Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

xenony H1 do 306


PetraliasKuba

Recommended Posts

Původně zaslal: PetraliasKuba

Ahoj,

známý by chtěl dát xenony H1 do P306 r.v. 94 nečirá optika. Chci se zeptat, máte to někdo taky tak? Jaké jsou zkušenosti? Nejde mu o efekt, ale o zlepšení svítivosti.

Budu rád za jakékoli info.

prosím pěkně a kde vzal kamarád v 306 v hlavních světlech H1 ???:myslim:bojim:roker

buď tam bude jedna H4 pro potkávací a dálková a nebo dvě H7 pro potkávací a dálková zvlášť :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

nahled do katalogu, rika ze i H1 tam byly...

omlouvám se za :xvul ale jestli to je světlo s odděleným blinkrem, je tam H4, pak přišla světla s difuzním sklem které obsahuje blinkr, tam je taky H4 a nakonec jsou světla s čirým sklem + blinkr a tam jsou dvě H7 :myslim Samozřejmě pokud není nějaký tunerský výmysl :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: olda

Xenony bych dal jen do světel s čirou optikou a čočkou,aby to mělo lom světla a neoslňovalo.Takhle budou mít protijedoucí řidiči docela radost.:bacha

jo, to souhlasím, Xenon (myšleno přestavbu HID sadou) doporučuju do potkávacích světlometů, do dálkových ne, protože blikáním brzo odejdou :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no když říká, že tam má H1, tak bych tomu věřil (origo).... ale to není předmětem mého dotazu.

Zároveň nětkerým děkuji za věcné připomínky. Čili jsem pochopil, že i kdyby měl nové skla (nečirou optiku - měnil cca 2 roky zpět) a celkem ok paraboly, tak svítivost bude dobrá. Ovšem za cenu zvýšeného oslňování protijedoucích řidičů (i pokud světla budou seřízeny).

Chápu to teda správně?

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam na scorpiu xenony HID H4 .... kuzel svetla je stejny (pokud ma vyboj spravnou vzdalenost od paraboly tj. stejnou jako vlakno na zarovce) tak ani oslnovat nemuze... Jen je ten svit vyraznejsi - ale ze bych z toho nejak padl na prdel se rict neda... Ogiro xenonovy svetlomet to neni....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

ja mam na scorpiu xenony HID H4 .... kuzel svetla je stejny (pokud ma vyboj spravnou vzdalenost od paraboly tj. stejnou jako vlakno na zarovce) tak ani oslnovat nemuze... Jen je ten svit vyraznejsi - ale ze bych z toho nejak padl na prdel se rict neda... Ogiro xenonovy svetlomet to neni....

oslňovat nejen že může, ale taky oslňuje. vysvětlím: halogenová žárovka má průměrně dle typu JAS cca 500-1000 cd/cm2, kdežto xenon výbojka 35W cca 6500-8000 cd/cm2 a to zapříčiňuje, že se světelný tok výbojky (daleko větší než u žárovky) odráží zpětně od skla světlometu zpět do paraboly a takto vzniklý světelný tok oslňuje protijedoucí řidiče chtě nechtě :roker (samosebou v případě přestavbové sady HID za běžné žárovky do světel bez čočky - která právě tento negativní projev usměrńuje)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj bud tam bude mit jenom H4 nebo dve H7 urco se spatne podival.......

jinak xenon do normalniho svetlometu se moc nevyplati,musel by hodne zklopit svetlo a opravdu se spis koupit nova svetla a lepsi kvalitnejsi zarovky! myslim si ze 306 stara kor s dvema H7 jako jsem mel ja,sviti hodne dobre!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Verim že tam má H1. Ja mám model 96 a mám originál svetlá H7+H1. H1 sú dialkové. Ja som svievietivosť riešil žiarovkami. Kúpil som Osram Silverstar. Vraj má 50% lepšiu svietivosť. Celkom tomu verím. Odšli mi, tak som tam teraz dal obyčajné. Mám pocit že obyč.svietia podstatne slabšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové tak kombinace žárovek u starého modelu do roku 97 sou celkem 2. H4 nebo H7+H1 . Od roku 97-99 se vyskytuje navíc H7+H7 takže pokud máte pochybnosti jukněte třebas na autokelly a uvidíte hned nabídku. jinak my máme doma H7+H1 a svití to dost blbě instalace 100w žárovek moc nepomohla, proto přecházím na variantu výměny světlometů a žárovky s klasickou vatáží a zvýšenou svítivostí. Aloha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milujem takýchto \"prerábačov\" a tunerov. Hlavne že sa budú môcť pochváliť xenonmi a parádne uvidia. Protiidúcich môže aj šľak trafiť. Neviem či je to viac egoizmus alebo nevedomosť.

Ak ti to slabo svieti tak si skontroluj opotrebenie parabol, skiel, nastavenie svetiel, daj tam kvalitné žiarovky, skontroluj nabíjacie napätie, prechodové odpory na konektoroch a očisti svetlá. Ak to všetko nepomôže tak tam daj žiarovky Osram night breaker. Ak silou - mocou chceš mať xnenóny tak ich vymeň i s parabolami a šošovkami ako sú konštrukčne riešené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sem žil dodnes v omylu a myslel si, že mám v P306 (r.v. 04/97) žárovky 2xH7. Ale dneska mi přišly dvě sady nových žárovek 100/90W H7 s namodralým sklem a zjistil sem, že dálkové jsou H1, takže sem vyměnil jenom potkávací a jedna sada zbyla. Jinak sem to měnil hlavně kvůli tomu, že jedna potkávací žárovka byla dřívě měněná a světlo svítilo trošičku jinak než druhé (jiná značka žárovky). Tak sem to porovnával dneska, když sem dal do jednoho světla tu 100W žárovku a svítí to uplně stejně, takže asi 0% světla navíc. Nicméně světlo vypadá čistěji než s čirou žárovkou (žluté světlo). Ale stějně plánuju koupit čirou optiku dopředu a ta má tuším 2xH1 žárovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JoseA

Taky sem žil dodnes v omylu a myslel si, že mám v P306 (r.v. 04/97) žárovky 2xH7. Ale dneska mi přišly dvě sady nových žárovek 100/90W H7 s namodralým sklem a zjistil sem, že dálkové jsou H1, takže sem vyměnil jenom potkávací a jedna sada zbyla. Jinak sem to měnil hlavně kvůli tomu, že jedna potkávací žárovka byla dřívě měněná a světlo svítilo trošičku jinak než druhé (jiná značka žárovky). Tak sem to porovnával dneska, když sem dal do jednoho světla tu 100W žárovku a svítí to uplně stejně, takže asi 0% světla navíc. Nicméně světlo vypadá čistěji než s čirou žárovkou (žluté světlo). Ale stějně plánuju koupit čirou optiku dopředu a ta má tuším 2xH1 žárovky.

čirá optika ve sdruženém světle (s blinkrem) má dvě H7, a s těma 100/90W pozor, protože u nás rozhodně nejsou homologovány.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nič v zlom ale mohla by polícia konečne začať riadne kontrolovať xenónové prestavbové sady. Máš xenóny a nemáš automatické nastavovanie sklonu svetelného lúča? Odobrať technický priamo na mieste !!! :bojim

Neznášam keď ide niekto oproti mne v noci a xenóny si svietia kde chcú ale hlavne priamo mne do očí, vtedy mám chuť vraždiť :bacha:grr

A nech si každý hovorí čo chce!:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnusoba

Nič v zlom ale mohla by polícia konečne začať riadne kontrolovať xenónové prestavbové sady. Máš xenóny a nemáš automatické nastavovanie sklonu svetelného lúča? Odobrať technický priamo na mieste !!! :bojim

Neznášam keď ide niekto oproti mne v noci a xenóny si svietia kde chcú ale hlavne priamo mne do očí, vtedy mám chuť vraždiť :bacha:grr

A nech si každý hovorí čo chce!:(

No nevím, jestli policie bude až takhle do podrobna studovat technický stav a způsobilost auta na místě kontroly, ale každopádně na STK auto s nehomologovanými xenony nemuže projít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnusoba

Nič v zlom ale mohla by polícia konečne začať riadne kontrolovať xenónové prestavbové sady. Máš xenóny a nemáš automatické nastavovanie sklonu svetelného lúča? Odobrať technický priamo na mieste !!! :bojim

Neznášam keď ide niekto oproti mne v noci a xenóny si svietia kde chcú ale hlavne priamo mne do očí, vtedy mám chuť vraždiť :bacha:grr

A nech si každý hovorí čo chce!:(

ono staci dobre nastavit,mam cocku v ni xenon a mam to nastaveno tak,ze i kdyz jsem nalozenej neoslnuju a kdybych oslnoval lidi by si blikli. a mimochodem ja bych zavedl xenony do vsech aut uz z vyroby,protoze je svetlo daleko vetsi a je proste vic videt at si rika kdo chce kdo chce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...