Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

HDI -- TDI odpověď


P607Olda

Recommended Posts

Dotaz - jaký je rozdíl mezi HDi a TDI (zamčené téma).

Doufám, že neprozradím něco tajného, okamžité zamčení tematu mi připomělo dávné doby, kdy některá temata byla opravdu tabu.:D

Tazatel (očko) je možná odborníkem v jiné oblasti. Na položenou otázku existuje rozumná odpověď - zrovna jsem si chystal, jak hezky vědecky odpovím.:D

Připomíná mi to vtip, když v Moskvě vyšly noviny bez jediného písmena - celé bílé. Vysvětlení - bukv ně nádo, vsjo jasno.

Takže odpověď:

HDi - obchodní název pro diesly koncernu PSA (Peugeot, Citroen), kde vysokotlakým čerpadlem je udržován stálý vysoký tlak nafty v zásobníku (zvaný Common Rail), odkud se elektronicky ovládanými ventily vpouští do válce. Je tišší, protože nenastávají otřesy vstřikovacích trubek, a umožňuje přesnější časování i dávkování paliva. Na jeden zdvih - kompresi pístu může nastat až 3 až 5 drobných vstřiků.

Motory HDi jsou vybaveny turbem.

TDI - obchodní název dieslů koncernu VW - Škoda. Turbodiesel s mechanickým vysokotlakým vstřikovacím čerpadlem, kdy každé kompresi ve válci odpovídá stlačení paliva ve vysokotlakém čerpadle a vstřik do válce.

[upravil dne 15.3.2008 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom douška k objasnění tak rychlého uzamčení předcházejícího threadu:

v žádném případě se nejedná o nějakou averzi, a to ani vůči očkovi, ani vůči TDIčkům - jen máme pocit, že je zbytečné každý týden nacházet stále stejné dotazy (byť pokaždé od jiných tazatelů), když tyto jsou tu již tisíc a jednou zodpovězeny - od toho je přece nahoře sekce hledání a pokud jsem na fóru nováčkem a položím tak obecný dotaz, že je tu vysoký předpoklad, že stejný dotaz se už na fóru řešil - tak se snad nejprve do toho hledání juknu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

...máme pocit, že je zbytečné každý týden nacházet stále stejné dotazy (byť pokaždé od jiných tazatelů), když tyto jsou tu již tisíc a jednou zodpovězeny - od toho je přece nahoře sekce hledání a pokud jsem na fóru nováčkem a položím tak obecný dotaz, že je tu vysoký předpoklad, že stejný dotaz se už na fóru řešil - tak se snad nejprve do toho hledání juknu

...s týmto musím len a len plne súhlasiť.

Adminujem tiež jedno pomerne rozrastené fórum, viem teda dobre, že bez zamykania duplicít by sa do fóra vnášal zbytočný \"neporiadok\". A isto je pre každého užívateľa prínosnejšie, ak sa všetko nachádza na správnom mieste a \"pokope\", než by hľadal riešenie svojho problému v mnohých vláknach.

Občas nie je naškodu, ak človek prekoná vlastnú pohodlnosť a použije funkciu \"hľadať\". ;)

takže len doplním, kde bolo napr. možné nájsť pred založením spomínaného zamknutého vlákna odpoveď na otázku HDi vs. TDi :

-> http://www.peugeot-club.cz/forum/viewthread.php?tid=15039

-> http://www.peugeot-club.cz/forum/viewthread.php?tid=33739

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...