Sign in to follow this  
Followers 0
Wooer

Airbagy

11 posts in this topic

Setkal jste se někdo s tím, že by Vám při nastartování vylítly airbagy?

tobe se to snad stalo ? myslim, ze airbagy se spousti az pri urcitem pretizeni vlivem narazu, ktere zaznamena ridici jednotka airbagu, muselo by dojit k nejakemu zkratovani na vodicich k airbagu a vygenerovani elektrickeho impulsu, ktery by zpusobil odpaleni roznetky

Nebo, spatna kostra a nasledne se mohla zase chytit vlivem spatnyho kontaktu a bagy mohli vylitnout, jelikoz nekolikrat sem slysel, ze pri cisteni nebo utahovani koster, se musi odpojit baterka, jinak by se mohli aktivovat airbagy, jak se pise vise vlivem skratu a jednotka to vyhodnoti jako ze ma bouchnout bagy. Jinak pri kazdym zasahu do elektriky by se mela baterka odpojit.

Bohužel se mi to stalo.... a po zkušenostech se servisem i zastoupením automobilky až to auto prodám, tak tuhle značku už nikdy...

že by vylítly airbagy po nastartování slyším poprvé,že by někdo narazil do auta a pak při startu až vylítly??:myslim

To musela prdnut riadiaca jenotka airbagov. Inac my v tom jasno nie je.

borcovi v práci se to stalo na nějakým oplu, sedl do auta zapl klíček a buch mu boční pytel :) dva dny prej neslyšel na pravý ucho :D

Airbagy

Mám 307 break rok 2004. Asi 5x jsem byl v servisu, protože mi PC vyblokovával během jízdy airbagy. Pokaždé něco opravili.. kontakty pod sedačkou, pak nějaký přepínač pod volantem, pak kontak ve sloupku, pak v sedadle řidiče, ale závada se projevolala pořád až nadešel ten den kdy jsem sedl do auta otočil klíčkem a bum... vylítl airbag sedadla řidiče a hlavový u řidiče... taky jsem nelslyšel... je to mazec nikomu to nepřeju... závěr servisu byl, že jsem s autem naboural protože na podvozku mám bláto... fakt super a nikde člověk nemá odvolání, zasoupení automobilky se ztotožnilo se servisem a soudní znalec mi řekl, že to nikdo nezjistí proč se to stalo... takže nezbude než to řešit soudní cestou...

wooer: nezávidím dokazovat něco je jako jít proti zdi mnohdy to vyžaduje opravdu nadlitské schopnosti tu zeď překonat :(