Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vozíte hasičák? + Tipy na umístění


MirasCC

Vozíte hasičák? + Tipy na umístění  

  1. 1. Vozíte hasičák? + Tipy na umístění


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

ad napad o tom ze by mel byt v povinne vybave - proboha, jen to ne. akorat bude po lekarnicce dalsi listecek k mozne buzeraci na prosle revizi. a jak je zvykem, najde se pak nejaka ta cesta jak splnit literu zakona a moc neutratit, stejne jako s lekarnickama (ze je obsah nepouzitelny a dotycny ani nevi k cemu obsah je, hlavne ze to ma v poradku datum).

docela by me zajimalo, kdo z vas uz nekdy zkousel neco uhasit s hasicim pristrojem, nebo treba jenom hadici s vodou... nehlede na to, ze pozar auta je docela srumec. sice taky vozim hasicak, ale nedelam si prilis iluzi ze s nim nejake auto opravdu uhasim.

jinak nezapomente na to, ze hasici pristroj jako tlakova nadoba podleha patricnym predpisum

1/ pravidelnym revizim obsahu a funkcnosti, stejne tak doplnovani - 1x rocne

2/ pravidelnym tlakovym zkouskam - podle typu pristroje

doporucuji navstivit www.vyzbrojna.cz, kde jsou kontakty i dalsi informace - revize a doplneni stoji podle typu pristroje a provadenych praci od 100 Kc (jednoducha revize v podstate bez jakekoliv prace)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pokud začneš cítit zápach a trocha dýmu k tomu abys věděl odkud vítr vane a půjdeš hned po tom než to blafne,tak by se to dalo uhasit..Je třeba jednat fakt rychle.Já už si to v hlavě teoreticky nacvičuju ted\':aut

Každopádně hasičák mít po ruce a ne v kufru.Jak otevřeš dveře,když to tak čímdáltímvíc probírám,a ještě je venku vítr, tak ti ten průvan akorát k tomu rychlejšímu blafnutí v palubce napomůže.:roll

Já už hasila-hadicí hasívám ohniště,když děláme na zahrádce buřtíky:aut a jak mi to JDE !:mrk

[upravil dne 16.3.2008 peugeotkovic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KoNG

Klikni na 206 - karoserii s modře označenou podlahou vozu - trojúhleník a seš tam :D

No jo, to je potom těžký... Tam sem taky byl, ale automaticky klikám na \"Coupé Kabriolet 2-Dvéřové\" a tam jsou jen ty dva pásky do kufru, žádná schránka na hasičák, nic. Tak by mě zajímalo, kam přesně se to šroubuje a jestli to do CC půjde vůbec napasovat...

Ale dík! :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hasičák v aute určite ano.Jako řidič autobusu jsem ho naštesti použit nemusel,ale jelikož je požar busu docela časty jev tak z vypravěni kolegu co to zažili vim,že to hoři strašne rychle.Za 15min. dokaže bus zhořet na uplny vrak.A co teprv osobak.Skoro každy požár začina čoudenim.Když tomu dame kyslik tak je to hotovy(jako psala peugeotkovic).Když se začne valit černy kouř spod kapoty,nebude 2x rozumni jit otevřit kapotu.Je lepši ji pootevrit a už to začit hasit tou skulinkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle autko je z okr.Frýdek-Místek.:roll Z toho autosalo\'nu mám i toho svého piškotka:roll

http://www.autanet.cz/karta-vozidla.php?znacka=Peugeot&model=Partner&car=693011293

A koukněte na značku toho auta:myslim Pořád to říkám,že 8čky ve značce nevěští nic dobrého..:bojim a tenhle ještě k tomu,když sečtete všechna ta čísla dohromady-je to zase 8čka:myslim

[upravil dne 16.3.2008 peugeotkovic]

vlastně tomu když sečtete čísla na značce-taky vychází osmička:roll http://www.partner-aas.cz/item.php?id=3017&photo=2&typ=O

[upravil dne 16.3.2008 peugeotkovic]

i tudle žabičku to potkalo.. http://www.partner-aas.cz/item.php?id=2742&typ=O

[upravil dne 16.3.2008 peugeotkovic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas taky o hasičáku přemýšlím, ale zatím byly holt jiné investice (ten hasičák je stejně spíš o pocitu, než že bych s tím uhasil něco většího). Každopádně bych ho ale nedal do kufru - to je jako bych ho neměl vůbec - podle mě ideální místo je někde spolujezdcovi v nohách nebo u sedačky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem slyšel přímo od hasiče, tak ty malý spreje Pyrocool apod jsou k ničemu, tím uhasíte akorát tak vajgl. Pokud chce mít člověk šanci uhasit začínající požár auta tak to chce aspoň ten 2kg hasičák. Jinak pokud už to auto hoří tak to neuhasíte ani tím větším hasičákem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

@Pinďa: Zřejmě to nebyla příjemná záležitost, jestli nechceš nemusíš, ale nenapíšeš víc podrobností, kdy si ho využil? Je to možná hloupý, ale mě ke koupi hasičáku přimnělo přečtení jednoho poměrně drsnýho článku...

Je to asi více let. :myslim

Hořel motor ŠKODY 100, prasklá hadička benzínu. Byla to rychlovka. Hasilo se to zespodu - fouklo se to spodem bez otevření motoru. :super

[upravil dne 16/3/08 Pinďa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peugeotkovic

Původně zaslal: dzavel

Pokud to nevadí udělám kamarádovi reklamu:).

Hasičák 1Kg za 277kč

To KoNG: není něco podobného i pro 306? (servicebox mi nejede)

to má asi z polska.. Ale nikde jsem se nedočetla,jsou to ceny s DPH nebo bez..? S pravdou ven!:bacha:aut

[upravil dne 16.3.2008 peugeotkovic]

Nevím odkud to má, ale zjistím. Cena je s DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohumil: Já už jednou v alpách použil všechny 4. V kufru vozím i deku se spodní jakousi termovrstvou, tou jsem tomu autu přehodil kapotu a pak jsem hasičákem stříkal, kudy se dalo. Na to, aby z toho auta vyskákali vyděšený lidi, to stačilo... Auto jim pak sice shořelo, ale měli víc času.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...