Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

navigace v nokii - ano-ne?


ladis307

Recommended Posts

Původně zaslal: jarajarda

Do 6300 asi navi nepůjde co...:(

No to bohužel ne, N6300 není na platformě Symbian a na Javě navigace opravdu nejde:nevim

A jinak co se týče GPS modulu, tak doporučuju třeba nějdřív vyzkoušet, možná to zní paradoxně, ale GPS od Nokie není pro každou Nokii. Když se kouknete na nějaká fóra a podobné weby, jsou tam popsány ztráty signálu, zamrznutí, atd:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navigace v mobilu je bezva, pokud má sloužit pro pěší, nebo jako náhrada za momentálně nefunkční plnohodnotnou. Pokud to bude mobil, a doplnkový gps modul, budeš muset v autě oboje nabíjet ze zapalovače, takže dva kabely, jinak nic moc výdrž, dále nevýhoda jakéhokoli ovládání, protože málokterý mobil má dotykový display hlevně v dostatečné velikosti aby z pohledu řidiče bylo taky na mapě něco vidět. Jestli to chceš kvůli ježdění v autě, kup si raději plnohodnotnou navigaci např. TomTom One XL, a budeš na stejné ceně jako GPS modul k mobilu, plus program do mobilu plus mapy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: minimaxa

Navigace v mobilu je bezva, pokud má sloužit pro pěší, nebo jako náhrada za momentálně nefunkční plnohodnotnou. Pokud to bude mobil, a doplnkový gps modul, budeš muset v autě oboje nabíjet ze zapalovače, takže dva kabely, jinak nic moc výdrž, dále nevýhoda jakéhokoli ovládání, protože málokterý mobil má dotykový display hlevně v dostatečné velikosti aby z pohledu řidiče bylo taky na mapě něco vidět. Jestli to chceš kvůli ježdění v autě, kup si raději plnohodnotnou navigaci např. TomTom One XL, a budeš na stejné ceně jako GPS modul k mobilu, plus program do mobilu plus mapy.

No tak ono zrovna TomTom One XL není polnohodnotná navigace, to je taková startovní, bez možnosti jakýchkoliv karet a jen se základními mapamy. Mobil využívat asi jen v případě, kdy se cestuje napr. do nějakého města, kdy hledáš např. konkrétní ulici a nejsi si zrovna jistý, ale na druhou stranu mě to stačilo i při menším výletu po Slovinsku, Rakousku a Chorvatsku:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám N73 a v ní mám nahranou navigaci TomTom. Běhá to skvěle, telefon mám při jízdě napojenej na prodlouženej držák mobilního telefonu, takže je displej krásně vidět, slyšet je perfektně, tudíž jako navigace to zcela plní svůj účel. Zmiňovaná potřeba současného dobíjení telefonu a GPS modulu je trochu přehnaná, jelikož modul při plném nabití vydrží dalších 6-10 hodin provozu (v závislosti náročnosti vyhledávání), telefon má sice taky nějakou spotřebu, ale buď vydrží (když je nabitej), nebo jej nabíjíš a v případě potřeby přehodíš na chvíli nabíječku na modul, což jsem ale zatím činil pouze jednou při delší cestě do Polska a zpět. Rozhodně není nutnost nabíjet nebo mít v síti obojí současně.

Jinak doporučuji, za tu cenu je to super, hlavně pro lidi, co si myslí že navigaci tolik nevyužijí, což je můj případ, já ji nutně potřebuju asi tak 1x za 14 dní, když jedu kam to neznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Supersonic

Původně zaslal: minimaxa

Navigace v mobilu je bezva, pokud má sloužit pro pěší, nebo jako náhrada za momentálně nefunkční plnohodnotnou. Pokud to bude mobil, a doplnkový gps modul, budeš muset v autě oboje nabíjet ze zapalovače, takže dva kabely, jinak nic moc výdrž, dále nevýhoda jakéhokoli ovládání, protože málokterý mobil má dotykový display hlevně v dostatečné velikosti aby z pohledu řidiče bylo taky na mapě něco vidět. Jestli to chceš kvůli ježdění v autě, kup si raději plnohodnotnou navigaci např. TomTom One XL, a budeš na stejné ceně jako GPS modul k mobilu, plus program do mobilu plus mapy.

No tak ono zrovna TomTom One XL není polnohodnotná navigace, to je taková startovní, bez možnosti jakýchkoliv karet a jen se základními mapamy. Mobil využívat asi jen v případě, kdy se cestuje napr. do nějakého města, kdy hledáš např. konkrétní ulici a nejsi si zrovna jistý, ale na druhou stranu mě to stačilo i při menším výletu po Slovinsku, Rakousku a Chorvatsku:aut

Nikoli, One XL podporuje SD karty, zrovna teď v týdnu jsem dodával zákazníkovi do jednoho XL kartu se západní evropou :roker

Jinak já osobně mám TomTom GO 910 který má pevný disk a obsahuje mapy víceméně celého světa - naprostá spokojenost, trasa Vrchlabí - Barcelona (cca 2000km) naprosto v pohodě. Neumím si představit že bych po cestě např. v noci vejral na nokii :D Ale jak píšu, jako kapesní navigace když se ztratím někde ve městě nebo v lese na houbách je využití GPS v mobilu dobrá věc. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: minimaxa

Původně zaslal: Supersonic

Původně zaslal: minimaxa

Navigace v mobilu je bezva, pokud má sloužit pro pěší, nebo jako náhrada za momentálně nefunkční plnohodnotnou. Pokud to bude mobil, a doplnkový gps modul, budeš muset v autě oboje nabíjet ze zapalovače, takže dva kabely, jinak nic moc výdrž, dále nevýhoda jakéhokoli ovládání, protože málokterý mobil má dotykový display hlevně v dostatečné velikosti aby z pohledu řidiče bylo taky na mapě něco vidět. Jestli to chceš kvůli ježdění v autě, kup si raději plnohodnotnou navigaci např. TomTom One XL, a budeš na stejné ceně jako GPS modul k mobilu, plus program do mobilu plus mapy.

No tak ono zrovna TomTom One XL není polnohodnotná navigace, to je taková startovní, bez možnosti jakýchkoliv karet a jen se základními mapamy. Mobil využívat asi jen v případě, kdy se cestuje napr. do nějakého města, kdy hledáš např. konkrétní ulici a nejsi si zrovna jistý, ale na druhou stranu mě to stačilo i při menším výletu po Slovinsku, Rakousku a Chorvatsku:aut

Nikoli, One XL podporuje SD karty, zrovna teď v týdnu jsem dodával zákazníkovi do jednoho XL kartu se západní evropou :roker

Jinak já osobně mám TomTom GO 910 který má pevný disk a obsahuje mapy víceméně celého světa - naprostá spokojenost, trasa Vrchlabí - Barcelona (cca 2000km) naprosto v pohodě. Neumím si představit že bych po cestě např. v noci vejral na nokii :D Ale jak píšu, jako kapesní navigace když se ztratím někde ve městě nebo v lese na houbách je využití GPS v mobilu dobrá věc. :roker

ano, ano, omluva, tenhle tip sd podporuje, už se v těch jejich xl, v3 a všelijakých verzích ztrácím:aut Na druhou stranu je asi opravdu na každém, jak moc je náročný (viz. Panasonic a jejich určování jízdích pruhů)......A co se týče nabíjení gps modulu nebo mobilu, tak s tím nenám nejmenší problém. GPS ten nabíjím opravdu jednou za čas a baterie v telefonu no problem:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ladis307

ještě by mě zajímala jaká je viditelnost map na displayi mobilu ve dne. jestli při sluníčku je něco vidět

Tak tam mám verzi 6.010 a mapy zatím jen PL-CZ-SK-HU, ale plánuji dodat další. Jinak displej má viditelnost velmi dobrou, čitelný je pro běžného člověka bez obtíží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hhonza

Původně zaslal: ladis307

ještě by mě zajímala jaká je viditelnost map na displayi mobilu ve dne. jestli při sluníčku je něco vidět

Tak tam mám verzi 6.010 a mapy zatím jen PL-CZ-SK-HU, ale plánuji dodat další. Jinak displej má viditelnost velmi dobrou, čitelný je pro běžného člověka bez obtíží.

urcite doporucuju pred koupi zkusit jizdu s plnou navigackou a mobilem, urcite staci i mobil ale kdyz clovek srovna ze ukazatel rychlosti zabira cca 1/4displeje mobilu na obycejny gps a na mobilu to bude mnohem mensi, jakykoliv cisla nazvy ulic, na obyc gps juknes a nezdrzi te to tolik od plny pozornosti vuci řizeni, u mobilu je to nekdy horsi, ale je to na kazdym.. do obojeho sou mapy a program \"zadara\" kdyz si dobře vybereš mašinku :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakupoval jste uz nekdo v int.obchode mobilky.cz a jake jsou vase zkusenosti s timto obchodem?

Padnul tu odkaz na GPS modul Nokie LD-3W za 1500kc, coz je velice pekna cena. Ale v reklamacnim radu maji uvedeno, ze reklamace je mozne uplatnovat pouze u nich v prodejne. Tzn. je to podle me obchod s \"sedivkama\" a u tech je docela riziko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tornado

Nakupoval jste uz nekdo v int.obchode mobilky.cz a jake jsou vase zkusenosti s timto obchodem?

Padnul tu odkaz na GPS modul Nokie LD-3W za 1500kc, coz je velice pekna cena. Ale v reklamacnim radu maji uvedeno, ze reklamace je mozne uplatnovat pouze u nich v prodejne. Tzn. je to podle me obchod s \"sedivkama\" a u tech je docela riziko.

je to cista sedivarna, reklamace problem, koupenej telefon s arabskejma klavesnicema a podobne neni vyjimkou doslo na reklamaci v ramci 14 dnu pri internetovy obednavcen ehodlali na to pristoupit a zkoncilo to az pravni cestou...

nejsem sam co nema dobrou zkusenost.. jet oho plno na mobilmania.cz ve foru a podobne.. .dokud to funguje je vsecko v poradku ale jak prestane tak.. :grr je to o stesti..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky uvažuji o navigaci a potřebuji si ujasnit několik věcí:

a) jaké jsou mapové (SW) systémy ? co jsem pochopil tak hodně rozšířený je TomTom. Dále jsem našel navigace Nokia, Garmin nebo Blaupunkt Ale jaký používájí SW ?

b) jaká je obecná kompatibilita těchto SW, obecně instalovatelné do HW různých výrobců ? Můžu si např. koupit HW Blaupunkt a instalovat do ToTom ?

c) nebo je to tak že koupím-li si např. Garmin, tak budu muset kupovat nové mapy, aktualizace zase pouze Garmin?

d) podle toho co tu zmiňujete, tak se TomTom zdá jako jakýsi univerzální, neboť se vyskytuje jak v Nokiich, tak v Windows Mobile telefonech, ale i samostatných navigacích...

e) jak to funguje / a kolik stojí aktualizace u různých mapových SW, našel jsem pouze ceny nových mapových SW

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rotorhead

Taky uvažuji o navigaci a potřebuji si ujasnit několik věcí:

a) jaké jsou mapové (SW) systémy ? co jsem pochopil tak hodně rozšířený je TomTom. Dále jsem našel navigace Nokia, Garmin nebo Blaupunkt Ale jaký používájí SW ?

nejrozsirenejsi sou TomTom a iGo( MioMap je to samý jenom trošku rozšírený o pár funkcí navíc)

pak sou další typu garmin, a další ale ty už sou pro specificky zarizeni, tomtom a miomap běží zpravidla na windows.net core 5 pripadne starsich ale to uz sou vyjimky spíš.. kazdopadne maj vyhodu v dosti jednoduchy aktualizaci programu kdyz vyjde nova verze, a taky mapovych podkladu a to jak placeně, nebo svěpomocí zadáčo, u ostatních bejvaj k sehnání mapy ale ani to neni jistotou u nekterejch je to celkem problem pokud clovek nehodlá zaplatit několik tis

b) jaká je obecná kompatibilita těchto SW, obecně instalovatelné do HW různých výrobců ? Můžu si např. koupit HW Blaupunkt a instalovat do ToTom ?

viz otázka a... spravidla do jinejch zarizeni nez s windows jádrem neni mozno meni mapovej sw a i tak to neni jistý, ale často se to podaří, takže výrobky od Mia ( www.mio-tech.be ) často i od TomToma a par dalších kousků tu možnost maj ale i tak to bejva vykoupeni casto ruznejma komplikacema takze dobře vyber co bys rači, zkus si tomtoma i iGO... oboje je dosti srovnatelny ve funkcnich a je to o tom co se ti bude vic libit, ale u ostaotnich sou jak dobry sw ale daj se poridit i absolutne nepohodlny a celkem problematicky aktualizovatelny navigace jinejch značek...

c) nebo je to tak že koupím-li si např. Garmin, tak budu muset kupovat nové mapy, aktualizace zase pouze Garmin?

ano přesně tak, předem je potřeba podivat se na dostupnost jak placených tak neplacených ( nekde na netu stazenych aktualizaci ) pokud ti nezalezi na tom jestli do toho dasd nejakej peniz navic tak tohle odpada ale jinak potěší když si stahnes nový mapy kazdejch pul roku mas tam vecinu novejch tras a udelas si to zadáčo jenom hodka dve hledanani na netu nekdy i míň... ( jel sem cca 180km smerem na ceskej krumlov se starejma mapama nebyl tam kus dalnice pred taborem tusim D3ka páč je to tam novy a navigace ukazovala ze jednu nekde po lese bez cesty ) a po aktualizaci tejden na to me tamtudy krasně navedla...

d) podle toho co tu zmiňujete, tak se TomTom zdá jako jakýsi univerzální, neboť se vyskytuje jak v Nokiich, tak v Windows Mobile telefonech, ale i samostatných navigacích...

ano TomTom je univerzalni by se dalo rict prostě multipaltformní uplně stejně je na tom iGo a rověž MioMap protože je to vlastně skoro to samý viz víše....

e) jak to funguje / a kolik stojí aktualizace u různých mapových SW, našel jsem pouze ceny nových mapových SW

je to dost individualni zalezi do jakyho zarizeni / sw.. cena spravidla kolem 1000-2000-3000Kč podle rozsahu je to hodně individualne, nekdy i míň je to fakt ruzny, ale proto doporucuju prohlidnout nektere stranky, kdyz pisnes SZ tak ti je poslu nevim jestli je mozno vuci pravidlum sem dat odkazy pripadne je dodam, kde se da aktualizovat zadara viz třena toto:

http://www.volny.cz/sstopar/mio.html

-stale aktualni mapy prakticky celyho sveta pro MIO ke stažení zadáčo :) to samý je i protomtomy k sehnání, u ostatnich uz hodne rozhoduje zařízení tady je to universalni pro danej mapovej sw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...