už taky probírali - TADY

Myslím že tu někde byly i fotky rozebranejch sedáků, ale to se mi teď najít nedaří. Osobně už delší dobu žádný problémy nemám. Tak jen pro představu - rozkres dílů sedačky (pokud máš zájem, zaregistruj se bezplatně na public.servicebox.peugeot.com, najdeš tam spoustu zajímavejch informací)

post-0-1410959953912_thumb.jpg

Tak mám stejný problém a nějak se mi nepovedlo pochopit ten mechanismus, protože je porouchaný na obou stranách. Už se to povedlo někomu opravit?

Takto som sa už dlho schuti nezasmial... :D

Ono je totiž problém v tom, že sedačka po sklopení páčkou nejde automaticky sama posunúť ale musíš ju posunúť manuálne odistením vpredu... holt to soudruzi z Francie nedomysleli... :roll

Nadávam na to stále... :bacha

Takto som sa už dlho schuti nezasmial... :D

Ono je totiž problém v tom, že sedačka po sklopení páčkou nejde automaticky sama posunúť ale musíš ju posunúť manuálne odistením vpredu... holt to soudruzi z Francie nedomysleli... :roll

Nadávam na to stále... :bacha

Nevim čemu se směješ, ještě minulý týden mi to u spolujezdce fungovalo. U řidiče jsem to nepotřeboval tak mě nenapadlo se podívat na funkční mechanismus a teď už nemám kde :-(

Na obrázku je bovden od opěradla k pojezdu - číslo 28. Na sedadle je na vnější straně.

sedačka jde posunovat při sklopení opěradla, lankem se odjistí západka a jde posunout, po vrácení opěradla se sedačka dá posunout dozadu do polohy kde byla před odklopením sedadla. Takhle to má fungovat. mě se stávalo že mi vypadával čípek na kterém bylo zajištění toho posunu. najdeš to když demontuješ boční plast ze strany od dveří.

To jsem udělal, ale opěradlo netahá za to lanko. Není mi jasnej ten mechanismus v opěradle.

už mám 5dvířko ale kouknu jestli tu nemám starou sedačku, vyfotil bych ti to