Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak je to s pozastavením ŽL?


Hadra

Recommended Posts

Ahoj, mám dotaz, v minulosti jsem měl živnostenský list, který jsem z důvodu, že jsem byl zaměstnán pozastavil. No jo, jenže se to pozastavilo na dva roky a teď to zase běží. ( včera jsem na to náhodou přišel při procházení databáze na netu ). A co to vlastně znamená pro mně? Proč mi nikdo nedá vědět \" chcete to obnovit, nebo pokračovat v přerušení \"? Ono to v podstatě běží skoro dva roky, tak by mně jen zajímalo, jestli mám čekat doma nějakou hrůzu, jít to úplně zrušit, nebo co vlastně dělat?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Ahoj, mám dotaz, v minulosti jsem měl živnostenský list, který jsem z důvodu, že jsem byl zaměstnán pozastavil. No jo, jenže se to pozastavilo na dva roky a teď to zase běží. ( včera jsem na to náhodou přišel při procházení databáze na netu ). A co to vlastně znamená pro mně? Proč mi nikdo nedá vědět \" chcete to obnovit, nebo pokračovat v přerušení \"? Ono to v podstatě běží skoro dva roky, tak by mně jen zajímalo, jestli mám čekat doma nějakou hrůzu, jít to úplně zrušit, nebo co vlastně dělat?

Díky

Pozastavení ŽL je na dva roky, potom se automaticky obnoví pokud to pozastavení neprodloužíš, bez otálení jdi na živ. úřad a pak na fin. úřad a snaž se rozumně domluvit, nevim přesně jak to budou posuzovat, ale dřív se započitavalo do přijmu nějaké minimum i když jsi nebyl ziskový, takže pokud bereš přídavky na děti nebo nějaké přijmy zavisle na vyši vydělku mohlo by to mít vliv. Doufám že pokud ŽL zrušíš uplně tak že ti to jen vymažou a nebudou dělat nějaký scény
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by to běželo měsíc tak by pak podával přiznání za 1 měsíc, a jako vedlejší činnost (protože zaměstnání je tou hlavní) a myslím si, že by neplatil ani halíř. Při nejhorším minimální dań děleno 12.

Opravte mě jestli se mýlím, já tydle věci nemám v lásce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Pokud by to běželo měsíc tak by pak podával přiznání za 1 měsíc, a jako vedlejší činnost (protože zaměstnání je tou hlavní) a myslím si, že by neplatil ani halíř. Při nejhorším minimální dań děleno 12.

Opravte mě jestli se mýlím, já tydle věci nemám v lásce :)

No piše že to běží dva roky, jestli neprokáže nečinnost a dají mu nějakou daň tak teda potěž koště, ale jak pišeš muže být daň 0, myslím že snad přivřou oko když zruší živnosťák s tím že prostě zapoměl

[upravil dne 12/3/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

znáš pořekadlo neznalost zákonů neomlouvá raději se pozeptat než míti problémy,vím že sousedka měla nějaký problém

V podstatě jsem řešil podobnou blbost, měl jsem pozastavený ŽL, dvakrát jsem to prodlužoval a pak měsíc přejel, šel jsem to zrušit, docela mi vyšli vstříc, pomohli s vyplněním papíru, až jsem čuměl jak puk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Něco řešila ohledně podpory či sociálky byla bez práce a oni na ní Vy ale podnikáte.něco ohledně toho,prootože to měla pozastavený a pak asi přetáhla či co

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, takže jsem to udělal stylem, prosím - děkuji :) a šlo to. Na živnostenském úřadě jsou v klidu, ono je to moc ani nezajímá, na FU jsou taky v klidu a nic z toho dělat nebudou, na sociálce jsou taky v klidu, protože oni mně maj pořád jako přerušeného. Na zdravotním budou prej taky v klidu. Co mně překvapilo je to, že nyní to sám živnostenský úřad obesílá a už to nemusíte obíhat sami. takže když někdo začne podnikat, na druhej den to ví zůčastněné organizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

Hm, takže jsem to udělal stylem, prosím - děkuji :) a šlo to. Na živnostenském úřadě jsou v klidu, ono je to moc ani nezajímá, na FU jsou taky v klidu a nic z toho dělat nebudou, na sociálce jsou taky v klidu, protože oni mně maj pořád jako přerušeného. Na zdravotním budou prej taky v klidu. Co mně překvapilo je to, že nyní to sám živnostenský úřad obesílá a už to nemusíte obíhat sami. takže když někdo začne podnikat, na druhej den to ví zůčastněné organizace.

Takze je to vlastne vsechno v klidu:D:D:D Ne, hlavne, ze to dobre dopadlo;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...