Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Bezpečnostné skrutky na ALU disky.


Pefox

Recommended Posts

Zdravím všetkých. Mám jednu otázku:

Chcel by som si kúpiť nejaké bezpečnostné skruky,pretože som si kúpil na leto nové ALU disky a nechcel by som, aby mi ich niejaký dobrák ukradol. Pozeral som v eshop-ch a neviem ktoré, sú dobré. Ide mi o to, či aj tie najlacnejšie/ asi okolo 500 sk/ sú dobrá ochrana pred zlodejmi. Alebo sú dobré len tie najdrahšie /asi 1500 sk/, a skrutky za 500 sk sú pre zlodeja úplná hračka. Aké máte skúsenosti, prosím poraďte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně se domnívám, že i obyčejné za 500 udělají svou službu. Proti obyčejným nenechavcům co chodí v noci po parkovištích s klíčem to stačí. Ale proti profi vybaveným zlodějům Ti i ty nejdražší budou k ničemu.

Další rozdíl může být v kvalitě použitého materiálu, ale tam opět bych se ani těch nejobyčejnějších nebál. Na pohled i ty nejlevnější vypadají kvalitněji než běžné šrouby a i kdyby byly horší co do únosnosti, tak přece jen, je to jen jeden šroub ze čtyř nebo z pěti, na každém z kol...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tych lacnych je jeden problem.pri viacnasobnom pouzivani specialneho kluca ho rychlo znicis.neviem co je to za material.mal som nejake bezpecnostne skrutky za cca 500 sk a povolit tym specialnym klucom skrutku ked sa dobre zakusla bola dobra sranda.ten nadstavec je dost o nicom.

tak dobre vyberaj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

mi byly doporučeny šrouby MCGARD...

MCGARD

mám je asi hodinu na autě, takže nemůžu posoudit jak dlouho kola na autě vydrží :D

doufejme že dlouho :aut

Na hlinících je mám taky. Hlavní rozdíl vidím v tom, že u těchhle šroubů by bylo povolení i za cenu jejich zničení trochu pracnější než u levných.

Hlavně si dej pozor za co zabírá u šroubu matka, aby se to po pár utaženích neužvejklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

mi byly doporučeny šrouby MCGARD...

MCGARD

mám je asi hodinu na autě, takže nemůžu posoudit jak dlouho kola na autě vydrží :D

doufejme že dlouho :aut

No zrovna těmhle bych moc nevěřil. Určitě je McGuard dobrá značka (když to říkáte), ale to se utahovací moment přenáší jen tou malinkatou drážkou uprostřed? Fakt to vydrží? Já bych měl strach. Nebo je v tom jiná finta?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Původně zaslal: @re

mi byly doporučeny šrouby MCGARD...

MCGARD

mám je asi hodinu na autě, takže nemůžu posoudit jak dlouho kola na autě vydrží :D

doufejme že dlouho :aut

No zrovna těmhle bych moc nevěřil. Určitě je McGuard dobrá značka (když to říkáte), ale to se utahovací moment přenáší jen tou malinkatou drážkou uprostřed? Fakt to vydrží? Já bych měl strach. Nebo je v tom jiná finta?

Právě že vydrží. klíč je z kvalitního materiálu a vlnka ve šroubu má tolik záhybů, že vytvoří dobrou oporu pro klíč. Navíc to na sebe přesně sedne a není tam žádný vakl pro možnost přeskočení. Ten systém se mi zdá jeden z nejlepších v poměru dosednutí klíče na šroub a ochrany před odšroubováním bez klíče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam OZ racing a budu je prodavat, protoze budu kupovat podlozky a budu davat delsi srouby :-), tak kdyby mel nekdo zajem, tak za 500, jete jednu sezonu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...