Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sepnutí ventilátorů + STOP 2,1TD


Kubrt

Recommended Posts

Čau,

dnes při nastartování (celou noc stál) se rozeběhly oba ventilátory chlazení plus se rozsvítilo STOP na palubovce. Při dalším pokusu se ventilátory rozeběhnou +STOP už při zapnutí klíčku. Po vypnutí dobíhá už jenom jeden cca 5minut.

Voda dolita.

Tušíte kde je chyba?

P406 - 2,1TD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V elektrice. Buď ostalo slepené jedno ze tří relátek schovaných za přední maskou mezi saharama, nebo zmatkuje řídící jednotka na sahary a věci kolem nich - Bitron - ta je umístěná před levym předním kolem.Je tu taky možnost nefunkčních konektoru nebo kablíku okolo těchto věcí.

[upravil dne 10/3/08 bagr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problém lechce vyřešen. Pro Ty co by se snad setkali s podobným problémem zkusím popsat.

Problém byl v nedostatku chladící vody. Po tom co jsem auto nastartoval a bylo tam málo vody (na nádržce to vypadalo že je skoro plná, ale vešlo se tam skoro 0,4l) zřejmě auto přešlo do nějakého nouzového režimu a spouštělo větrák + STOP na palubovce už po sepnutí klíčku.

Po tom co jsem dolil, jsem auto z obavy nestartoval a jen zkoušel zda se ventilátory sepnou \"na klíček\"což se stalo. A to byla chyba. Když jsem to i přes sepnuté ventilátory nastartoval, vše se za malého cuknutí motoru vrátilo do normálu.

Takže závěr je - po dolití vody v tomto případě nestačí spínat klíček, ale nastartovat.

[upravil dne 11/3/08 Kubrt]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gen.Migen

To co je zde napsano jako řešeni problemu se mi nezda:myslim

Myslim že nedostatek vody nemuže zpusobyt zapnuti ventlilatoru, ventilátor je řízen od teploty.

Takhle, jestli to tak není tak je to hrozně velká náhoda.

Co jsem nad tím koumal mě to nepřijde zas tak nelogické. Není dostatek vody = signalizovat (STOP na přístrojovce) a snaha omezit dopady (sepnutí chlazení na plný výkon).

Až bude čas zkusím to odsátím vody nasimulovat a prostudovat schema zapojení.

[upravil dne 11/3/08 Kubrt]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to taky nezdá. Pokud máš málo vody, měla by se rozsvítit kontrolka na palubce o chybějící vodě. Pokud to budeš ignorovat a pokračovat bez vody dál je Tvůj problém. Kontrolka STOP podle mě signalizuje horší havarijní stavy než hladinu vody. Ty větráky by mohlo spouštět vadné teplotní čidlo, nebo relé, ale ta STOPka se mi nějak nezdá :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave405

Mě se to taky nezdá. Pokud máš málo vody, měla by se rozsvítit kontrolka na palubce o chybějící vodě. Pokud to budeš ignorovat a pokračovat bez vody dál je Tvůj problém. Kontrolka STOP podle mě signalizuje horší havarijní stavy než hladinu vody. Ty větráky by mohlo spouštět vadné teplotní čidlo, nebo relé, ale ta STOPka se mi nějak nezdá :myslim

Každopádně to po dolití vody zmizelo. O víkendu to schválně zkusím s tím odsátím vody co to udělá. Dám vědět.

Ne všechny palubovky jsou osazeny kontrolkou stavu chladící kapaliny.

Teď mě spíš zajímá kam voda mizí:)

[upravil dne 11/3/08 Kubrt]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kubrt

Původně zaslal: Dave405

Mě se to taky nezdá. Pokud máš málo vody, měla by se rozsvítit kontrolka na palubce o chybějící vodě. Pokud to budeš ignorovat a pokračovat bez vody dál je Tvůj problém. Kontrolka STOP podle mě signalizuje horší havarijní stavy než hladinu vody. Ty větráky by mohlo spouštět vadné teplotní čidlo, nebo relé, ale ta STOPka se mi nějak nezdá :myslim

Každopádně to po dolití vody zmizelo. O víkendu to schválně zkusím s tím odsátím vody co to udělá. Dám vědět.

Ne všechny palubovky jsou osazeny kontrolkou stavu chladící kapaliny.

Teď mě spíš zajímá kam voda mizí:)

[upravil dne 11/3/08 Kubrt]

No kde by mizela, v motorovém oleji přece :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kubrt

Původně zaslal: gen.Migen

To co je zde napsano jako řešeni problemu se mi nezda:myslim

Myslim že nedostatek vody nemuže zpusobyt zapnuti ventlilatoru, ventilátor je řízen od teploty.

Takhle, jestli to tak není tak je to hrozně velká náhoda.

Co jsem nad tím koumal mě to nepřijde zas tak nelogické. Není dostatek vody = signalizovat (STOP na přístrojovce) a snaha omezit dopady (sepnutí chlazení na plný výkon).

Až bude čas zkusím to odsátím vody nasimulovat a prostudovat schema zapojení.

[upravil dne 11/3/08 Kubrt]

Tady je to schema.

Poz. 41 - snimač nízké hladiny chladicí kapaliny

žárovka \"r\" - kontrolka nízké hladiny chladicí kapaliny

Poz. 16 - pojistky

kabel M401 - kostra

Jednoduché plavákové čidlo, které sepne obvod žárovky při nízké hladině vody. Žádné napojení na řj sahar nebo motoru.

[upravil dne 11/3/08 bagr]

post-0-14109599435629_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem jen v rychlosti zkoušel odpojit to čidlo. Nic se nestalo, ale jelikož podle schematu je tam celkem neprakticky zřejmě zapojen spínací kontakt tak to vlastně nic neznamená:) Uvidím o víkendu co to provede po odsátí vody nebo proklemování vodičů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...