Sign in to follow this  
Followers 0
HonzaM

chvění volantu

6 posts in this topic

Ahoj,

před pár dny jsem koupil P306 kombi a našel jsem tohle fórum. Tak se hned zeptám.

Při překročení rychlosti nad 90km/h se mi začne trošku chvět volant a takový vybrující tlak vzduchu se ozývá. Byl jsem včera vyvážit kola ale nepomohlo to. Ještě mi říkal, že by to mohly dělat šišaté pneu. Tak nevím.

Koupit nové pneu?:myslim

Tak já nevím ale mně se stalo,že jsem vyvažoval gumy 2krát než to chvění přestalo.Podle mých zkušeností pokud to dělá jen při určité rychlosti je to špatně vyvážený.Stačí když to dělá někdo komu se nechce a disk neočistí a tobě odpadne při rozjezdu kousek zaschlýho blata a je to.Myslím si,že pokud ty gumy nejsou protektory nebo nějaký šmejdy nemůžou být tak šišatý aby se nedali vyvážit.Já bych tam zajel a zkusil to převážit na kupování nových bych počkal přece jenom je to dost peněz.No a na zadku se dají dojet určitě.

Cus. Ja som mal ten isty problem ked som kupil 306ku, ale zacalo to robit as pri 140km/h. Pri vymene na zimne pneu som dal aj vyvazit kola a uz je to uplne v poriadku.

nech si je znova vyvážit a až to budou dělat,tak mrkni jestli ti nehází (na vejšku) pláště.páč ty obyč pláště za pár kaček stojej za prd.ale můžou to delat i ty lepší gumy.

Idealne pokud mas zimni/letni tak zkusit prehazet kola.. zjistit pripadne ktere kolo to je a pak zkouset teprve menit pneu.. muze to bejt i vada disku.. osobni zkusenost napr. s Alessio :( Ted mam jedno navic.. chtel sem ho dat na rezervu ale zatim se mi stale vali doma ;)