Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

problém u 306


blackthomas

Recommended Posts

Ahoj všichni, jsem zde nová, vlastním kluka Otíka Peugeota 306, je s ním super pojezd, ale předevčírem mi zkomplikoval poprvé život a tak prosím o radu. Ráno jsem v pohodě nastartovala, odjela do práce a odpo už jsem ho ani neotevřela, prostě totálně prázdný, dobře říkám si baterka kaput, /baterka byla ještě origin. franc./koupím novou, ještě říkám nabitou, opět ráno nastartuji a odpo nic, k vzteku:grr, tak že zase stejný postup, nastartovat přes kabely, v tom už jsem fakt dobrá:potlesk, jedu tedy tam kde jsem baterku koupila, ale jasně že jsem ji přes noc nabila, byla totálně vycucaná, tam všechno změřili a nic, pouze mi ten dotyčný říkal, že mi něco bere štávu, prý má být optimálně odběr jen 0,05 a já měla 0,13!Chlapi mi tedy sundali radio, klaksony-ten mi blbnul a odpojili zadní vyhřívání, ted tedy zase jezdím, ale bez tak závada nevyjasněna, Poraďte:myslim. Děkuji Ája

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Alena Vasková

Ahoj všichni, jsem zde nová, vlastním kluka Otíka Peugeota 306, je s ním super pojezd, ale předevčírem mi zkomplikoval poprvé život a tak prosím o radu. Ráno jsem v pohodě nastartovala, odjela do práce a odpo už jsem ho ani neotevřela, prostě totálně prázdný, dobře říkám si baterka kaput, /baterka byla ještě origin. franc./koupím novou, ještě říkám nabitou, opět ráno nastartuji a odpo nic, k vzteku:grr, tak že zase stejný postup, nastartovat přes kabely, v tom už jsem fakt dobrá:potlesk, jedu tedy tam kde jsem baterku koupila, ale jasně že jsem ji přes noc nabila, byla totálně vycucaná, tam všechno změřili a nic, pouze mi ten dotyčný říkal, že mi něco bere štávu, prý má být optimálně odběr jen 0,05 a já měla 0,13!Chlapi mi tedy sundali radio, klaksony-ten mi blbnul a odpojili zadní vyhřívání, ted tedy zase jezdím, ale bez tak závada nevyjasněna, Poraďte:myslim. Děkuji Ája

No to by měl někdo změřit u těch věcí, co ti odpojili vylučovací metodou. Ne odpojit všechno najednou, ale postupně a každé jednotlivě proměřit ampérmetrem a voltmetrem. Já bych tipnul ten klakson, protože má trvalé napětí a pak může i po odpojeném klíčku probíjet. Nebo rádio, které má trvalý proud a pokud má nějakou vadnou součástku, může se to stát taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch 0,13 je moc, kolik má být skutečně je těžko říct. Něco bere dálkové ovládání (je trvale v pohotovosti na příjmu), něco může alarm, něco rádio, aby nezapomnělo stanice a něco (u nových aut) řídící jednotka, např. pamatuje si, jaká teplota byla posledně nastavena, atd. Takže přesné číslo se nedá určit, u nových aut je to skoro víc, než u starých. Také záleží, za kolik minut po vypnutí měříš - obvody usínají postupně, měřit je potřeba až tak po 5 minutách po vypnutí všeho (pouze kapotu si nechat otevřenou).

Je potřeba postupovat systematicky, odpojovat postupně podezřelé obvody.

S nákupem houkaček nespěchej, nejprve to prověř. Může být svod i v kabeláži - prodřený kabel, špína, vlhkost.

Ta baterka, kterou jsi vyhodila, byla asi dobrá - můžeš ji získat zpět?

[upravil dne 7.3.2008 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni, tak jak dopadla má anabáze ohledného mého Otíka? Tak včera jsme opět všechno změřili a zase všechno zapojili. Tak že na první změření v klidu to skočí na 0,14,ale hned to spadne na 0,03.

Dnes ráno jsem v pohodě nastartovala.

Kluci nemůže to být tím, že by se mi nějak zasekávalo odmražování zadního skla či něco podobného?:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...