Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dálková světla P406 r. v. 2000


Slávek2

Recommended Posts

Zdravím, mám takovou lahůdku. Zničeno nic se mi začala zároveň s tlumenými světly rozsvěcovat i dálková. Není to pokaždé, ale v 80% procentech případů se mi s tlumenými rozsvítí i dálková. Vymontoval jsem a rozebtal levou páčku a očistil a naolejoval celý mechanismus kontaktů. Závada pokračuje. Máte nějakou radu, jak najít příčinu táto závady??

Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

na páčce odpojit drát z pin3B drát označen PR1 měl by být růžový ten vede od páčky k dálkovým podle knihy a schématu

nebo vyndat pojistky F 29 F30 ty vedou pak k dálkovým,jsou mezi páčkou a světly

[upravil dne 15/3/08 sarkomi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

nevím je to schéma z knihy a co si pamatuji tak relé není ani na starém modelu.

Pojistku jsem řešil jako nejrychlejší řešení,než rozebírat okolo páčky a oddělávat,ale je to na tobě.Pokud byla páčka rozebraná třeba něco chybí a občas propojí tlumený a dálkový.

kdyby tam byla relátka na světla tak by nedocházelo ke spínání velkých proudů na páčce a tím by byla málo náchylná k poškození.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem to měl dvakrát rozebrané, dvakrát vyčištěné (lehce smirek + líh) a stále stejný výsledek z 80% vždy naskočí i dálková světla, ale já na to příjdu!!

Chlapi, dík za rady s tím rozpojováním, zkusím to. To schéma je správné - relé to nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak už jsem odstranil ten problém s váznoucími dálkovými světly. Nakonec to zůstávalo viset, protože je mechanismus už dost opotřebovaný. Je tam takové kolečko po němž se má odvalovat dálkové světlo, ale to kolečko bylo zadřené. Dále byl problém v ostrých hranách jak na lyžičkách, tak i na půlkruhovém kontaktu. Kolečko jsem rozchodil a hrany obrousil jemným smirkem, Vše jsem nakonec namazal vazelínou. Šlape to dobře. Ušetřil jsem 1.500 Kč za novou páčku. Vím, že to není na věčnost, ale něco to vydrží. Jsem dělal rozborku a sborku snad 20x, už to umím poslepu :)

Mrkněte na přiložené foto.

Všem díky za nápady.

post-0-14109599634405_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz ked ste pri tych svetlach, chcem sa opytat na jednu vec. Mam svetelny senzor a svetla mi svietia furt po starte, nedaju sa vypnut... nieze by mi to vadilo, skor naopak, lebo byt videny je dolezite a tych hlupakov co si myslia, ze ked nebudu svietit usetria nechapem.. ale to len tak bokom....neviete niekto poradit ako to funguje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...