Sign in to follow this  
Followers 0
PeugeotHDi

Dorobenie originalneho tempomatu

12 posts in this topic

Zdravim,

uvazujem si dorobit tempomat - vymenou packy a aktivovanim prislusneho software....

Mate s tym niekto skusenosti?

Vdaka za odpoved.

myslim, ze je tu takych viac co to dorabali. Musis skontrolovat zopar veci v aute najprv.

1. ci je to mozne dorobit.

2. co ti chyba. Ci koncaky na pedaloch alebo predpriprava.

Dakujem za radu....

Tymto chcem apelovat na ludi z tohto fora ci uz sa zaoberali

danou prerabkou....

Vdaka za kontakt.

no důležitý je především napsat o jakou káru se jedná 406 tu má dlouho sáhlé téma :)

nejednodužší je zajet na diagnostiku a tam ti řeknou co je možný

Původně zaslal: PeugeotHDi

Ide o 308ku HDi....

Vdaka za odpoved

daj si do podpisu model auta a motora.

A odblokovat tempomat aby siel aj na 3.rychlostnom stupni, alebo aj na vsetkych sa neda? Podla coho on vie co je zaradené? Neda sa to obist?? Lebo tych 50km/h je na stvorku dost drasticke

Původně zaslal: Pato406coupe

A odblokovat tempomat aby siel aj na 3.rychlostnom stupni, alebo aj na vsetkych sa neda? Podla coho on vie co je zaradené? Neda sa to obist?? Lebo tych 50km/h je na stvorku dost drasticke

Regulácia rýchlosti (a akákoľvek regulácia) je veľmi ošemetná vec, aby regulovaná veličina bola udržovaná presne, ale zároveň bez prekmitov. Pri rôznych podmienkach rýchlosti, zaťaženia auta, kopce, dokonca rôzny prevodový stupeň. Konštruktérom sa podarilo dobre vyladiť parametre regulácie v rozsahu nad 50 km/h. Pri menších rýchlostiach by auto mohlo cukať atď. Oni dobre vedeli, prečo to takto obmedzili. Na 3-ku tuším funguje. Ja to v obci nastavujem na 52.

[upravil dne 17.3.2008 P607Olda]

Na 1,6 HDi 90 PS nejde na žádné, (Partner, 307 atd). Není na to menu v přihlášení. U 5 kvaltu pouze 4-5 u 6 kv. 4,5,6,. To se řídí soft, změna není možná.

Původně zaslal: P607Olda

Původně zaslal: Pato406coupe

Regulácia rýchlosti (a akákoľvek regulácia) je veľmi ošemetná vec, aby regulovaná veličina bola udržovaná presne, ale zároveň bez prekmitov. Pri rôznych podmienkach rýchlosti, zaťaženia auta, kopce, dokonca rôzny prevodový stupeň. Konštruktérom sa podarilo dobre vyladiť parametre regulácie v rozsahu nad 50 km/h. Pri menších rýchlostiach by auto mohlo cukať atď. Oni dobre vedeli, prečo to takto obmedzili. Na 3-ku tuším funguje. Ja to v obci nastavujem na 52.

[upravil dne 17.3.2008 P607Olda]

Dnes som to skúšal, reguluje mi aj 30 km/h na 3-ku. Mám ročník 00, okrúhle páčky. Ak máte ploské (placaté) páčky, tam je tempomat celkom iný.