Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

PEUGEOT 206 1.1 dotazy ... jak to jede atd...


Neon

Recommended Posts

Neon: nase rodinna 309tka ma tachometrovych 200tkm cerstve za sebou a na motoru ani zbytku auta to neni nijak znat .... rozvody, oleje, filtry, svicky ... valce maji porad stopy po honovani (delal jsem hlavu + gufera) ... spotreba oleje na 12tis km byla do 1dl ... a to se s tim jezdi kousky...

tyhle motory musi vydrzet daleko, daleko vic ;) a mam za to, ze v realu je ten tachometr o min 80tkm dal... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně po zkušenosti s Fabií 1.2 HTP bych do maloobjemovýho motoru už nešel. Žere to jak prokopnutý. Je pravda, že Fábie je na tom ještě hůř, než 206 s 1.1, protože nějakýho génia v Boleslav Motorwerke napadlo nacpat 47 kW motor do tunu a čtvrt těžký krávy; 206 1.1 bude mít odhadem tak tunu (pětidvířko), což je mnohem lepší. Nicméně ve městě jezdím s Fábií za 10 l a mimo město za 9 l. Tohle vědět, tak fakt radši připlatím na povinným za 1.4ku, pojede to líp a bude to míň žrát. Pro srovnání, když má drahá polovička jede s Fíbí ve městě na spotřebu (tzn. jak šnek), tak se dostane cca na 7.5 - 8 litrů. Jel jsem za ní schválně s 206kou přesně jejím tempem a pobavila mně výsledná spotřeba 4.5 litru. :) Když jedu s 206kou velmi svižně, tak jezdím za stejný prachy, jako Fábie stylem důchodce před smrtí. Navíc mimo město s tím skoro nejde předjíždět, protože každou chvíli zarážím o omezovač (což se mi s Peugeotem ještě nepovedlo). Takže jak říkám - maloobjemový motor už nikdy. Maximálně si to umím představit v lehkých autech, jako je třeba Swift, Saxo, nebo 106, ale na 1.1 44 kW je podle mně 206ka těžká. Nepojede to a vyšší spotřeba dorovná levnější povinný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, sama mám 206tku s tímto motorem a nemůžu si to vynachválit. jezdí nádherně, kupoval mi jí manžel jako novou , ročník 04 a zpočátku se mi zdála pomalá, ale v současné době má najeto skoro 30 tis., naprosto bez závad a motor se mi zdá daleko pružnější než zpočátku. Spotřeba se stále drží okolo 7 litrů a opravdu to moc nešetřím. Od podzimu dojíždím do Prahy z Benešova do práce a tak každý den spolykám okolo 100 km. Jen to řezení je bolest, ale to je podle příspěvků zde na foru asi u všech 206tek. Jinak to auto nemá chybu. Vřele doporučuji. :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mám osobní zkušenost s 206 1.1 a můžu říct, že je opravdu rozdíl oproti mé 205 1.1 :roll prostě kila šla nahoru, ale motor je na tom pořád stejně.

osobně bych zakázal vyrábět auta, která mají míň jak jeden 100 koní na tunu :aut

jo a ještě pardon, ale nedá mi to. Máme fábii 1.2 47kw a teď má 60000 a průměrná spotřeba je kolem 6 litrů. Je pravda, že asi největší problém je v elektrickém plynu. je rozdíl třeba 2 litry ve spotřebě (palubní počítač) podle tlaku na pedál a auto jede pořád stejně. Zlatý lanko :D:xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Osobne mam 206 1.1 44kW a musím říct, že do města skvělé auto. Spotřebu cca 7l, jezdim s tim cca 30km useky mezi mestama a parkrat za rok vetsi trasy cca 1000km a dobré. Je to moje první auto, takze oproti rodinné Felícii 1.3 jsem v sedmém nebi, ale kdybych kupoval vozítko znova, už bych se více díval na vyšší obsahy, protože hlavně po dálnici 140km/h dáš uplně v pohodě a s nádherným pocitem, dal jsem i 150km/h, ale otáčky máš už moc vysoko, není to úplně ono pro todle vozítko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Piro

Osobne mam 206 1.1 44kW a musím říct, že do města skvělé auto. Spotřebu cca 7l, jezdim s tim cca 30km useky mezi mestama a parkrat za rok vetsi trasy cca 1000km a dobré. Je to moje první auto, takze oproti rodinné Felícii 1.3 jsem v sedmém nebi, ale kdybych kupoval vozítko znova, už bych se více díval na vyšší obsahy, protože hlavně po dálnici 140km/h dáš uplně v pohodě a s nádherným pocitem, dal jsem i 150km/h, ale otáčky máš už moc vysoko, není to úplně ono pro todle vozítko.

jj:mrk v sedmém nebi..:aut

post-0-14109599883627_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...