cortis

tlumené rázy z přední nápravy

22 posts in this topic

Ozývají se mi na P106 r.v.1996 st.model 1,0i při přejezdu nerovností menší tlumené rázy u pravého a teď už i levého předního kola, které se malinko stupňují. Řízení je přesné,ale mám rád když je to vše v pohodě.Nemáte zkušenost co by to tak mohlo být? Napadají mě nějaké čepy, silentbloky ramen?...Případně kolik jich tam je a na co tak přijde oprava?Díky moc všem....

me tohle delaly misky na hornim ulozeni tlumicu. reps. vychochtae horni ulozeni tlumice. Zkus proverit tohle.

A nebo zadní silentbloky předních ramen.... Popřípadě uložení stabilizátoru, jestli je.

[upravil dne 12/3/2008 Hafity]

Ahoj, ja som mala podobné \"zvuky\", vymenila som čapy a silentbloky a už je to relatívne v pohode. Výmena čapov - repasovanie vyšlo na cca 600 Sk, výmena silentblokov tuším tiež tak nejak.

Ja asi budem musieť vymeniť celú lavú prednú poloos, búcha mi už aj homokynetický kĺb a ten sa vraj nedá vymeniť ako kus...

Keď sa pri 106tkách píše, že majú slabú prednú nápravu, tak to je sakra pravda... :grr

ja vcera menil prozmenu pravou delsi poloosu, homokynetak byl uplne roz.......!!! no proste na dve veci. a tedka je to vse ok.....:aut

Každý mal niečo iné, mne menili obe poloosky, ale nepomohlo, nakoniec to bolo uloženie tlmiča a ložiská v náboji.

lordlacik: kolko si mal km ked si menil tie ložiská.... mne niečo hučí jak šlak a mám podozrenie že ložiská predné

Jeste by to taky mohly byt tycky rizeni. Me to u P 205 taky klepe, ale jsem liny si je vymenit :mad:

tak dneska jsem poslouchal a na nerovnostech mi to křupe od pravého předního kola a když jedu levotočivou zatáčku tak mi v tom přeskakuje nebo vibruje nebo neco takového... přemíšlím o těch miskách nebo o čepu v rameni:myslim

Původně zaslal: Lentilka

tak dneska jsem poslouchal a na nerovnostech mi to křupe od pravého předního kola a když jedu levotočivou zatáčku tak mi v tom přeskakuje nebo vibruje nebo neco takového... přemíšlím o těch miskách nebo o čepu v rameni:myslim

Lentilka - mne to robí presne to isté :( pri lavotočivej zákrute to \"rapká\" a buchoce... už dlhšie plánujem vymeniť obidve poloosi... :bojim

S těma čepama ses nejspíš trefil. Mě při plným pravým rejdu u levýho kola taky přeskakovalo a křupalo. Vyměnily se čepy a je klid. Takže to je asi ono.

no mě chtěly měnit celý ramena ale naštěstí jsem na to neměl, musim někde počekovat kdo mi vymění jen čepy...

no mě chtěly měnit celý ramena ale naštěstí jsem na to neměl, musim někde počekovat kdo mi vymění jen čepy...

Zkus to. Jak říkám mě to pomohlo.:papa

jo a ty misky to je to same jak uložení tlumičů nebo to je zase něco jiného?

Misky su sucast ulozenia tlmicov.

Mam stejny problem jako vy - pri levotocive zatacce mi tam cosi klepe, pri pravotocive taky, ale mene.

Mela jsem 106 u odborníka a rekl mi, ze to nic neni a muzu zatim klidne jezdit (nemam ted penize na opravu), pritel me ale strasi, ze mam doufat, ze je funkcní airbag az mi nekdy upadne kolo.

Chci se teda zeptat, jestli opravdu to klepani muze znamenat tak zavaznou vadu.

Dekuju za odpoved :):myslim