Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

309 1,9D na 1,9TD


Guest _Fíla_309

Recommended Posts

Guest _Fíla_309

Ahoj pánové... jelikož je mi 17 a blíží se mi ta slavná 18 tak mi tatik sehnal nejake to auto na zacatek...muj stroj je Peugeot 309 rv.1990... motor je 1,9 D a doneslo se mi že by tam v klidku pasovalo turbo... tak bych se chtěl zeptat co to obnáší, co je potřeba vymenovat všechno a jestli to ma vubec cenu delat nebo koupit kompletni motor s turbem... Díky všem, co mi pomužou tento nápad vyřešit...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do 309ky se montoval 1,8 TD (bez intercoleru), 1,9 TD s IC tam ani nedostaneš (pokud nebudeš vyřezávat díru v kapotě). Jinak u toho turbodiesela byla z výroby jiná přední náprava, mám pocit, že zadní měla kotouče (to si ale nejsem jistej) - každopádně překopat klasickýho diesela na turbínku je investice převyšující hodnotu auta (a to nemluvím o tom, co by tomu řekli na STK nebo policajti při náhodné kontrole, když bys otevřel motor, v papírech 1,9 D a uvnitř turbo)

[upravil dne 16/3/2008 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Do 309ky se montoval 1,8 TD (bez intercoleru), 1,9 TD s IC tam ani nedostaneš (pokud nebudeš vyřezávat díru v kapotě). Jinak u toho turbodiesela byla z výroby jiná přední náprava, mám pocit, že zadní měla kotouče (to si ale nejsem jistej) - každopádně překopat klasickýho diesela na turbínku je investice převyšující hodnotu auta (a to nemluvím o tom, co by tomu řekli na STK nebo policajti při náhodné kontrole, když bys otevřel motor, v papírech 1,9 D a uvnitř turbo)

[upravil dne 16/3/2008 Medvěd]

Ja by som chcel vidieť tých policajtov, ktorí by rozpoznali turbomotor od motora bez turba. Jeden veľmi dobrý známy pracuje v automobilových opravovňach ministerstva vnútra kde sa starajú o údržbu a opravy policajných vozov. Ten na nich každý deň nadáva, ako sa vôbec nevyznajú do áut a nevedia sa o nich ani len starať. Veď minule za ním prišiel jeden policajt na policajnom aute nech mu skontroluje olej...

Keď si dilino nevie skontrolovať olej, vie vôbec rozoznať hladký diesel od td? :bojim:grr:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest _Fíla_309

Jo děkuji... pouštět se do toho nebudu... prej to má zesílený ojnice a tak... ted radeji narvu 6tisic do repase zadni napravy pac ta je v prdeli at aspon muzu jezdit denně naloženej klukama do školy... diky všem co poradili...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...