Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Turbo na 1.6


Peťulák

Recommended Posts

Mate s tim panove nekdo zkusenosti?

Mam 1.6 sedan 8V,myslite ze by turbinka na tenhle model sla?

Vcera jsem to videl na felde a jela dost zbesile.

Jedna se mi o to,zda je teoreticky mozna montaz na tenhle motor a popr. zda s tim nekdo ma zkusenost.

Nejde mi o STK,to uz si poresim sam,protoze uz ted ji neudelam,kvuli upravam na vyfuku a ani o spotrebu,ale spis o info.

Pochopil jsem ze chip nema cenu,tak si rikam ze tohle by bodlo;)

A nereste prosim to,at si koupim jiny model s turbem,ja miluju svoje auticko a nechci ho davat k adopci:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když miluješ svoje auto, tak nevymejšlej takovýhle chujoviny!!! Když ho tak miluješ, tak bys ho přece nechtěl rozstřelit, ne?? Takže když už bys tam náhodou za nějakou nemalou sumu to turbo nabastlil, bude to pořád k prdu, protože ten motor na to neni stavěnej a co motor, ani modvozek, brzdy, vejfuk, tohle vše budeš muset měnit ... což se rovná celé auto ... Takže neřeš blbiny a když chceš něco výkonnějšího, kup si nový auto ... třeba GTi6, co??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já za nedlouhou dobu, kterou se věnuju tuningu své 206ky, zjistil, že než začnu vůbec cokoliv řešit, nebo se na to ptát v diskuzích, tak musím googlovat, prolejzat fóra (i zahraniční) a číst. Namontovat do auta turbo, nebo kompresor, už mně samozřejmě taky napadlo a díky tomu, co jsem si tak porůznu přečetl, jsem se z těchto hovězích nápadů vyléčil. :D Pokud máš atmosférický motor, je nejlepší ho zkusit trochu oživit běžnými tuningovými úpravami (sání, komplet výfuk se svody, přemapování ECU, případně vačky, svíčky, sací a výfukové kanály, atd.), což může nějaký výkon navíc dát, ale je to spíš procentuální, než že by to šlo vyjádřit v množství tažných zvířat. Další věc je, zamyslet se nad tím, jestli motor, který chci ladit, má potenciál podat větší výkon, nebo nemá. Troufnu si říct, že peugeotí benzínové motory s výkonem pod 100 koní v sérii ten potenciál nemají. Pak budeš tunit jak zběsilej, ale výsledek nebude odpovídat vynaloženému usilí a financím. Jinými slovy, je pravděpodobnější, že ze svého motoru o výkonu 110 koní v sérii dostanu po několika ne zrovna levných úpravách 20 koní navíc, než že ty z tvého motoru s osmiventilovou hlavou dostaneš s vynaložením stejného úsilí 10 koní navíc. Musíš brát v potaz i to, že ten motor není úplně nový, tudíž má určité provozní opotřebení a jeho výkon už zřejmě nebude odpovídat papírovým hodnotám. Nejdřív se musíš dostat na papírový výkon, pak můžeš jít dál. :)

Další věc je, že když ladíš výkon motoru, zřejmě tě zajímá sportovní jízda. V takovém případě potřebuješ kvalitní brzdy (= pokud možno vzadu kotouče a ne bubny) a časem ti přestane vyhovovat i sériový měkký podvozek. Atd. Je to všechno provázané. Takže já po cca půlročním sbírání zkušeností můžu sám potvrdit (na případu jednoho mého kamaráda), že pokud si chceš poladit auto do sportovního stylu, musíš začít už tím, že si koupíš auto, které ten potenciál má. A pokud takové auto nemáš, musíš si to umět přiznat a slevit na svých nárocích. Jak jsem řekl - i já za ten půlrok z mnoha nápadů vystřízlivěl. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuju vsem za odpoved,tohle jsem chtel vedet.

Vyfuk krome ladenych svodu mam komplet predelany,bez katal.,3 dil vyfuku z Fiatu Coupe 2.0,rezonator a spotreba kupodivu i klesla,coz me mile prekvapilo.

Pri stejnych otackach to jede klidneji,tim myslim ze na trojku jedu 50km za h pri 2000 ot za min a ne na 2300ot.

Chip nepripada v uvahu po tom co jsem cetl,ale turbo jem nikde nevidel resit.

Takze dekuji a na turbo si necham zajit chut:cool:

Mozna ze na sprinty si koupim Swifta 1.6 GTi a toho necham upravit:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ty si kup neco novyho, pac by to stalo ranec, ale dneska sou uz 1,6ky preplnovany 2turbama, nevim tečd jestli to neni nakej WV, fakt by sem kecal, ale videl sem to v auto salonu, docela ranec to byl, protoze to melo prez 170kobyl jestli me pamet neklame, a docela to davalo. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peťulák

Dekuju vsem za odpoved,tohle jsem chtel vedet.

Vyfuk krome ladenych svodu mam komplet predelany,bez katal.,3 dil vyfuku z Fiatu Coupe 2.0,rezonator a spotreba kupodivu i klesla,coz me mile prekvapilo.

Pri stejnych otackach to jede klidneji,tim myslim ze na trojku jedu 50km za h pri 2000 ot za min a ne na 2300ot.

:aut

Vysvětli mě jak svody, a výfuk změní převodový poměr? To mi hlava nebere:myslim:myslim

Nedal jsi tam nějaký větší kola, to by pak bylo možný, ale vykon by šel dolů.

[upravil dne 10/3/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Peťulák

Pri stejnych otackach to jede klidneji,tim myslim ze na trojku jedu 50km za h pri 2000 ot za min a ne na 2300ot.

:aut

Vysvětli mě jak svody, a výfuk změní převodový poměr? To mi hlava nebere:myslim:myslim

Nedal jsi tam nějaký větší kola, to by pak bylo možný, ale vykon by šel dolů.

[upravil dne 10/3/08 Radek Hurvajz]

heh :) povedz mi tie uprav co si spravil?... bez vymeny prevodovky chcem toto dosiahnut tiez :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ALFWORKS

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: Peťulák

Pri stejnych otackach to jede klidneji,tim myslim ze na trojku jedu 50km za h pri 2000 ot za min a ne na 2300ot.

:aut

Vysvětli mě jak svody, a výfuk změní převodový poměr? To mi hlava nebere:myslim:myslim

Nedal jsi tam nějaký větší kola, to by pak bylo možný, ale vykon by šel dolů.

[upravil dne 10/3/08 Radek Hurvajz]

heh :) povedz mi tie uprav co si spravil?... bez vymeny prevodovky chcem toto dosiahnut tiez :)

přesad si ručičku na otáčkoměru a je to hned:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...