Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

náfta zmrzla


Guest Filip

Recommended Posts

Kamarád říká dieslům \"auto na léto\" :D jinak ten benzín se do nafty přidával, mělo by to být 5-8% obsahu nafty, určitě se tím nic nezkazí, běžně se to dřív takto dělalo, ale nevím jak by to bylo u HDI. Kolegyně u nás ve firmě natankovala do Partnera 1.9D 3/4 nádrže benzínu a od benzínky odjela. Trochu se divila, že to to při jízdě \"škube\" a netáhne, ale do práce dojela. Potom to teda už nešlo nastartovat, ale po vypláchnutí v servisu jezdil zase jako drak :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem bobík

To s tím benzínem je starý fígl. Někde ve světě motorů jsem četl, že se dá míchat s naftou až 1:1. Zdá se to jako brutalita a lze to doporučit asi pro starší vozy. Nevím jak by se na to tvářil katalyzátor apod. Ale myslím že poměr 1:10 už by to mohlo snést. Aditiva proti zamrzání fungují i tak, že ten zaparafinovaný filtr do něj ponoříš a za chvíli je to rozpuštěný. Asi před 6-ti lety jsem takto zprovoznil půl roku odstavený LIAZ. Ta potvora nepotřebovala ani naftu a čapla jen na to rozpouštědlo nalitý do filtrů.

1:1 se mi zdá moc. Jednou jsem četl, že u pumpy to pohnojili a prohodili naftu s benzíne. Dědula kterej dotankoval poloprázdnou nadrž, tak sice ujel 60 km,ale stejně mu to pokurvilo motor.

Osobní zkušenost je taková, že známej vzal omylel 10 naturálu do Mercedesu w124 2.5D. Všimnul si toho a dotankoval asi 55 l nafty a pohoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Benzín do nafty je účinná věc, ale motor trpí. Co vím, tak se to dělá při emisích. Trošku se to pokřtí benzínem a do ekonafty. Míň kouří a líp to jede.

Pro běžný provoz benzín do nafty rozhodně nepoužívat. Směs hoří rychleji, dosahuje vyžší teploty, podpaluje sedla ventilů a hlavně protože benzín je \"suchý\" tak nemaže vstřikovací čerpadlo. Proto pozor i na CITY naftu se sníženým podílem síry, která tuto mazací funkci zajiš?uje.

Takže jedině aditiva a motor v rozumným stavu ...

Se to řekne jednoduše, když mi nechytnul motor na mé R5 ani přez přímé foukání opalovačkou do sacích kanálů (300 °C) tak se nedalo dělat nic :) Taky jsem sundal vanu a povolil ojniční oko a písty mi vypadly na podlahu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkušenosti ESSO (Chodov u KV): 1) Měnil jsem filtr paliva po 20 tisíc km, nafta byla většinou od této stanice, pal. filtr byl tak zadělaný od parafínu (jinak měním po 40.tkm), že mě tam už neuvidí, natankoval jsem jinde a hned byl i motor tišší. 2) Dnes jsem byl v servisu svědkem čištění pal. systému u Fiatu dotaženého včera na laně - zamrzlá nafta od Essa 3) Asi před měsícem reklamovali policajti PČR, že právě natankované auto u Essa má nějak divný chod motoru.... Takže, můj názor ESSO nebrat !! Teď přidávám do nafty aditivum SHERON z Hypernovy (cca170,- ) naftu mám od Benziny a nemám problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TO: ZOBY.

Pošli mail Fuchsum - fuchspraha@mbox.vol.cz s dotazem na pro tebe nejvhodnější prodejnu tam Ti řeknou cenu. V Brně je v bývalé hospodě NA ČTVERCU. Mimo jiné mají i aditivum na málosírovou naftu-mazání.

Já si cenu už od loňska nepamatuji. Od srpna mám pažouta mimo provoz a tak jsem zimní přípravu nedělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Wasabi

Když už tu rozebíráte kde tankovat a kde ne tak co kdybyste zkusili natankovat u ARALU. Já na to jezdím pořád a nemůžu si to vynachválit. Mám krásně tichej motor. Opravdu doporučuju:)

Jsem viděl test, že je to sice tišší, ale to zase víc žere..myslim,že to bylo na www.autorevue.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim, jedna z nejhorsich naft co jsem kdy koupil (teda auto rachtlalo jak jen mohlo a nejelo (205 1.8XLD) byl Aral v Modranech. Jinak s Alpinem jsem jezdil dycky jak drak, ale ta cena...

Ted jsem kupoval naftu takrka kdekoli (takove ty mistni lokalni benziny) a nemam jediny problem, ani v mrazech. Jedine co je znat je sila. Auto je s nimi trosku linejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak pokud jsem bral v brně tak u shellu na hradecké... a pokud jsem byl mimo brno tak jsem bral tu nejlevnější co jsem potkal... mimochodem na pumpách hradecké byla asi nejlevnější co jsem viděl...ale letos jsem tam ještě nejel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...