Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Likvidace škody


Fusion

Recommended Posts

Potřeboval bych vědět od místních co mají zkušenosti s bouračkou - včera nám do firemního auta na D1 nabořila dodávka, řidič vinu uznal, všechno OK. Dneska se to řešilo a podle pojišťovny máme zaplatit 20% škody (zřejmě amortizace), cena auta byla před 4měs. asi 350tis., oprava je odhadovaná na 200-300tis. Podle jejich tabulek má auto hodnotu 200tis., rv 2002. Jak je to s tou amortizací?

A máme nárok na náhradní vodilo? Auto bude opravovat autorizák.

Pro zajímavost uvádím, že kámošův známej koupil Favorita za 2000, pak do něho ťukly hasiči (rozbitej blikr, ohnutej blatník), likvidátor to uznal jako totálku, vyplatili mu 12000 a on to auto pak ještě za 5000 prodal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde o to vyrazit víc, nechceme ani halíř, jenom dát auto do původního stavu. 200-300tis je taky širokej pojem, asi tam nemají moc dobrý rozpočtáře.

Že zbořil blb půlku auta je jeho problém (přijel pak i majitel firmy, velice vstřícnej ale bylo mu do breku protože nemá havarijní), nevím proč bychom měli platit 20%...

13032008001dn0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to když mě někdo navalí tak mám pak dávat auto Pepovi na vesnici?

Toto není oprava, kterou udělá jen tak nějaká dílna. Plechařina není zas taková hrůza, ikdyž se tam bude muset dát zadní čtvtka a možná celolak, ale ta zadní náprava bude oříšek :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Potřeboval bych vědět od místních co mají zkušenosti s bouračkou - včera nám do firemního auta na D1 nabořila dodávka, řidič vinu uznal, všechno OK. Dneska se to řešilo a podle pojišťovny máme zaplatit 20% škody (zřejmě amortizace), cena auta byla před 4měs. asi 350tis., oprava je odhadovaná na 200-300tis. Podle jejich tabulek má auto hodnotu 200tis., rv 2002. Jak je to s tou amortizací?

A máme nárok na náhradní vodilo? Auto bude opravovat autorizák.

Pro zajímavost uvádím, že kámošův známej koupil Favorita za 2000, pak do něho ťukly hasiči (rozbitej blikr, ohnutej blatník), likvidátor to uznal jako totálku, vyplatili mu 12000 a on to auto pak ještě za 5000 prodal :)

Zdravím, moc smyslu to nedává, spíš mě přijde, že Tě chce pojišťovna pěkně ojebat!!! Jestli chceš pomoc, písni na u2u o jakou pojišťovnu se jedná, o jaký konkrétní produkt a údaje o autu, když to bude dnes, jsem ještě v práci, můžu Ti ho ocenit a ev. zjistit co a jak:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezi \"autorizákem\" a \" Pepou na vesnici\" je poměrně dost, ehm, mezistupňů. Já bych to do \"autorizáku\" nedal určitě.

Co se týče ceny vozidla, dá se zjistit - Eurotax, TaxExpert... v případě nesrovnalostí se holt s pojišťovnou soudit.

Pokud to nechceš/neumíš řešit sám, není nic jednoduššího než to dát vyřídit firmě, co se tím zabývá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dveře počítej že budeš muset vyměnit, jsou v nich výztuhy a přes ně to nejde vyklepat, musí se to rozpárat, vyklepat a znovu navařit a to je lepsí dát tam z vrakáče jiný

a bohužel u tehle báw jsou pevný ty zadní ramena, takže když to dostane ránu na kolo, tak se nehne rameno ale podlaha, pak se to musí rovnat na stolici a to je fakt raketa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě :nevim

Oddie: já vím, v Brně ale moc těch vyhlášených co by měli zkušenosti s tímto autem není, spíš je tady jeden na E30, E34 atd.

Já sem včera vytáhl Mercedesa od svýho dvorního Pežotáře (aut. servis Bosch, dělali tam i Audi atd.) a po cestě k té bouračce začla týct voda (opět), klima se zbláznila atd.

Já nejsem vůbec zastáncem aut. servisů a vím že ta cena je přestřelená, ale nevím jak se budou tvařít když jim dovezu díly z MJauta a dveře Klokkerholm :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...