Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Subwoofer


SP4RCO

Recommended Posts

Původně zaslal: numeros77

jasne ze sa da basak napojit na radio bez zosika...treba len niektory reproduktor odpojit a napojit basak...to je vse:D

připojit jde ale nehraje;) protože tech 20Wrms co jde z rádia prakticky s žádným nepohle musel by jsi sehnat nějakej s hodně malej s malým výkonem aby vůbec hrál ale stejně by jsi využíval jeho možností jen z pár %;)

sub potřebuje zesík...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sparko, Tebou vybrany woofer je navrhnuty na uzavrety typ ozvucnice, to znamena, ze budes musiet zostrojit k nemu bednu, co nie je jednoduche, pretoze je v tom vela matiky a fyziky. Vol radsej pasivnu bednu (bedna+woofer) a jednoduchy zosik, ak chces zivit len ten woofer, tak staci monoblok, ktory zozenies aj za tisicku, alebo menej. Rozhodner by si radiom ten woofer neuzivil. Pri spickovych woofroch zivia 4 zosiky jeden woofer...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Magnat Xpress v originální BR bedně sem měl tu čest .... a...nikdy více. Tlak to mělo, ale hučel a duněl...nezahrál kvalitně - a zabíral mi půlku kufru.

Pravda je, že si tímhletím člověk musí projít. Když jsem to poprvé zapojit, tak sem byl nadšenej (jak to hraje, jak to kope, jak se mi v autě všechno klepe)....ale po půl roce to člověka přestane bavit, začne slyšet \"chyby\" a hledá něco, co zahraje přesný bas, který tak nevyčnívá.

Taky záleží jakou muziku posloucháš, jestli chceš tlak (cítíš basy po celým těle, ale kvalita poslechu moc není), nebo kvalitu.

V nižší cenový kategorii bych šel do Helix Deep Blue 10\" (reprák za 1600,-), nebo rovnou Helix Deep Blue 10S už v originální krabici (za nějakých 2500,-). Nebo něco většího 12\" - záleží kolik máš místa a peněz. Ještě nevypadá nejhůř Hertz HS250 (ale to je starší model - kolem 2000,-).

No a jaký zesilovač? Samozřejmě dvoukanál (monoblok bys nezaplatil), klidně nějakej starší - jetej. Nebo klidně novej CarPower HPB-602 - nestojí ani 2000,-

Pak ještě kabelovou sadu - od 800,-

Ve finále sme na nějakých 5000,- To je asi to nejlevnější co má cenu kupovat (nebo pak něco staršího - jetýho)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, potřeboval bych poradit. Mám v 307mičce BK tento subwoofer http://home.tiscali.cz:8080/cz505620/index.html

Při zapnutí zapalování nebo startování se se ze subwooferu ozývají rány, je zřejmě zapojen na na klíček.Dalo by se to odrušit nějakým zpožďovacím relé? Obdoba zpožděneného připojení repro u některých koncových zesilovačů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Husky : Tak to je hustý :o:o:o To je jako připnutý přímo na repro výstupy rádia? Ty rány se ozývaj i když máš vypnutý rádio?

Přesněji to popiš a nafoť.....to je fakt unikát

Dostává se Vám do rukou zcela unikátní hlubokotónová aktivní reprosoustava, která přispěje k vysoce kvalitnímu ozvučení Vašeho automobilu. Konstrukce této reprosoustavy je chráněna úřadem průmyslového vlastnictví české republiky pod č.z.:5001

PŘÍNOS:

-Příjemný a dostatečně hlasitý přednes hlubokých tónů

-Pro stereo stačí pouze jediná hlubokotónová jednotka

-Lze zlepšit zvuk i v automobilech, kde je již ozvučení instalováno a kde je majitel nespokojen s nedostatkem hlubokých tónů

-I ve spojení s levnějšími satelitními soustavami je možné dosáhnout zvuku neporovnatelně lepšího, než při klasickém ozvučení s reproduktory drahými

-Možnost umístit do místa, kam se vejde a nemusí být tam, odkud bychom zvuk chtěli slyšet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Yantschi

Sparko, Tebou vybrany woofer je navrhnuty na uzavrety typ ozvucnice, to znamena, ze budes musiet zostrojit k nemu bednu, co nie je jednoduche, pretoze je v tom vela matiky a fyziky. Vol radsej pasivnu bednu (bedna+woofer) a jednoduchy zosik, ak chces zivit len ten woofer, tak staci monoblok, ktory zozenies aj za tisicku, alebo menej. Rozhodner by si radiom ten woofer neuzivil. Pri spickovych woofroch zivia 4 zosiky jeden woofer...

Yantschi - to nějak nechápu.

Když je reprák určen do uzavřené ozvučnice, tak je to nejjednodušší možná stavba (nahážeš TS parametry repráku do simulátoru a zvolíš velikost bedny podle požadavku - kompromis mezi akustickým tlakem a kvalitou). Nebo se budeš držet doporučení výrobce.

\"Vol radšej pasivnu bednu (bedna a woofer)\" To jako \"kup radši hotový subwoofer a nesnaž se nic sestrojit\"? Taky možnost - ale pokud je člověk trochu šikovnej, tak to postaví možná o něco levněji a má dobrý pocit z toho že něco zbastlil :o))

Monoblok vs. Zmůstkovaný dvoukanál - já jsem narazil bohužel jen na monobloky, který byly o dost dražší než nejlevnější dvoukanály.

Zkuste tady : http://www.ahifi.cz/zlevnene-auto-hifi/?pageno=1&sortmode=2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tanagy

Husky : Tak to je hustý :o:o:o To je jako připnutý přímo na repro výstupy rádia? Ty rány se ozývaj i když máš vypnutý rádio?

Přesněji to popiš a nafoť.....to je fakt unikát

Dostává se Vám do rukou zcela unikátní hlubokotónová aktivní reprosoustava, která přispěje k vysoce kvalitnímu ozvučení Vašeho automobilu. Konstrukce této reprosoustavy je chráněna úřadem průmyslového vlastnictví české republiky pod č.z.:5001

PŘÍNOS:

-Příjemný a dostatečně hlasitý přednes hlubokých tónů

-Pro stereo stačí pouze jediná hlubokotónová jednotka

-Lze zlepšit zvuk i v automobilech, kde je již ozvučení instalováno a kde je majitel nespokojen s nedostatkem hlubokých tónů

-I ve spojení s levnějšími satelitními soustavami je možné dosáhnout zvuku neporovnatelně lepšího, než při klasickém ozvučení s reproduktory drahými

-Možnost umístit do místa, kam se vejde a nemusí být tam, odkud bychom zvuk chtěli slyšet.

Ahoj, zdroj signálu je připnutý na zadní repro, rány se ozývají opravdu i při vypnutém radiu, při zasunutí klíčku a při startování.Když pominu ty výrobcovy chvalozpěvy, tak to funguje opravdu dobře.Rozhodně to \"nenafukuje\" auto, ani o to nestojím a pro mou muziku(country, bluegrass) :roker mi to naprosto dostačuje.Výrobce také doporučuje vzít napájení přímo z baterky, což já nemám, neb jsem si nechtěl nechat rozebrat fungl novej auťák. Co mi říkali v servisu, tak napájení je prý vzato z TZ.:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem mel v aute subwoofer zabudovany v podlaze, presneji v rezerve. Nekde na foru jsem daval fotky. Sub jsem zvolil do uzavrene ozvucnice, nic jsem nevypocitaval (stejne to nemelo smysl, s prostorem jsem nemohl nic moc delat a byla tam i ta rezerva), akorat jsem to vylepil jakousi \"hmotou\" - myslim, ze to bylo TECSOUND 3mm nebo tak nejak - kvuli utesneni. Byl to muj prvni woofer v aute, takze jsem byl plne spokojen. Zajimave bylo, ze venku nebyl vubec ani trochu slyset, jen vevnitr. Bylo to ve Fabii, takze jsem musel zvolit kompromis mezi zvukem a mistem, protoze v malem kufru se mi porad nechtela vytahovat bedna. Mel jsem v planu si to namontovat i do Peugeotu 308, ale v servise mi rekli, ze pry prijdu o zaruku (kdyz si natahnu nove kabely od baterky) :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam ve dverich zapojeny origo,v zadu v plate mam stredobasy a v kufru subwoofer Dexon 120W a hraje paradne.Je slyset docela zdaleka a to to mam jen prez vyhybku hozeny na vyvod z radia.

Sice je autoradio zbytecne pretizeny,ale zatim se nic nestalo a behem mesice budu davat zesik Boschmann 222 800W,uz ho mam,ale jen nejsou finance na zapojeni.Pak mi to uz budou delat v RapidAutohifi,takze to zase bude predelany jinak,ale zatim vyhravam slusne.

Jinak ale nejsem priznivcem chrasticich kufru,takze to s hlasitosti nechci prehanet.Pokud budes chtit foto,napis mi na t-lama@centrum.cz a ja ti poslu jak to je delany.myslim ze to neni nejhorsi a vypada to i hezky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...