Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

předjíždějící kamioni jak to vlastně funguje.. ?


aaischa

Recommended Posts

Původně zaslal: Fusion

Ticcino: kamion má omezovač na 90. Pravda že se najde pár exotů, hlavně poláků co jezdí bez omezovače víc.

Jak kterej,drtivá většina tahačů ho má odblokovanej a ještě se s oblibou a s posvěcením majitelů firem nechávají upravovat tachografy.O jinejch porušování předpisů ani nemluvě.Toť moje zkušenost s prací pro jednu nejmenovanou autodopravu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pánové, já vám napíšu PROČ na aaischu troubili a blikali, je to zcela jednoduchý - protože po dálnici kamiony jezdí se zaplým tempomatem a nohy mají třeba nahoře vedle volantu. Když dojedou někoho pomalýho, svítí a troubí na něj, aby přidal, aby nemuseli sundavat nohy dolů, šlapat na pedály a řadit. Jednou jsem jel takhle z Francie a nějak mi nevyšly peníze na benzin, tak jsem jel s Tagorou (2,2 karburátor) za 6,1 l/100km, ale to si umíte představit jaká to byla jízda... A celý Německo na mě troubili a blikali kamioňáci, který jsem navíc (bohužel) do kopce musel předjet (abych neztratil rychlost) a na rovince jsem je zase brzdil jako kdybych to dělal schválně :D Ale aspoň se mi nechtělo spát za volantem, při tý \"rychlosti\", kdyby mě občas neprotroubili, tak jsem určitě usnul ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: subin

Původně zaslal: Fusion

Ticcino: kamion má omezovač na 90. Pravda že se najde pár exotů, hlavně poláků co jezdí bez omezovače víc.

Jak kterej,drtivá většina tahačů ho má odblokovanej a ještě se s oblibou a s posvěcením majitelů firem nechávají upravovat tachografy.O jinejch porušování předpisů ani nemluvě.Toť moje zkušenost s prací pro jednu nejmenovanou autodopravu

Jak je to dlouho?

Já sem za poslední rok potkal jednoho exota z Brna do Olmiku, měl sem s Atleonem co dělat abych ho stíhal. Předjížděl jeden kamion za druhým kopec nekopec (musel být prázdnej).

Dneska už se to nevyplatí kolečka šidit, navíc se prý počítá interval mezi mýtnýma bránama a nový auta mají digitál.

Na digitálu se dá jet z kopce přes 90 (běžně 93, 94) a do minuty se musí klesnout na/pod 90.

MichalTalbot: nejenom tempomat ale setrvačnost, spotřeba, čas, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: subin

Původně zaslal: Fusion

Ticcino: kamion má omezovač na 90. Pravda že se najde pár exotů, hlavně poláků co jezdí bez omezovače víc.

Jak kterej,drtivá většina tahačů ho má odblokovanej a ještě se s oblibou a s posvěcením majitelů firem nechávají upravovat tachografy.O jinejch porušování předpisů ani nemluvě.Toť moje zkušenost s prací pro jednu nejmenovanou autodopravu

Jak je to dlouho?

No je fakt,že to bylo ještě před mýtným,ale na věci úprav a jinejch problémů s majitelem ohledně tech stavu a jiných problémů jsem s tím před 4 roky seknul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kamionu bez omezovace uz je dnes oproti drivejsim dobam fakt minimum a na digitalni tachografy si taky neprijdes s ohnutou rucitkou, jako u liazky.

MichalTalbot: asi byses divil, kolik tahacu dnes pouziva automatickou prevodovku. nevrlost tiraka je dana spis tim, ze vidi pred ocima, kolik desetikorun ho stoji opetovne zvyseni rychlosti o blbych 20kmh.

mmch ted tu koukam na aktualni logy 22 kamionu a zadny nema za dnesek pres 87gpskmh

[upravil dne 18.3.08 .mycTD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Berkoff

ja bych jen dodal k ty autoskole:

- nejezdete s mlhovkama v noci, dyz neni mlha

- dyz musite prudce zastavit na dulezity silnici, zpnete varovny, a varujte ty za vama

- zastavujte tak, aby se v pripade nutnosti vedle vas vesel ten, co to za vama nemuze dobrzdit :)

(vpravo, vlevo, jako zip u kalhot)

- davejte pozor na chodce ve mestech, prechazej a kolikrat se ani nerozhlydnou

- dyz narazite nablbecka, co vas predjizdi, jako jsem casto treba ja, nechte ho, a neslapejte mu na plyn, napr kdyz jedete celou cestu 80, a kdyz vas predjizdi, ma v 170 co delat a tak ...:)

:potlesk Múdro vravíš. Neostáva len súhlasiť. :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás platí asi rok zákaz predchádzania pre kamiony na dialnici medzi Trnavou a Bratislavou. Veľmi sa to osvedčilo. Premávka je plynulejšia a prehľadnejšia. Niekedy sa stávajú horúce chvíle keď si zrazu nejaký k(píp) idúci na osobáku medzi kamionmi zmyslí predchádzať pri 80 km rýchlosti, zabudne pozrieť do zrkadla a strčí sa do ľavého pruhu idúceho 140 - 150. To potom brzdíme i ušami zo slovným prejavom starého námorníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem byl nedávno v Německu, tak v okolí Norinberka jsou několik desítek km dlouhé úseky, kde je zákaz vzájemného předjíždění náklaďáků na 7,5 t - A KUPODIVU SE NIKDO NEVZTEKÁ A NEVIDĚL JSEM JEDINEJ, KTEREJ BY SI LASNUL V TOMHLE ÚSEKU PŘEDJÍŽDĚT (kdo jezdí často po D1 určitě mi dá zapravdu, že se tam sice před minimálně dvěma roky v některých úsecích takové cedule taky objevily, ale na rozdíl od Německa, je v Čechách kamionisti jaksi nevidí). Další věc je zcela úžasná záležitost, kterou je možno vidět jen od nás na východ - TO JE ZÁMĚRNÁ BLOKACE LEVÉHO PRUHU UŽ NĚKOLIK KM PŘED UZAVÍRKOU (v praxi funguje tak, že se v levém pruhu na úrovni konce pravé kolony postaví IDIOT, a ač má před sebou třeba i několik desítek (i stovek) metrů, tak sveřepě stojí vedle jiného kolegy a brání tak osobákům, aby ho náhodou nepředjeli). Podle mě by to mělo fungovat tak, že by obě kolony měly být cca stejně dlouhé a těsně před uzavírkou by se auta měla řadit systémem zipu, což je pro soudruhy v kamionech asi velice těžko ztravitelný oříšek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Když jsem byl nedávno v Německu, tak v okolí Norinberka jsou několik desítek km dlouhé úseky, kde je zákaz vzájemného předjíždění náklaďáků na 7,5 t - A KUPODIVU SE NIKDO NEVZTEKÁ A NEVIDĚL JSEM JEDINEJ, KTEREJ BY SI LASNUL V TOMHLE ÚSEKU PŘEDJÍŽDĚT (kdo jezdí často po D1 určitě mi dá zapravdu, že se tam sice před minimálně dvěma roky v některých úsecích takové cedule taky objevily, ale na rozdíl od Německa, je v Čechách kamionisti jaksi nevidí). Další věc je zcela úžasná záležitost, kterou je možno vidět jen od nás na východ - TO JE ZÁMĚRNÁ BLOKACE LEVÉHO PRUHU UŽ NĚKOLIK KM PŘED UZAVÍRKOU (v praxi funguje tak, že se v levém pruhu na úrovni konce pravé kolony postaví IDIOT, a ač má před sebou třeba i několik desítek (i stovek) metrů, tak sveřepě stojí vedle jiného kolegy a brání tak osobákům, aby ho náhodou nepředjeli). Podle mě by to mělo fungovat tak, že by obě kolony měly být cca stejně dlouhé a těsně před uzavírkou by se auta měla řadit systémem zipu, což je pro soudruhy v kamionech asi velice těžko ztravitelný oříšek.

Plnej souhlas, jednou kdyz jsem mel ridicak jeste mokrej, poridil jsem si sportkaka, kdo jel nekdy z Prahy do Varu, tak vi, jaka je tam otresna cesta. Konecne jsem se dockal ocekavane dvouproudovky do kopce, kde tu uz peknou radku kamionu predjedu. V tom se jeden z nich rozhodl predjizdet taky. Takze to tam ucpal a to dost slusne. O to neslo, to se stava furt, ted uz proste pockam. Ale spis me nastvalo, ze jsem na nej zacal troubit a blikat, a to jsem nemel delat. Celej asi ten 3km usek si to vesele stradoval v levem pruhu, tak abych ho nemohl predjet .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

Medvede - tak to s tebou nemuzu souhlasit, nechci rict, ze meles s temi kamiony v levem pruhu blbosti, ale zkus se nekdy podivat jak se chovaji pice v osobacich pred uzavirkou... Hlavne s rz A....

v tomhle není na místě svádět něco na A-čka, dělá se to všude, ve městech, Praze, Brně, na dálnicích, .... a dělá to mix řidičů, viděl jsem i cizince, H, PL, SK, všechny možné rz z krajů ČR, zabedněnci se najdou všude, dělají to nejen kamiony, ale i avie, dodávky, osobáky,.... je to o lidech ne o místě bydliště řidiče

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Demo: záleží jak to bereš. V Praze už si lidi uvědomili (je fakt, že občas se ještě najde pár trapných naschválistů), že kolona aut není fronta na oběd na základní škole a tak nejde o předbíhání, když někdo jede v prázdném končícím pruhu na konec a tam se zařazuje. Jedna dlouhá kolona zbytečně komplikuje situaci třeba v křižovatkách nebo výjezdech od benzinky apod. Proto máme pravidlo zipu, aby byly dvě poloviční kolony a auta se tzv.zipem řadila až před překážkou. Kdyby některé pí.če (jak píšeš) nedělaly naschvály a nelepily se za nárazník toho před sebou , bylo by vše krásně plynulé a jednoduché. Jenže to se někdo (podle principu - podle sebe soudím Tebe) bojí, že by ho pak nikdo nepustil zařadit, tak se postaví na konec kolony a když pak vidí, že někdo po půlhodině přijede volným pruhem a chce se zařadit, neunese \"tu nespravedlnost\" a začne dělat naschvály.

btw. Nic mi na silnici nevadí tak moc jako naschvály, protože je to naprosto zbytečné vytváření nebezpečných situací.

[upravil dne 19/3/08 MichalTalbot]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Libi se mi jak tady vsichni nadavate na kamiony, ze to jsou hrozny kundy, ze Vam vadi jak jezdi rychle, ale druha stranka veci - chtete si natankovat do tech vasich zazracnych francouzskych ple... vozu :) a kdo Vam benal doveze na pumpu, ze by kamion???? Kdo Vam zasobuje obchody, markety, hypermarkety, ze by kamion??? Tak je respektujte... Ja nerikam, ze nekteri nejsou na presdrzku, ale to jsou i ridici osobaku.... Takze se vsichni mejte radi a navic, nevime, kdy pro nas prileti vesmirne lode, tak se na sebe nezlobete - Vas Aštar Šaran :aut:aut:aut:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Talbot - praha je mestem samo pro sebe, tolik lidi, kteri neumi jezdit a boji se praseciny, to jsem jeste nevidel. Staci, kdyz prazak vyjede mimo mesto a deji se veci. To se na me nezlob - to je pravda. Moje predchazejici zamestani bylo jezdeni po CR a SR jako technik, takze jsem toho videl uz dost...

Jenom si vem tu onu slavnou D1 od 0 do 21 km (nebo naopak), Tri pruhy, zadny z nich neni stoupaci... A kolik tupcu jede v prostrednim pruhu???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

Libi se mi jak tady vsichni nadavate na kamiony, ze to jsou hrozny kundy, ze Vam vadi jak jezdi rychle, ale druha stranka veci - chtete si natankovat do tech vasich zazracnych francouzskych ple... vozu :) a kdo Vam benal doveze na pumpu, ze by kamion???? Kdo Vam zasobuje obchody, markety, hypermarkety, ze by kamion??? Tak je respektujte... Ja nerikam, ze nekteri nejsou na presdrzku, ale to jsou i ridici osobaku.... Takze se vsichni mejte radi a navic, nevime, kdy pro nas prileti vesmirne lode, tak se na sebe nezlobete - Vas Aštar Šaran :aut:aut:aut:aut

A SLUNCE V DUŠI:D

post-0-14109599531084_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

Jenom si vem tu onu slavnou D1 od 0 do 21 km (nebo naopak), Tri pruhy, zadny z nich neni stoupaci... A kolik tupcu jede v prostrednim pruhu???

No tak s tím musím souhlasit, jeden čas jsem měl na kufru 8cm vysokej a 50cm dlouhej nápis: Jezdí se VPRAVO! Protože to je klasika - v prostředním jedou lidi pomalu, v levým je ostatní předjíždí, takže si to tam různě posílají a pravej je úplně prázdnej :(

Já najíždím denně kolem 500km a celkově mám už hodně přes milion a taky nechápu, ale závěr z toho je ten, že nejhorší sviňárna je udělat někomu něco naschvál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

Talbot - praha je mestem samo pro sebe, tolik lidi, kteri neumi jezdit a boji se praseciny, to jsem jeste nevidel. Staci, kdyz prazak vyjede mimo mesto a deji se veci. To se na me nezlob - to je pravda. Moje predchazejici zamestani bylo jezdeni po CR a SR jako technik, takze jsem toho videl uz dost...

Jenom si vem tu onu slavnou D1 od 0 do 21 km (nebo naopak), Tri pruhy, zadny z nich neni stoupaci... A kolik tupcu jede v prostrednim pruhu???

to neni jenom praha, dost je oprsklejch ale zacinat se taky musi autoskola je malinky nic vuci prvmim cestam s novym ridicakem...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MichalTalbot

Demo: záleží jak to bereš. V Praze už si lidi uvědomili (je fakt, že občas se ještě najde pár trapných naschválistů), že kolona aut není fronta na oběd na základní škole a tak nejde o předbíhání, když někdo jede v prázdném končícím pruhu na konec a tam se zařazuje. Jedna dlouhá kolona zbytečně komplikuje situaci třeba v křižovatkách nebo výjezdech od benzinky apod. Proto máme pravidlo zipu, aby byly dvě poloviční kolony a auta se tzv.zipem řadila až před překážkou.

:super :super :super

Přesně vyjádřená moje myšlenka. Taky jezdím cca 100 000 km ročně a rozdíl mezi hovadem v kamionu a v osobáku chápu hlavně tak, že ten kamion prostě zcela jednoznačně škodí víc (a to tu vůbec neziňuju, že by s kamiony měli jezdit řidiči profesionálové, kteří už o ježdění něco vědí a dokážou předvídat - když vidím ty ouchcapky, kterejm teče ještě mámino mlíko po bradě a oni valí se 40 tunovým kolosem nalepený 5 m za osobák - sorry, ale to profík není, TO JE IDIOT!!!!!!!!!!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...