Sign in to follow this  
Followers 0
Dundee

Přední brzdy 1.6

8 posts in this topic

Je to otázka spíš na Marcela, ale třeba poradí i někdo jinej. Jak se mění destičky na 305 1.6 a co je to za brzdovej systém?

Dneska jsem utahoval pravej spodní čep (byl napůl vyšoubovanej z těhlice), tak jsem omrkl konečně i brzdy:D

Mám tam třmen, kterej se nedá vyklopit (jako Girling u 405ky), ale zepředu jsou dva šrouby a pak jsou samozřejmě dva vodící čepy. Co z toho musím rozebrat, abych se dostal na desky? Jsou ještě dobrý, ale po ujetí cca 15-20 km začnou brzdy za jízdy pískat (po sešlápnutí je klid). Může na to pískání mít vliv i to, že kotouč neni přišroubovanej k náboji (zalomenej šroub)? Díky za odpovědi:super

...Vyšrobovany čap.... To by mi behal mráz po chrbte.

To pískanie spôsobujú vybrácie doštičiek. Pri výmene daj trochu kvalitnejšie a bude kľud. Tá zalomená skrutka to nerobí, kotúč je priskrutkovaný k náboju spolu s kolesom.

Úplně venku nebyl, ale jeden a půl závitu jo. Nejlepší bylo, že jsem nemohl čep vyndat z ramene (nemám doma stahovák), tak jsem to nakonec vyřešil tim, že jsem tupym sekáčem a kladivem čep zašrouboval a zajistil.

Desky nevim, jaký tam jsou, ale zatim jsem je chtěl aspoň očistit a zjistit, co mám za systém;) Dřevák toho naštěstí nenajezdí tolik, co 405ka;):D

Máš plný kotouče nebo chlazený?

Plný - Bendix

Chlazený - Teves.

Podle toho jak to popisuješ tak ty čepy jsou vzadu zajištění, vytáhneš pojistku a pak čepy vytáhneš ven.

Na to pískání se vyprdni, to přestane... Spíš udělej to, aby destičky ve vodících čepech volně chodil (aby se nekřížili).

Mám plný, takže Bendix (a levnější destičky;):D). Destičky choděj volně, to jsem zajistil při utahování čepu;) Naštěstí jsou ještě dobrý, tak to doufám nebudu muset dlouho rozdělávat:D

Jestli máš bendix, tak tam se akorát vytáhne ten úhelník a pak jdou destičky ven.

Ale podle toho jak jsi to popisoval mi to připomínalo ten brzdič Ate.

Nebo je to exot... (jako bych to nikdy neviděl) :D

Původně zaslal: Dundee

...

Mám tam třmen, kterej se nedá vyklopit (jako Girling u 405ky), ale zepředu jsou dva šrouby a pak jsou samozřejmě dva vodící čepy. Co z toho musím rozebrat, abych se dostal na desky?

...

Původně zaslal: Dundee

Vypadá to na Bendix (i podle obrázků destiček z Autokelly);)

Tak to pak nevím co by tam dělali vodící čepy...

Vyfoť to a budeme vědět...