Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna převodovky na HDI


podebradak

Recommended Posts

Ahoj všem, asi před dvouma rokama mi odešel na 2.0 HDIčku 79Kw setrvačník, tak jsem koupil z 66KW 307 HDIčka novej setrvák, spojkovou sadu a i převodovku, protože jsem nevěděl jestli ta převodovka bude pasovat na spojku z 66 KW Hdička. Jde mi o to, že něco z toho před půl rokem začlo hučet a pořád se to zhoršovalo, tak jem vyměnil spojkovou sadu a gufera. Jenže to hučí ještě víc než to hučelo, takže musim vyměnit převodovku. Je divný proč začla hučet, má najeto asi 150 000 km. Ptal jsem se na vrakáči co za převodovku, a oni řikali že musim vědět typ. Tak vás prosím jestli někdo nevíte jaký výrobní označení je na 66KW a na 79KW, popřípadě jestli tam pasuje převodovka origo na 79KW když tam je spojka a setrvák z 66KW. Nevíte jestli tam pasuje ze 406 HDI? Vůbec nevim co tam mam dát aby to tam pasovalo a nechci tam dávat co tam bylo aby zase nazačla hučet. Děkuji všem za rady.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono jde o to, kolik ta oprava bude stát, já si myslim že ta oprava bude dražší. Ani nevim kde to opravujou a jak jim to dlouho bude trvat. Když koupim z vrakáče, ještě ten den jezdim (když nekoupim něco podobnýho co teď v autě mam). Auto potřebuju každý den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já právě vím že maj jinej převod. poměr, mam na autě převodovku, setrvák a spojku z 66KW, ale chci tam dát tu převodovku co tam má být originál. Ale nevím jestli mi to tam pujde když tam je 66KW spojka a setrvák. Tohle mi nikdo není schopen říct. Ono by to podle obrázků asi šlo, ale jestli bude fungovat spojka ?Potřeboval bych vědět jestli jsou ty převodovky stejný z venku(díry, počet zubů na hřídeli,rozměry)? Někdo něco podobnýho to tu už řešil a musel něco někde navařovat, to se mi teda moc nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: podebradak

Koukal jsem se kolik stojí opravná sada na převodovku asi-12.000. To pořád výjde líp výměna za jinou převodovku. A navíc se muže stát, že zaplatim za montáž a bude to hučet pořád. Opravám převodovek prostě moc nevěřim.

Jenom dotaz: ty uz jsi nejake opravoval?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: podebradak

Hafity: myslím že obsahuje asi 4 ložiska a ňáký gufera.

No ložiska i gufera se dají koupit i samostatně. Pokud mají normalizované TPRM, tak všude, kde prodávají ložiska. Občas se vyskytne i rozměr, pro který je nutno zajet do Peugeota, ale 12000,-? Nejsou tam i synchrony? Takovou pálku to nestojí ani na šmikmooký apíška....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spojka na 66kW a 79kW je podle mě rozdílná hlavně ve velikosti lamely, kvůli přenosu síly. Aspoň tak je to u Xantií, 406tek atd... Takže podle mě to tak bude i u 307čky, čili podle mě to tam dát nemůžeš, asi to nebude pasovat bude menší ta spojka z 66kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Xantik

Spojka na 66kW a 79kW je podle mě rozdílná hlavně ve velikosti lamely, kvůli přenosu síly. Aspoň tak je to u Xantií, 406tek atd... Takže podle mě to tak bude i u 307čky, čili podle mě to tam dát nemůžeš, asi to nebude pasovat bude menší ta spojka z 66kW.

Převodovka - spojka.... Dvě spolu související, a přesto rozdílné věcičky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, dneska jsem vypustil olej a rozdělal boční víčko u převodovky, a byla uplně povolená matka držící hřídel. Tu matku jsme dotáhli na předepsaný moment a je z 95% po hučení. Takže dá se říct že problém jsem vyřešil, malinko je sice občas slyšet, ale s rámusem do teďka se to nedá srovnat. Zatim nic měnit nebudu. Tenhle problém se prý vyskytuje u felícií . Všem díky za rady:super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...