Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Výměna radiatoru topení u P 405 TD


Bůček

Recommended Posts

Čau! Vzhledem k tomu,že nastaly mrazy a auto netopí,(nebo jen velmi bídně) začal jsem se pídit po příčině.S největší pravděpodobností je ucpaný radiátor(v létě jsem nalil do chladicí soustavy zázračnou vodičku na utěsňování chladícího okruhu a ta ho ucpala).Trubky vedoucí do radiátoru jsou obě horký,plastové čelo radiátoru je horký,ale topení netopí. Poraďte mi někdo,jestli se musí při výměně radiátoru,vyndavat celá palubovka a jak dlouho to asi trvá.Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne jako muj problem ktery sem resil cely tyden.. :) Palubka sla dolu, ale pak jsem zjistil ze to servo ovladani jde vymontovat kdyz sundam tapecirunk zprava od ridicovy nohy a kryt pod volantem :)) Rucne jsem ji prehodil na teply vzduch. Ale jak to je udelane v 405 to nevim, asi budes mit rucni ovladani lankem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypus? chladící kapalinu. Sundej levej boční tapecírunk na středový konzoli. porozpojuj trubky k topení - musíš demontovat takovej oválek s dvouma dírama - je přišroubován ve stěně motorovýho prostoru. demontuj kryt spínací skříňky. Povol 4 šrouby od sloupku řízení - opět z motorovýho prostoru ( blbě se k nim může). Tohle je nutný, páč jinak nevysuneš radiátor z lůžka - brání tomu právě sloupek řízení. A? ti ten sloupek někdo zevnitř pomůže vyhnout jak jen to jde na horu a pak jde radiátor ven. Je to kapku wopruz, ale palubka dolu nemusí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, Rebiku nebuď skoupý na slovo... :D

Jak to vypadalo ? A jakou máte úspěšnost ?

Mě to docela zajímá, jak vypadá ucpaný chladič topení (to je absurdní slovo, což ?)

Já jsem onehdy čistil palivový filtr po ekonaftě a co tam bylo, radši nebudu popisovat.... maximálně mohu poslat fotku.

Ale teď už vážně, mě fakt zajímá, jak vypadá ta skvělá vodička v chladicí vodičce. Jestli máš nějakou fotku, nebylo by marné ji tady vystavit. Vám by sice ubyla práce, ale nám nervy v zimě.. vlastně, s tou prací by to nebylo tak horké, protože byste naopak dělali chladicí soustavy (do kterých by nikdo nelil ty sajrajty) a všichni by byli spokojený.

Pozravuj Vašendovce a já až pojedu někdy kolem, tak se u Vás zastavím. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...