Sign in to follow this  
Followers 0
macik.83

uz to tu bylo??? magicka koule...

7 posts in this topic

Původně zaslal: macik.83

jestli to tu bylo, prosim smaznout, ale temata v pokecu, se fakt blbe hledaj...Tak teda tady to JE!!!

bude nejaky matematicky \"kouzlo\" :D s matikou ja kamarád nejsem :grr aspoň ne s tou kde je moc písmenek :D

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: macik.83

jestli to tu bylo, prosim smaznout, ale temata v pokecu, se fakt blbe hledaj...Tak teda tady to JE!!!

bude nejaky matematicky \"kouzlo\" :D s matikou ja kamarád nejsem :grr aspoň ne s tou kde je moc písmenek :D

taky matice nefandim :D

Tak, už to tu bylo, ale je to pořád dobrý.

Pro nematematiky je zde matematické vysvětlení:

dvojciferné číslo C je možno vyjádřit jako (10x + y) kde x je cifra na místě desítek a y je cifra na místě jednotek

My máme sečíst cifry, čili (x+y) a to odečíst od původního čísla (10x+y)

Takže máme 10x+y-(x+y)=10x-x+y-y=9x.

Z toho plyne, že výsledek bude vždy devítinásobkem první cifry nebo také že vždy bude dělitelný devíti. No a v tabulce je u 9, 18, 27, 36, 45, 54, 63, 72, 81 vždy stejný symbol a právě ten se pak objeví v magické kouli. Ostatní symboly v tabulce jsou jen na zmatení nepřítele...

Prosté že? :D

Původně zaslal: Ticcino

Tak, už to tu bylo, ale je to pořád dobrý.

Pro nematematiky je zde matematické vysvětlení:

dvojciferné číslo C je možno vyjádřit jako (10x + y) kde x je cifra na místě desítek a y je cifra na místě jednotek

My máme sečíst cifry, čili (x+y) a to odečíst od původního čísla (10x+y)

Takže máme 10x+y-(x+y)=10x-x+y-y=9x.

Z toho plyne, že výsledek bude vždy devítinásobkem první cifry nebo také že vždy bude dělitelný devíti. No a v tabulce je u 9, 18, 27, 36, 45, 54, 63, 72, 81 vždy stejný symbol a právě ten se pak objeví v magické kouli. Ostatní symboly v tabulce jsou jen na zmatení nepřítele...

Prosté že? :D

Na to si přišel sam? Z toho dlouheho psani jsem pochopil tve 2 posledni vety:D

Na to si přišel sam? Z toho dlouheho psani jsem pochopil tve 2 posledni vety:D

No jo, sám, vždyť na tom nic není :o

A dokonce TADY je odkaz na první kouli, na konci provádím tentýž matematický důkaz :)

Každá takováhle věc musí mít buďto matematický základ nebo je to podvod a manipulace. (jako taková ta hra - počítačové slideshow-powerpoint, kde máš pět karet (pokrové krále, dámy, janky) a máš myslet na jednu z nich. Pak je pár obrazovek co odvedou tvou pozornost a najednou puf a na další obrazovce jsou pokroví králové, dámy a janci (5 karet), ale ta karta na kterou jsi myslel tam není :) Zkoušel jsem to horem dolem, nikdy tam ta moje karta nebyla. Tak jsem se zamyslel a myslel na všech pět karet najednou. Puf, a všech pět bylo jiných. A to byl ten fígl. Ony ty karty vypadaly všechny podobně a proto člověk vůbec nezaregistroval, že se změnily všechny karty, a ne jen ta jedna, na kterou myslel :)

[upravil dne 19.3.2008 Ticcino]