Sign in to follow this  
Followers 0
Sepp

Zadni naprava

18 posts in this topic

Pri prezouvani letnich pneumatik na zadku jsem zjistil, ze se mi vnitrni strana sjizdi vice nez vnejsi strana pneu.

Pocitam, ze neco nebude v poradku na naprave, proto bych se chtel zeptat na zpusob ulozeni zadni napravy, pripadne co jaka konretni soucaska je v pr... :mad:

Diky vsem

Nejsem si jisty, ale myslim, ze na 406 se dela geometrie i vzadu. No a ta zadni naprava je pomerne komplikovana, takze nejde rict, co presne by mohlo byt v haji. Jestli ti tam nic neklepe nebo neni volne, tak bych zkusil tu geometrii.

Ano,.. před 3 dny jsem jí dělam... měl jsem podobný problém.... doporučuji digitálně změřit.

Nic neklepe a mam pocit, ze ani nebude nic \"volne\" Jen ta pneumatika byla vice sjeta k vnitrni hrane.

Prave protoze vim, ze je ta zadni naprava ulozena trosku nestandartne, proto se ptam :) Slysel jsem neco o valeckovem ulozeni - a snad prave ty valecky (jehlany) by se meli casem deformovat.

Nech udelat tu geometrii a oni ti reknou, cim to je. Jsou proste veci, co se nedaji delat doma na koleni.;)

To mozna nedaji, ale jak znam servisy, pokud zjisti, ze nemas paru o co jde, okamzite te zacnou presvedcovat, ze to je v tomhle a ze je treba vymenit tohle a tamhleto a pak kdyz platis tak si pripadas jak zivnobanka :mad::mad::mad:

Prave. Znalosti veci /:D/, jsem mati usetril 75.tis pri koupi 206-ky. Asi me tam neradi uvidi znova :D:D

Čau všem, mám na své 406 podobný problém. Zadní pneu se mi sjíždí z vnější strany. Geometrii jsem dělal a je OK. Další věc, která mi na zadní nápravě vadí je, že mi v poslední době nějak dost vrže na nerovnostech (přejíždění příčných prahů, apod.). Když je vlhko, tak to nedělá. Stalo se to někomu? Dík za každou radu!:papa:(

Doporucuji kouknout se na zadni tlumice, popripade zkontrolovat vsechna mazna mista na naprave - to ze ti to nedela za vlhka je dukaz toho, ze voda nahrazuje mazivo :D

Zítra jdu za kámošem do servisu, tak dám pak vědět. Někde sem tu ale četl, že to někomu dělalo a že někam pravidelně stříkal WDéčko a ono to časem přestalo.

Jinak koukal jsem na Tvoje stránky na to stříkání zrcátek. Shodou okolností jsem měl tenhle víkend stejnej nápad a musim říct, že efekt super. Po výplatě chystám udělat drastickou změnu předku. Jestli to úplně nepos...., pošlu Ti pár fotek do galerie.;) 406kám zdar!

Kdysy jsem chtel udelat taky \"par\" drastickych zmen - ale po predbezne kalkulaci jsem dospel k cene cca 50 az 60.000,- takze jsem to vzdal a radeji delam svuj \"light tuning\" :D:D

No, vždy? říkám, že po výplatě! :D

Dělám si srandu, nejsem blázen. Auto mám rád, ale na to to nejede. Koupim kus tahokovu, tu něco ustřihnu, tu něco zakytuju, tu něco uberu, tam něco přidám. Znáš to! :cool:

Tak už vim, v čem spočívá můj problém. Mám zpuchřelé gumičky ve válečku na spodním úchytu ramen. 1 prý stojí asi 1200, takže jsem štěstím bez sebe. Ale pokud to nevyměním riskuju, že se mi zničí i tlumiče, sjedou pneu (což už se dějě), atd.

Takže radikální úprava předku se posouvá na příští měsíc. :mad::mad:

Měl jsem stejný problém.Vyměnil jsem v (servisu) vzpěru na zadní nápravě a je pokuj.Cena vzpěry cca 600,-Kč.

Ja mam takovy problem - kdyz sednu do auta, tak pri odbrzdeni mi cele auto vrzne, ale pouze po delsim stani (pres noc). Nekdy citim takovy cuk, jakoby byl v nejake pozici a pri hnuti z ni vyjel. Nevim jestli je to normalni nebo si vymyslim. Co si o tom myslite?

Ja bych to videl na to, ze ti zustavaji viset pakny. Muze to byt klidne neco jineho, ale zacal bych temi brzdami.....;)

Jestli jsi pouzival pri parkovani rucni brzdu prez zimu, tak asi ty pakny nebudou asi nic moc.......:(