MirasCC

Vozíte hasičák? + Tipy na umístění

Vozíte hasičák? + Tipy na umístění  

1. 1. Vozíte hasičák? + Tipy na umístění

Please sign in or register to vote in this poll.

117 posts in this topic

Nějak se mi nepovedlo na daný téma najít žádnou rozsáhlejší diskuzi, tak zkusím něco rozpoutat ;)

Tak tedy? Vozíte? Jakej (typ, velikost)? Kde a jak chycenej? Najde se někdo kdo už hasičák využil?

Hasičák sice mám, bohužel zatím jen hozenej v tašce s vercajkem v kufru. A propos - dělají se na 206 origo držáky?

Vozím 1,5 kg bez něho ani ránu,mám ho v kufru v pravé odkládací skřínce i když bych ho měl mít asi v kabině tak tam mi stačí,radši někde jak nikde.....

[upravil dne 15-3-08 Přema]

Ja taky vozim a umistnenej jej mam pod ridicovou sedackou. je tam pridelanej origo drzak na hasicak, takze je po ruce a je tam zacvaklej. Pri pohledu dovnitr nejde ani videt.... ale nastesti sem jej nikdy zatim nepouzil... :papa

Už jsem jej použil. :xvul

Nyní vozím ten samej - znovu naplněnej (cca před 10 lety) HALONOVÝ (už je zakázaný :myslim ), ale je zatím funkční :super (kontrolovanej kámošem hasičem ).

Vozím ho v kufru (nenašel jsem místo kde jej umístit). :(

[upravil dne 15/3/08 Pinďa]

taky vozím. A mám ho v šuplíku pod sedadlem řidiče. (Ale dneska na slalomu tam nějak cestoval... ):myslim

@Přema: Jj, nemusí pršet, stačí když kape ;)

Právě umístění je na dost velkou debatu. Pořádnej velkej hasičák se do kabiny těžko vejde. V kufru je ale nebezpečí, že se k němu v okamžiku nouze nedostaneš. Ideální by byla asi kombinace velkej v kufru a něco menšího v kabině někde po ruce, bohužel to není úplně levná záležitost a většina lidí radši investuje do jinejch věcí...

Pochválim sa, tiež vozím. Prichytený v kufri v originál držiaku. Kúpil som i nový, väčší ale ten je už dva roky v garáži. Nenašiel som mu rozumné miesto.

No musím se přiznat že ho nemám, ale v plánu je, může se hodit a buhví co (koho) může zachránit..

Vozím 2 kg, v kufru ho mám přivázaný popruhama, který jsou tam původně na výstražný trojůhelník.

@Pinďa: Zřejmě to nebyla příjemná záležitost, jestli nechceš nemusíš, ale nenapíšeš víc podrobností, kdy si ho využil? Je to možná hloupý, ale mě ke koupi hasičáku přimnělo přečtení jednoho poměrně drsnýho článku...

@jaudax: Jak velkej se ti tam vejde? Nakolik kvalitně ta schránka drží zavřená? Problém je v tom, že mizerně upevněnej hasičák může v kabině při případný nehodě nadělat víc paseky, jak užitku :nevim

Mám malej hasičák (teď nevim, jestli 600 g nebo 1 kg) před sedačkou spolujezdce v držáku. Zatim jsem ho naštěstí nemusel použít a doufám, že si tuhle příležitost nechám ještě dlouho ujít;)

tak to sem překvapen pánové, takový zastoupení majitelů ;)

musim přiznat že nevozim, ale plánuju, jak takovou tu \"řezačku\" pásů (reklamni se daj casto nekde znárodnit zadáčo) a něco takovýhleho , s nejveci pravdepodobnosti pod sedačku řidiče v 205 s chudou vybavou bez kasliku zaviraciho jen ty \"poličky\" to asi jinak líp nepude aby nebyl naočích nenechavců přivázat nějakejma páskama ze sucháčů, či něco dobře držícího

[upravil dne 15.3.2008 aaischa]

Původně zaslal: aaischa

tak to sem překvapen pánové, takový zastoupení majitelů ;)

musim přiznat že nevozim, ale plánuju, jak takovou tu \"řezačku\" pásů (reklamni se daj casto nekde znárodnit zadáčo) a něco takovýhleho , s nejveci pravdepodobnosti pod sedačku řidiče v 205 s chudou vybavou bez kasliku zaviraciho jen ty \"poličky\" to asi jinak líp nepude aby nebyl naočích nenechavců přivázat nějakejma páskama ze sucháčů, či něco dobře držícího

Promiň ale to je blbost, pod sedačku řidiče nic nepatří ať je to cokoli.

Původně zaslal: jarajarda

Promiň ale to je blbost, pod sedačku řidiče nic nepatří ať je to cokoli.

Ale proč ne? Klidně ať tam je. Ale pořádně přidělanej! Suchej zip za vhodnej přípravek k upevnění ovšem nepovažuju...

Teď se koukám MirasCC mně předběch se suchým zipem:D:D,sice mi ale ten suchý zip v kufru vyhovuje nemusel sem do ničeho dělat díry a drží jak má nikde nelítá;)

jaký je tedy prakticky umístění, pro pouziti v krizovy situaci ? kufr je vyloucenej, neni jak se tam dostat... celkove mi to pripada ze 3dverak ma dosti omezeny moznosti... este s palubkou bez takovejch tech \"skrinek\" jenom s \"dírama\"

Jarajarda: rad si necham poradit :) povídej :)

@chuck11: V kufru dejme tomu, tam to snad nohy nikomu nezláme, když se to při případným nárazu utrhne. Možná lepší jak moje umístění v tašce, z ní to budu lovit asi pár vteřin dýl, než ty utrhneš sucháč ;)

@aaischa: Obecně se myslím dávají radši pod sedačku spolujezdce. Ideální umístění je takový, kam ze sedačky řidiče bez problémů dosáhneš. Situace, kdy seš zaklíněnej v autě, z pod palubky šlehají plameny a hasičák leží v kufru je snad ještě horší, jak když ten hasičák nemáš vůbec.

Pokud existuje řešení pro uchycení hasičáku od výrobce, raději se vyhnout bastlení a použít ověřenou věc. Jinak umisťovat v dosahu, ale s rozmyslem a kvalitně.