Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

volné dráty pod kapotou


zoby

Recommended Posts

nevíte někdo jak by se dalo zjistit, od čeho jsou nezapojené dráty?

jak mám dieselovej motor v GTi kastli (P205), tak mě napadlo, že jsou tam třeba dráty od teploměru oleje a vody, od tlakoměru oleje, otáčkoměru...

je tam třeba svazek se 3 drátama. jeden když ho ukostřím tak jiskří a další 2 nedělají nic...

jsem si myslel, že když nějaký drát ukostřím, tak mi třeba vylítne ručička teploměru naplno (samozřejmě pokud to bude ten příslušný drát;))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám něco podobnýho 405 Sri s 1.9D.

ty kabely - nejlépe podívat do benzína a jít po drátech, jinak se domnívám, že dráty jsou od výroby standartně stejné pro benzín i diesel a různé verze, ale zapojené jen některé.

dotaz - máš v provozu otáčkoměr?, už delší dobu si stím lámu hlavu jestli funguje diesel sonda na benzín budík ( výstupní signal by měl být stejný)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám z pujčovny jak na to a jsou tam nějaká schemata, uplně jasné mi to taky není, mám 205d a mám taky vpředu mezi blokem a čerpadlem mi končí takový hnědý konektor se třemi vývody a je tam tuším označení na konektoru WA 1, teď přesně z hlavy nevím, ale podle knihy pokud tam je W,tak je to exportní provedení pro Německo, víc jsem se nedozvěděl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem vpa

mám z pujčovny jak na to a jsou tam nějaká schemata, uplně jasné mi to taky není, mám 205d a mám taky vpředu mezi blokem a čerpadlem mi končí takový hnědý konektor se třemi vývody a je tam tuším označení na konektoru WA 1, teď přesně z hlavy nevím, ale podle knihy pokud tam je W,tak je to exportní provedení pro Německo, víc jsem se nedozvěděl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

noprávě že nefunguje nic. není zapojený otáčkoměr a ani jeden teploměr.

chtěl bych to nějak zprovoznit. mám knihu jak na to,a tam se v těch schématech moc nevyznám. nebo spíš nevím jak ty dráty pak najdu v autě. prostě bych potřeboval nějaké popisy kolik drátů s jakou barvou kam vede...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to cislo b ymelo byt asi kazdych 10-20cm na tech dratech a nebo aspon max 20cm od koncu dratu, ale spis bliz, vetsinou tak do 5cm.

Podle toho si to najdes ve schematu z te knihy.

Dokonce tam poznas jakou maji barvu konektory.. Ono to ma svuj system, ale jak ho rozlousknes, tak je to hracka a fakt to neni slozity. Ono se to jenom zda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co tam dát benzínové čidlo?

jestli jsem to správně pochopil:

tak dole na motoru u setrváku je otvor, kterým jdou vidět zuby setrváku. tak do toho otvoru zasunu čidlo, zapojím ho a mělo by to fakčit, ne?

takže by mělo stačit sehnat čidlo z GTi...pokud tam půjde dát. ale všechno to jsou motory XU a má to stejný obsah, tak by mohl být stejný blok,ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, jak píšeš. Akorát je důležitý, aby to čidlo bylo úplně co nejblíž soubkům toho setrváku. Narvi ho tam nadoraz co to půjde. Jinak, pokud to budeš zkoušet tak, že tam dáš čidlo a na něj u motoru rovnou připojíš budík, tk to fungovat nebude. Musíš to namontovat v palubce a zapojit to tak, jak by to bylo v normálním provozu!:o Jinak bych řek, že i benzínovej budík by na naftový čidlo mohlo jet, jen to bude ukazovat jinak. Jak změřit, jestli je čidlo dobrý jsem psal v článku, tak si ho kdyžtak na hlavní stránce dej vyhledat nebo mi napiš mail.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem koukalna ty drátya našel jsem toto:

1)hnědý konektor se 3 dráty, drátybez čísel.to by mohlbýt ten od otáčkoměru...

2)3 dráty v takovém svazku,každý má svůj konektor a jeden drát je asi 2x tak tlustej jak ty ostatní - tak jestli nevítecoto může být, na jednom z nich je napětí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...