Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vibrace plynového pedálu+nižší výkon motoru


Bobo 63

Recommended Posts

Byl jsem s těmi vibracemi v servisu, ale nic se nenašlo. Prý je to pouze můj subjektivní dojem-citlivé chodidlo. Zajímavé.

Nižší výkon motoru by prý mohl být zaneseným vzduchovým filtrem, vadnou nebo znečištěnou váhou vzduchu nebo nějakým problémem na turbu. Filtr tedy vyměněn. Váha pouze profouknuta vzduchem.

Černá tlustá hadice od turba po přidání správně ztvrdne, jak je natlakovaná, ale prý může někde být problém na rozvodných hadičkách vzadu za motorem.

Máte někdo zkušenosti s jiným čištěním váhy než profukem a závadami turba.

Robert.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi profoukl váhu vzduchu, pravděpodobně jsi ji zničil. Váha vzduchu se opatrně vykoupe v isopropylalkoholu a nechá usušit. Roztok nesmí být špinavý, koupat tak dlouho, dokud nebude čistá kapalina. Nejlépe závadu zjistíš na diagnostice. Je to sice dost peněz, ale ta zjistí dost věcí, jako plnící tlaky a další čidla potřebná pro chod motoru. A nech si udělat diagnostiku akčních členů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem s tím nižším výkonem v servisu. Vyměněn palivový filtr ( zanešenej ), váhu vzduchu prostříkli volajakým sprejem, tekl z váhy chvíli pěknej sajrajt a pak vysušili vzduchem ( prý naprosto standardní úkon ). Motor se utišil a jezí mnohem lépe. Huráááá.:D

Na diagnostice se prý pozná jen totálně zničená váha vzduchu, načatá prý ne.

Robert.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám podobný problém na 406 break HDI 66 kW . Okolo 3000 tis. ot. pokles výkonu a vysoká spotřeba. Na krátkých trasách 9 l/100 km. Podle návodu jsem vyčistil váhu vzduchu a žádná změna.

Zkusil jsem z váhy odpojit konektor a stále to samé, jede to pořád stejně. Dal bych si z toho dohromady, že váha je špatná, proč to ale jede i bez ní? A jak by se vlastně mělo projevit odpojení dobré váhy?

dík Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...